Sisukord
Jalgratas
Tänane leht
16.05.2017
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Kaitseliitlased pannakse proovile Horoskoop ERRi uus juht käis välja oma meeskonna (1) Tagakülg Esikülg Taavi Aas püüab eestlaste hääli (1) Kogenud lasteaednik nahutas lapsi Kohus ei vabastanud Indrek Pertelsoni võlgadest Telia praagi tõttu läks Eurovisiooni hääletusel 4000 eestlase hääl raisku Majandus Kodus elektri tootjate hulk plahvatuslikult kasvanud (1) Harjumaa loob oma internetifirma Rünnak nakatas sadu tuhandeid arvuteid Välismajanduse lühid Välismaa Juuste istutamine turgutab Istanbuli turismi Põhja-Korea teeb rakettidega edusamme Mis saab, kui «Londoni sild on maas»? Välismaa lühid Saksa sotsid said Merkelilt valusalt lüüa Eesti noolib ÜRO missiooni juhi kohta Kuninganna ema surmaks valmistuti 22 aastat Arvamus Hendrik Agur: õpetaja palk 3000 eurot annaks sõnumi väärtustest (12) Sirje Potisepp: äkki maksustaks magusa asemel nutiseadmed ja arvutimängud? (11) Lauri Hussar: kui Daciast saab Tesla (13) Juhtkiri: maa tuleb täita kiire internetiga Edasi 1990. aastal: Toompeal jäi eesti rahva tahe peale Hannes Luts: 20 miljoni euro kulutamine Pärnu lennujaamale on laristamine (3) Kultuur Kaks tüdrukut ehitasid mere äärde salapärase maja Vormide mäng Jõhvi balletifestivalil Sport Kanter paar nädalat audis Jalgpalliliit võttis rahahädas Sillamäe Kalevi luubi alla Murdmaasuusatajate ja suusaliidu kaklus mõjutab valusalt ka teisi alasid (1) Põhjendamatu agressiivsus ja idiootsus segasid Girol kaarte Leegionärid teenisid lõpuks palga auga välja ja Serviti võitis kindlalt Miks mängisid Kuusmaa ja Varrak kaameramehega peitust? Tartu Ülikooli kliinikum tahab mõisa vana peahoone lammutada Tahate suurt laeva? Tartust saab Mis üle jõu, see teiste kanda? Tartu tõmbab trammi ideele pidurit (1) Head lapsed, need kasvavad trahvita Tartu on rattaringluseks valmis Rahva hääl olgu valitsusele seaduseks Tartu meelitab presidendi vastuvõttu Millal kulunud sebrad värske värvi saavad? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Põhjendamatu agressiivsus ja idiootsus segasid Girol kaarte

4 min lugemist
Tanel Kangert Girol. FOTO: Astana

Itaalia velotuuri üheksanda etapi kulminatsioonini – 13,6 km pikkuse Blockhausi lõputõusuni – oli jäänud veel 1,6 km. Suures grupis käis hirmus võitlus positsiooni eest. Kõik tiimid kaitsesid iga hinna eest oma meeskonna liidrit. Vasakule teepervele oli seisma jäänud aga politsei mootorratas, millele Team Sunwebi rattur Wilco Kelderman pimesi otsa kihutas ning seejärel poole Sky meeskonna rongist endaga koos kukutas. «Järjest enam kaotatakse mõistus: kas on vaja iga sentimeetri pärast võidelda, kui kohe on pikk lõputõus tulemas?» viskas üheksandal etapil kõrge seitsmenda koha saanud Tanel Kangert küsimuse õhku.

Tellijale Tellijale

Meedia esimene reaktsioon oli, et kukkumise põhjustas politsei mootorratas. Kangertilt intsidenti kohta küsides päris eestlane vastu: «Kust selline info pärineb, et mootorratas selle tekitas? Tee ääres on pealtvaatajaid, äärekivisid, kaevuluuke. Jah, mootorratas oli mõnikümmend sentimeetrit tee peal, aga võidusõitjad võtavad põhjendamatuid riske. Tee oli piisavalt lai, meil ei olnud vaja võidelda iga sentimeetri pärast, mida paljud tiimid teevad.»

Kangerti sõnul on sellised olukorrad põhjustanud raadioside, mis on toonud kaasa situatsioonid, kus mitmele meeskonnale antakse ühel ajal samasugune korraldus. Grupisõit on muutunud justkui meeskonnasõiduks, kus üheksakesi ollakse üksteise taga. «See on täiesti idiootsus. Kõik kaitsevad oma liidrit põhjendamatult agressiivselt ja ebavajalikes kohtades,» oli Kangert otsekohene.

Kangert kohe etapivõitu püüdma ei hakka

15.05.2017 17.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto