N, 8.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kõik kardavad Margus Hendriksoni

Nils Niitra
, reporter
Facebook Twitter
Comments 1
Priit Paama (vasakult), Pille Talts, Maret Kutman, Lilli Paama ja Marti Kutman Chrystali juhtimisel Margus Hendriksonile kuuluval teel. Veel eelmisel aastal oli siin Otepää looduspargi Pülme sihtkaitsevöönd, nüüd võttis maaomanik 1,2 hektarit lagedaks.
Priit Paama (vasakult), Pille Talts, Maret Kutman, Lilli Paama ja Marti Kutman Chrystali juhtimisel Margus Hendriksonile kuuluval teel. Veel eelmisel aastal oli siin Otepää looduspargi Pülme sihtkaitsevöönd, nüüd võttis maaomanik 1,2 hektarit lagedaks. Foto: Margus Ansu

Ligi 20 aastat oli Kääriku lähistele jääva Pülme järve ääres sihtkaitsevöönd, kus ei tohtinud Otepää looduspargi valitseja loata raiuda ühtki puud. Selle eest, et süüdlased karistada saaksid, hoolitses aedades kände loendamas käinud maa õigusjärgne omanik Margus Hendrikson.

Eelmise aasta detsembri lõpus kaotati suure osa järve äärest sihtkaitsevöönd, juba aasta algul sai Hendrikson kinnistule raieloa ja mõne nädala eest tehti 1,2 hektarit harvesteriga lagedaks. Kadus see, mida riik pikka aega nii rangelt kaitsnud oli. Töö näeb välja täpselt nii rohmakas, nagu harvesteride puhul ikka. Kännud on kõrged ja kaugele näha, rööpaid on omajagu. Üle hambutu maastiku avaneb vaade järvele.

Facebook Twitter
Comments 1
Tagasi üles