Sisukord
Eesti
Tänane leht
16.05.2017
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Kaitseliitlased pannakse proovile Horoskoop ERRi uus juht käis välja oma meeskonna (1) Tagakülg Esikülg Taavi Aas püüab eestlaste hääli (1) Kogenud lasteaednik nahutas lapsi Kohus ei vabastanud Indrek Pertelsoni võlgadest Telia praagi tõttu läks Eurovisiooni hääletusel 4000 eestlase hääl raisku Majandus Kodus elektri tootjate hulk plahvatuslikult kasvanud (1) Harjumaa loob oma internetifirma Rünnak nakatas sadu tuhandeid arvuteid Välismajanduse lühid Välismaa Juuste istutamine turgutab Istanbuli turismi Põhja-Korea teeb rakettidega edusamme Mis saab, kui «Londoni sild on maas»? Välismaa lühid Saksa sotsid said Merkelilt valusalt lüüa Eesti noolib ÜRO missiooni juhi kohta Kuninganna ema surmaks valmistuti 22 aastat Arvamus Hendrik Agur: õpetaja palk 3000 eurot annaks sõnumi väärtustest (12) Sirje Potisepp: äkki maksustaks magusa asemel nutiseadmed ja arvutimängud? (11) Lauri Hussar: kui Daciast saab Tesla (13) Juhtkiri: maa tuleb täita kiire internetiga Edasi 1990. aastal: Toompeal jäi eesti rahva tahe peale Hannes Luts: 20 miljoni euro kulutamine Pärnu lennujaamale on laristamine (3) Kultuur Kaks tüdrukut ehitasid mere äärde salapärase maja Vormide mäng Jõhvi balletifestivalil Sport Kanter paar nädalat audis Jalgpalliliit võttis rahahädas Sillamäe Kalevi luubi alla Murdmaasuusatajate ja suusaliidu kaklus mõjutab valusalt ka teisi alasid (1) Põhjendamatu agressiivsus ja idiootsus segasid Girol kaarte Leegionärid teenisid lõpuks palga auga välja ja Serviti võitis kindlalt Miks mängisid Kuusmaa ja Varrak kaameramehega peitust? Tartu Ülikooli kliinikum tahab mõisa vana peahoone lammutada Tahate suurt laeva? Tartust saab Mis üle jõu, see teiste kanda? Tartu tõmbab trammi ideele pidurit (1) Head lapsed, need kasvavad trahvita Tartu on rattaringluseks valmis Rahva hääl olgu valitsusele seaduseks Tartu meelitab presidendi vastuvõttu Millal kulunud sebrad värske värvi saavad? Meelelahutus Koomiks Sudoku

ERRi uus juht käis välja oma meeskonna

2 min lugemist
Jaanus Lillenberg FOTO: Peeter Langovits

1. juunist Eesti Rahvusringhäälingut juhtima asuv Erik Roose esitab nõukogule juhatuse liikmeteks Joel Sarve, Jaanus Lillenbergi, Urmas Oru ja Riina Rõõmuse.

Roose sõnul lähtus ta oma otsuses ringhäälinguseadusest, mis ütleb, et peale esimehe on juhatuses neli liiget.

«Ajaloos on olnud erinevaid momente, aga praegu on juhatuses kokku ainult kolm liiget. Kuigi see seadus on kümme aastat vana ning vajab minu ja paljude inimeste hinnangul uuendamist, on see kehtiv ning ütleb, et juhatuses on viis liiget,» rääkis ta. «Ma ütlesin algusest peale kõikidele nõukogu liikmetele, et ma ei pea mõistlikuks alustada sellega, et me jätkame seaduse mittetäitmist.»

Uue juhatuse vastutusalad on jagatud nelja valdkonda: finantsvaldkonna eest jätkab vastutamist senine ERRi finantsjuht Sarv, tehnoloogiavaldkonda asub juhtima ERRi internetipõhiste teenuste ja infotehnoloogia arendusdirektor Lillenberg. Vikerraadio praeguse peatoimetaja Rõõmuse ülesandeks saab kanalite ja programmide koordineerimine ning tänavu kevadel Eesti Meediast lahkunud ja 17 aastat telekanalit Kanal 2 juhtinud Oru asub vastutama produktsiooni ja toimetuste töö eest.

Roose selgitas, et analüüsides organisatsiooni hetkeolukorda, väljakutseid, praegust struktuuri ja personali jagunemist, oli mõistlik panna kaks juhatuse liiget kureerima toimetusi ja kaks inimest tugistruktuure. «Sealt edasi läks asi suhteliselt triviaalselt. Finantsid ja tehnoloogia on asi, millel väga palju alternatiive polnud. Kaasa arvatud olukord, et Joel Sarv on ka praegu finantsjuht, sest on oluline, et säiliks ülevaade sellest, mida varem on tehtud,» lausus ta.

Küsimusele seni ERRi juhatusse kuulunud Ainar Ruussaare jätkamise kohta asutuses Roose otsesõnu ei vastanud. «Ma väga loodan, et ta jätkab siiski ERRis. Meil on detailid veel pooleli ning ma ei oska täna sellele vastata,» ütles tulevane juht.

Oru ei soovinud ühtegi kommentaari anda. «Kõigile nendele küsimustele vastab Erik Roose,» ütles ta.

Niisamuti jäi napisõnaliseks Rõõmus, kelle sõnul Vikerraadio uue peatoimetaja asjus esialgu veel kindlad mõtted puuduvad.

Praegu kuuluvad ERRi juhatusse esimees Margus Allikmaa, Ainar Ruussaar ja Joel Sarv.

ERRi nõukogu koguneb täna.

Seotud lood
15.05.2017 17.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto