Sisukord
Talisport
Tänane leht
16.05.2017
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Kaitseliitlased pannakse proovile Horoskoop ERRi uus juht käis välja oma meeskonna (1) Tagakülg Esikülg Taavi Aas püüab eestlaste hääli (1) Kogenud lasteaednik nahutas lapsi Kohus ei vabastanud Indrek Pertelsoni võlgadest Telia praagi tõttu läks Eurovisiooni hääletusel 4000 eestlase hääl raisku Majandus Kodus elektri tootjate hulk plahvatuslikult kasvanud (1) Harjumaa loob oma internetifirma Rünnak nakatas sadu tuhandeid arvuteid Välismajanduse lühid Välismaa Juuste istutamine turgutab Istanbuli turismi Põhja-Korea teeb rakettidega edusamme Mis saab, kui «Londoni sild on maas»? Välismaa lühid Saksa sotsid said Merkelilt valusalt lüüa Eesti noolib ÜRO missiooni juhi kohta Kuninganna ema surmaks valmistuti 22 aastat Arvamus Hendrik Agur: õpetaja palk 3000 eurot annaks sõnumi väärtustest (12) Sirje Potisepp: äkki maksustaks magusa asemel nutiseadmed ja arvutimängud? (11) Lauri Hussar: kui Daciast saab Tesla (13) Juhtkiri: maa tuleb täita kiire internetiga Edasi 1990. aastal: Toompeal jäi eesti rahva tahe peale Hannes Luts: 20 miljoni euro kulutamine Pärnu lennujaamale on laristamine (3) Kultuur Kaks tüdrukut ehitasid mere äärde salapärase maja Vormide mäng Jõhvi balletifestivalil Sport Kanter paar nädalat audis Jalgpalliliit võttis rahahädas Sillamäe Kalevi luubi alla Murdmaasuusatajate ja suusaliidu kaklus mõjutab valusalt ka teisi alasid (1) Põhjendamatu agressiivsus ja idiootsus segasid Girol kaarte Leegionärid teenisid lõpuks palga auga välja ja Serviti võitis kindlalt Miks mängisid Kuusmaa ja Varrak kaameramehega peitust? Tartu Ülikooli kliinikum tahab mõisa vana peahoone lammutada Tahate suurt laeva? Tartust saab Mis üle jõu, see teiste kanda? Tartu tõmbab trammi ideele pidurit (1) Head lapsed, need kasvavad trahvita Tartu on rattaringluseks valmis Rahva hääl olgu valitsusele seaduseks Tartu meelitab presidendi vastuvõttu Millal kulunud sebrad värske värvi saavad? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Murdmaasuusatajate ja suusaliidu kaklus mõjutab valusalt ka teisi alasid

3 min lugemist
Eesti Suusaliidu peasekretär Tõnu Seil loodab, et võrreldes möödunud talvega saab olümpiahooajale vastu minna rõõmsamates toonides. FOTO: LIIS TREIMANN/PM/SCANPIX BALTICS

Käärimine Eesti Suusaliidus on kestnud juba pikalt. Kunagine edukas alaliit on pärast murdmaasuusatamise kuldajastu lõppemist virelenud rahalises kitsikuses. Kõige rahuolematumad ongi olnud just suusatajad, kes on kaotanud oma kunagise staatuse. Samas tuleb tõdeda, et raha, mida jagada, enam ei olegi – omavaheline kisklemine mõjub majanduslikult valusalt ka teistele aladele. 

Tellijale Tellijale

Eesti parimaid murdmaasuusatajaid koondava Team Haanja ja suusaliidu vägikaikavedu käis läbi terve lõppenud hooaja. Eelmisel nädalal kirjutas Eesti Päevaleht, et murdmaaklubid panevad järgemööda seljad kokku ja soovivad kokku kutsuda suusaliidu üldkogu.

Suusatajate eesmärgiks on välja vahetada alaliidu ladvik või vähemalt osa sellest. Postimehele teadaolevalt soovitaksegi pigem asendada üksikud persoonid. Palju etteheiteid on tehtud nüüdseks üle aasta aja peasekretäri ametis olnud Tõnu Seilile.

Suusaliidus on olnud paras segadus pärast pikaaegse büroojuhi Ülle Viinapuu koondamist. Arvestades sellega, et suusaliidu hallatavatest aladest on just murdmaasuusatamises kõige rohkem sportlasi, siis nende poolel on ka vastavalt hulgal paberimajandust.

Viinapuu töökoha kaotamise järel on asjade üsnagi loomuliku käiguna tekkinud selles vallas ka omajagu kaost.

Seega ennustatakse, et varem või hiljem erakorraline üldkogu ka kokku kutsutakse – rahulolematute arv on suusatajate leeris pigem kasvanud kui kahanenud.

Postimeheni jõudnud info kohaselt on suusaliidul jäänud sõlmimata ka sponsorlepinguid, kuna potentsiaalsed toetajad ei taha end siduda alaliiduga, kus käib pidev omavaheline arveteklaarimine.  

15.05.2017 17.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto