Kiuslik Hendrikson võitleb õiguse eest

Nils Niitra
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
«Mis saab olla advokaat Peeter Kutmanil ette heita, et ma olen kohtus käinud?» küsib Hendrikson.
«Mis saab olla advokaat Peeter Kutmanil ette heita, et ma olen kohtus käinud?» küsib Hendrikson. Foto: Margus Ansu

Margus Hendrikson vaatab vestluse ajal otse silma, magistrikraadiga geograafi jutt kestab kaks tundi ja viis minutit, on selge ja loogiline. Hendriksonil pole kahtlust, et ta ajab õiget asja.

Hendrikson töötab Tartu maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhatajana ja on seadusega hästi kursis. «Erinevalt Lilli Paamast pole mina oma metsas omavolilist raiet harrastanud,» teatab ta. «Mis teie mureks on – et raie tehti vastavalt metsateatisele?»

Tõepoolest, detsembri lõpust on looduspargil uus kaitse-eeskiri, valdav osa järveäärsest maast on nüüd sihtkaitsevööndist välja jäetud ja nii võib ka raiuda. Keskkonnaameti kinnitusel väljastatigi aasta algul Hendriksonide kinnistule metsateatis, mis lubab lisaks juba toimunud 1,2 hektari lageraiele teha 1,6 hektaril häilraiet ehk võtta mets maha järkudena. 1,2 hektarit ongi suurim võimalik lageraie piiranguvööndis. Ja veel võib 0,2 hektaril teha harvendusraiet. Mets on niisiis endiselt Otepää looduspargi piiranguvööndis, aga nüüd on siin mõndagi lubatud.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles