Sisukord
Eesti
Postimees
17.05.2017
Eesti Mälumäng Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Kõik kardavad Margus Hendriksoni (1) Tagakülg Kiuslik Hendrikson võitleb õiguse eest (1) Otepää ametnikud on Hendriksoni ettepanekutest väsinud (1) Esikülg Oma naist väidetavalt süüdata ähvardanud süürlane eitab süüd Aas: EKRE ja Reformierakonna koostöö võib Tallinnas võimu muuta Eakale emale-isale oleks hea kink üks huvitav koolitus Kohus karistas vastsündinu tapnud noort naist tingimisi Majandus Välismajanduse lühiuudised Investor Mari: kevad minu portfellis Ford üritab uut hoogu saada Välismaa Rashid: ameeriklasteta Afganistani valitsus kukuks (3) Washingtoni ekspert peab NATO-lt lisavägede küsimist loogiliseks Keenia kalurid käivad järvel relvadega Tagasi eelmisse kümnendisse: NATO arutab Afganistani lisavägede saatmist (3) Trump: mul on õigus Venemaaga infot jagada Arvamus Ahto Lobjakas: Kenderi võit on terve ühiskonna võit (53) Kalev Vilgats: rongiga Pärnusse (1) Olavi Pihlamägi: kuidas tuua Eurovisiooni võit jälle Eestisse? (6) Olev Remsu: kas tulemas on teine Korea sõda? (6) Juhtkiri: kaks teist tooli Postimees 1994. aastal: Iisraeli firma TAAS vahetab ebakvaliteetsed õhutõrjesuurtükid välja Eestile sobiva relvastuse vastu Kultuur Ma otsin, otsin, otsin... Cannes'i festival paneb maksimalistidki pingutama Suur setu ja veel suurem filmimees astus ootamatult ideaalmaastikele (1) Kultuuri lühid Sport Kirsipuu: kuna Kangertil liidrikogemus puudub, on tal lihtsam Kontaveit proovib korrata Kanepi saavutust Rikberg pääses esimest korda välisklubisse Spordi lühiuudised Üle seitsme aasta taas kaarti lugev Olaf Suuder: vanuse ülempiiri pole ju keegi kehtestanud Epeenaisi ümbritseb suhete sasipundar (3) Margus Kiiver: kas näeme Portugalis uut võitjat? Rapla korvpalli edulugu: tüdrukute võistkonnast Eesti tippklubiks Tartu Kliinikum loobus kavast lammutada vana mõis Särava karjääriga teadlane Heidi-Ingrid Maaroos harjutab Kuressaares klaverit Kümnenda klassi noormees osales 12. klassi olümpiaadil ja võitis selle Rektor Volli Kalm: võin võtta kergemat sorti mürki, et ülikooli raamatukogu saab aasta jooksul remonditud Joel Juht alustab täna öösel 150 km pikkust jooksumaratoni Tallinnast Jõgevale Tartlased teevad suurpuhastust, jäätmejaamad on tehnikast punnis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kiuslik Hendrikson võitleb õiguse eest

5 min lugemist
«Mis saab olla advokaat Peeter Kutmanil ette heita, et ma olen kohtus käinud?» küsib Hendrikson. FOTO: Margus Ansu

Margus Hendrikson vaatab vestluse ajal otse silma, magistrikraadiga geograafi jutt kestab kaks tundi ja viis minutit, on selge ja loogiline. Hendriksonil pole kahtlust, et ta ajab õiget asja.

Tellijale Tellijale

Hendrikson töötab Tartu maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhatajana ja on seadusega hästi kursis. «Erinevalt Lilli Paamast pole mina oma metsas omavolilist raiet harrastanud,» teatab ta. «Mis teie mureks on – et raie tehti vastavalt metsateatisele?»

Tõepoolest, detsembri lõpust on looduspargil uus kaitse-eeskiri, valdav osa järveäärsest maast on nüüd sihtkaitsevööndist välja jäetud ja nii võib ka raiuda. Keskkonnaameti kinnitusel väljastatigi aasta algul Hendriksonide kinnistule metsateatis, mis lubab lisaks juba toimunud 1,2 hektari lageraiele teha 1,6 hektaril häilraiet ehk võtta mets maha järkudena. 1,2 hektarit ongi suurim võimalik lageraie piiranguvööndis. Ja veel võib 0,2 hektaril teha harvendusraiet. Mets on niisiis endiselt Otepää looduspargi piiranguvööndis, aga nüüd on siin mõndagi lubatud.

16.05.2017 18.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto