N, 6.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Suur aadrilaskmine USA jaekaubanduses

Tõnis Oja
, majandusajakirjanik
Suur aadrilaskmine USA jaekaubanduses
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pankrotikaitse alla läinud Payless üks kauplus, mis sulges uksed märtsi lõpus
Pankrotikaitse alla läinud Payless üks kauplus, mis sulges uksed märtsi lõpus Foto: Richard B. Levine/Levine-Roberts/Sipa USA/Scanpix

USA tuntud kaubamajaketi Macy’s aktsia hind kukkus läinud neljapäeval 17 protsenti, sest ettevõtte eelmise kvartali majandustulemused valmistasid pettumuse. Nii näiteks kahanes kasum 39 protsenti, 71 miljoni dollarini võrrelduna 116 miljoni dollariga 2016. finantsaasta esimeses kvartalis.

Macy’s pole aga ainus jaekaubanduskompanii USAs, kelle majandustulemused allamäge liiguvad. Juba kümned jaeketid on pidanud oma poode sulgema. Macy’s on alates möödunud aasta algusest teatanud 150 kaubamaja sulgemisest. Teine USA suur jaekett, umbes 12–13 miljardi dollari suuruse käibega J.P. Penney teatas märtsis oma kavatusest panna kinni 138 kaubamaja.

Eelmisel aastal sulges Ameerika Ühendriikides uksed umbes 4000 poodi, Šveitsi suurpank Credit Suisse prognoosib, et tänavu pannakse seal kinni 8600 kaubamaja, mis on enam kui 2008. aasta finantskriisi ajal.

Märksõnad
Tagasi üles