Sisukord
Eesti
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (9) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (3) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (1) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (2) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Galeriid ⟩ Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi (1) Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada (2) Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? (1) Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (11) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar (1) Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (45) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama (1) Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi (1) Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Loginov jäi norralaste hammaste vahele Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada (1) Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Arvustus ⟩ Romantiline ja suviselt muretu «Talve» Meelelahutus Koomiks Sudoku

ERRi uus juht käis välja oma meeskonna

2 min lugemist
Jaanus Lillenberg FOTO: Peeter Langovits

1. juunist Eesti Rahvusringhäälingut juhtima asuv Erik Roose esitab nõukogule juhatuse liikmeteks Joel Sarve, Jaanus Lillenbergi, Urmas Oru ja Riina Rõõmuse.

Roose sõnul lähtus ta oma otsuses ringhäälinguseadusest, mis ütleb, et peale esimehe on juhatuses neli liiget.

«Ajaloos on olnud erinevaid momente, aga praegu on juhatuses kokku ainult kolm liiget. Kuigi see seadus on kümme aastat vana ning vajab minu ja paljude inimeste hinnangul uuendamist, on see kehtiv ning ütleb, et juhatuses on viis liiget,» rääkis ta. «Ma ütlesin algusest peale kõikidele nõukogu liikmetele, et ma ei pea mõistlikuks alustada sellega, et me jätkame seaduse mittetäitmist.»

Uue juhatuse vastutusalad on jagatud nelja valdkonda: finantsvaldkonna eest jätkab vastutamist senine ERRi finantsjuht Sarv, tehnoloogiavaldkonda asub juhtima ERRi internetipõhiste teenuste ja infotehnoloogia arendusdirektor Lillenberg. Vikerraadio praeguse peatoimetaja Rõõmuse ülesandeks saab kanalite ja programmide koordineerimine ning tänavu kevadel Eesti Meediast lahkunud ja 17 aastat telekanalit Kanal 2 juhtinud Oru asub vastutama produktsiooni ja toimetuste töö eest.

Roose selgitas, et analüüsides organisatsiooni hetkeolukorda, väljakutseid, praegust struktuuri ja personali jagunemist, oli mõistlik panna kaks juhatuse liiget kureerima toimetusi ja kaks inimest tugistruktuure. «Sealt edasi läks asi suhteliselt triviaalselt. Finantsid ja tehnoloogia on asi, millel väga palju alternatiive polnud. Kaasa arvatud olukord, et Joel Sarv on ka praegu finantsjuht, sest on oluline, et säiliks ülevaade sellest, mida varem on tehtud,» lausus ta.

Küsimusele seni ERRi juhatusse kuulunud Ainar Ruussaare jätkamise kohta asutuses Roose otsesõnu ei vastanud. «Ma väga loodan, et ta jätkab siiski ERRis. Meil on detailid veel pooleli ning ma ei oska täna sellele vastata,» ütles tulevane juht.

Oru ei soovinud ühtegi kommentaari anda. «Kõigile nendele küsimustele vastab Erik Roose,» ütles ta.

Niisamuti jäi napisõnaliseks Rõõmus, kelle sõnul Vikerraadio uue peatoimetaja asjus esialgu veel kindlad mõtted puuduvad.

Praegu kuuluvad ERRi juhatusse esimees Margus Allikmaa, Ainar Ruussaar ja Joel Sarv.

ERRi nõukogu koguneb täna.

Seotud lood
15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto