Sisukord
Maailm
Tänane leht
16.05.2017
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Kaitseliitlased pannakse proovile Horoskoop ERRi uus juht käis välja oma meeskonna (1) Tagakülg Esikülg Taavi Aas püüab eestlaste hääli (1) Kogenud lasteaednik nahutas lapsi Kohus ei vabastanud Indrek Pertelsoni võlgadest Telia praagi tõttu läks Eurovisiooni hääletusel 4000 eestlase hääl raisku Majandus Kodus elektri tootjate hulk plahvatuslikult kasvanud (1) Harjumaa loob oma internetifirma Rünnak nakatas sadu tuhandeid arvuteid Välismajanduse lühid Välismaa Juuste istutamine turgutab Istanbuli turismi Põhja-Korea teeb rakettidega edusamme Mis saab, kui «Londoni sild on maas»? Välismaa lühid Saksa sotsid said Merkelilt valusalt lüüa Eesti noolib ÜRO missiooni juhi kohta Kuninganna ema surmaks valmistuti 22 aastat Arvamus Hendrik Agur: õpetaja palk 3000 eurot annaks sõnumi väärtustest (12) Sirje Potisepp: äkki maksustaks magusa asemel nutiseadmed ja arvutimängud? (11) Lauri Hussar: kui Daciast saab Tesla (13) Juhtkiri: maa tuleb täita kiire internetiga Edasi 1990. aastal: Toompeal jäi eesti rahva tahe peale Hannes Luts: 20 miljoni euro kulutamine Pärnu lennujaamale on laristamine (3) Kultuur Kaks tüdrukut ehitasid mere äärde salapärase maja Vormide mäng Jõhvi balletifestivalil Sport Kanter paar nädalat audis Jalgpalliliit võttis rahahädas Sillamäe Kalevi luubi alla Murdmaasuusatajate ja suusaliidu kaklus mõjutab valusalt ka teisi alasid (1) Põhjendamatu agressiivsus ja idiootsus segasid Girol kaarte Leegionärid teenisid lõpuks palga auga välja ja Serviti võitis kindlalt Miks mängisid Kuusmaa ja Varrak kaameramehega peitust? Tartu Ülikooli kliinikum tahab mõisa vana peahoone lammutada Tahate suurt laeva? Tartust saab Mis üle jõu, see teiste kanda? Tartu tõmbab trammi ideele pidurit (1) Head lapsed, need kasvavad trahvita Tartu on rattaringluseks valmis Rahva hääl olgu valitsusele seaduseks Tartu meelitab presidendi vastuvõttu Millal kulunud sebrad värske värvi saavad? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Saksa sotsid said Merkelilt valusalt lüüa

3 min lugemist
Kristlike demokraatide Nordrhein-Westfahleni liidumaa esinumber Armin Laschet ja Saksa liidukantsler Angela Merkel eile võidukalt Berliinis. FOTO: FABRIZIO BENSCH/Reuters/Scanpix

Saksa liidukantsleri Angela Merkeli juhitud kristlikud demokraadid (CDU) võitsid sügiseste parlamendivalimiste peaprooviks nimetatud Nordrhein-Westfaleni liidumaa kohalikel valimistel, sotsiaaldemokraate (SPD) tabas ränk kaotus.

Tellijale Tellijale

«Nüüd algab valimiskampaanias täiesti uus faas, CDUd ootavad ees täiesti uued pingutused,» sõnas Merkel eile Berliinis pressikonverentsil. Ka Merkeli personaliülem Peter Altmeier teatas, et tuleb pea selge hoida ning enne saagilõikust ei tohiks Saksamaa järgmistest võimalikest valitsuskoalitsioonidest rääkima hakata.

«Erakonnale on see raske hetk, SPD sai maksahaagi,» sõnas eile sotside kantslerikandidaat Martin Schulz Spiegeli vahendusel. «Kuid see ei tähenda, et järgmise vooru võit läheb vastasele,» lisas ta ja lubas, et on selleks ajaks lahinguks valmis. Kui sotsid Schulzi tänavu jaanuaris oma kantslerikandidaadina välja kuulutasid, hakkas partei toetus tõusma ning erakonda astusid tuhanded uued inimesed.

15.05.2017 17.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto