Tsiviilelus kasutati pervitiini ülikoolides eksameid tehes, tööjõudluse suurendamiseks tehastes, igavuse peletamiseks majapidamises. Sõjaajal aitasid uimastid sõduritel pikkade ööde jooksul ärkvele jääda ning andsid Wehrmachtile kiiruseelise. Hitler ise neelas enam-vähem kogu Mendelejevi tabelit ning narkoharjumused levisid ka tema õukonna hulgas. Natside impeerium pidi olema täiuslik, ent oli tegelikult korrumpeerunud, allakäiguteel, pimestatud omaenese eufoorilisest ideoloogiast ja metamfetamiinide keemilisest mõjust neurotransmitteritele.
Ohler ise on aga pimestatud oma 21. sajandi kontekstist. Tema silmis on 1930. aastatel apteekides müüdud pervitiin ja seriaalis «Halvale teele» treilerautos sünteesitud crystal meth üks ja seesama, kuna osaliselt on neil sama keemiline struktuur. Mõlemad viivad vääramatult kuritarvitamiseni, sõltuvuse ja korruptsioonini.
See on viga. Narkootikumide ohtlikkus ei tulene mitte nende keemilisest koostisest, vaid ühiskondlik-ajaloolisest kontekstist. Mis on ühel ajal meelemürk, võib teisel ajal olla meelelahutusvahend ja kolmandal hetkel hoopis elu päästev ravim. Fentanüül on eluohtlik narkootikum, kui seda ostetakse tundmatu diileri käest ja süstitakse kuskil Sõle tänava keldris; operatsioonisaalis on see hindamatu väärtusega anesteetikum.
Seesama metamfetamiin, mida Ohler kirjeldab põhiliselt USA narkosarjadest ning Goethe ja Baudelaireʼi teostest võetud kujunditega, on tänapäeval apteekides müügil Desoxyni nime all. Tablettide kujul. Täpselt nagu natside pervitiin. Sellega ravitakse tähelepanuhäireid ehk ADHDd.
Uimastite ajalugu uurinud teadlased on näidanud, et see, mida me loeme kuritegelikuks, hukutavaks narkootikumiks ja mida igati kõlblikuks stimulandiks, ei sõltu mitte stimulandist enesest, vaid selle kasutamise kontekstist ja – pange tähele! – eriti selle kasutajaskonna kuvandist.