R, 2.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kohus karistas vastsündinu tapnud noort naist tingimisi

BNS
Facebook Twitter
Naine tekitas vastsündinule tahtlikult tema surma põhjustanud trauma
Naine tekitas vastsündinule tahtlikult tema surma põhjustanud trauma Foto: Caro / Scanpix

Tartu maakohus tunnistas eile 19-aastase naise süüdi oma vastsündinud lapse tapmises ja mõistis talle tingimisi vangistuse, arvestades karistuse määramisel muu hulgas seda, et naine kahetses oma tegu, ta on alles kujunemisjärgus inimene ning teda saab õigele teele juhtida ka ühiskonnast isoleerimata.

Kohus mõistis naisele kolmeaastase vangistuse, ent kuna kriminaalasi lahenes kohtus lühimenetluses, vähendati seadusest tulenevalt karistust ühe kolmandiku võrra. Seega tuleb naisel kanda kaheaastane vangistus, mis mõisteti talle tingimisi kolmeaastase katseajaga, mille jooksul peab ta täitma kriminaalhoolduse kontrollnõudeid. Menetluskuludena tuleb naisel tasuda 1247 eurot.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri esitatud süüdistuse järgi sünnitas naine möödunud aasta aprilli algul Viljandi vallas metsas elusa lapse, kelle suhtes kasutas vägivalda ja põhjustas lapsele vigastusi, mille tagajärjel vastsündinu suri sündmuskohal. Sellega pani süüdistatav toime karistusseadustiku järgi kvalifitseeritava kuriteo – ema poolt oma vastsündinud lapse tapmise.

Facebook Twitter

Märksõnad

Tagasi üles