Sisukord
Haridus
Postimees
18.05.2017
Eesti Dilbert Male Mälumäng Palju õnne Tagakülg Horoskoop ERSOst saab vanalinnapäevadel rokkbänd Haigekassa miinust kasvatas talvine haigusteperiood Kaitsetööstused näitasid oma leiutisi lahinguväljal Reformierakond paneks Tallinna TV kinni, teised jätaksid alles (7) Teletornis saab imetleda nostalgiahõngulisi kitleid Autorollo tsiviilasi läheb tagasi ringkonnakohtusse (1) Riigil jäi pagulastega tegelemiseks partner leidmata (2) Võitluslik hiilgeaeg Jaan Tõnissoni juhtimisel Esikülg 18. mai Hea leht teeb ennast ise Stenbocki majast lahkub lühikese aja jooksul viis inimest (5) Majandus Dubai püüab kahe uue tehissaarega meelitada ligi miljoneid turiste Limonaadimaks jõuab Euroopa Komisjoni Amservi omanik: välisettevõtja logib end välja, kui ta ei ole Eesti valitsusega rahul (2) Eesti majanduse lühiuudised Suur aadrilaskmine USA jaekaubanduses Välismaa PERSOON: Peaminister, kellele meeldib poksida Valge Maja skandaalides ilmneb uusi tahke Arvamus Mihkel Mutt: otsus õige, rõõm leige – Kenderi tõttu kannatab kunsti ja kirjanduse maine (48) Kristi Malmberg: IRL enam ei üritagi (7) Juhtkiri: erakonnad kui trollid õiguskultuuriruumis (1) Erkki Bahovski: kus on Euroopa Liidu tasakaalupunkt? (5) Juhan Paadam: eurooptimistlik Eurovisioon. Ootused, lootused ja tegelikkus Postimees 1929. aastal: kui kallis on elu Eesti eri linnades? Kultuur Kaaluta olek. Hüvasti, sõber Arvo Kukumägi (9. VIII 1958 Satse – 16. V 2017 Tallinn) Sport Spordi lühiuudised Kontaveit pani maailma esireketi vabandusi otsima (1) Põlva Servitile tõid 12. Eesti meistritiitli pikem pink ja meister-Varusk Portugali ralli pole seesama, mis Soome või Argentina ehk kruusal ja kruusal on vahe Tallinn ERSOst saab vanalinnapäevadel rokkbänd Tartu Nõo lihatööstus tegi endale Baltimaades ainulaadse juubelikingi Erakool nihutab õppeaasta piire: suvevaheaeg lõpeb juba augustis Esimese rektori mõju ulatub meie päevade haridusellu Säästu-ERM kaob peagi pildilt (1) Kust leida Tartus koolivaheajaks tööots? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Esimese rektori mõju ulatub meie päevade haridusellu

2 min lugemist
Inglisillale on kinnitatud Georg Friedrich Parroti bareljeef, mille autor on on skulptor ja graafik Constance Elisabeth von Wetter-Rosenthal. FOTO: Kristjan Teedema

Kas on õige ütelda parrot või parroo? Täna algava suure rahvusvahelise konverentsi esimene esineja Epi Tohvri seostab häälduse suurmehe sünnikohaga.

Tellijale Tellijale

Täna keskpäeval algab Tartus kolmepäevane rahvusvaheline Balti teadusajaloo ja teadusfilosoofia konverents, mille tulipunktis on seesama mees, kes vaatab vastu Inglisillalt kesklinna poole jalutajatele – Georg Friedrich Parrot. Tema sünnist möödub 5. juulil 250 aastat.

Kui konverents on sisse juhatatud, astub esimese esinejana kõnepulti Tallinna tehnikaülikooli Tartu kolledži õppejõud Epi Tohvri. Ta on uurinud selle suurmehe elu ja tegevust väga põhjalikult ning toob monograafia kavakohaselt sel sügisel lugejate ette. «Parrot on väga oluliselt mõjutanud meie haridusmaastikku,» ütles ta.

17.05.2017 19.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto