Sisukord
Arvamus
Tänane leht
18.05.2017
Eesti Dilbert Male Mälumäng Palju õnne Tagakülg Horoskoop ERSOst saab vanalinnapäevadel rokkbänd Haigekassa miinust kasvatas talvine haigusteperiood Kaitsetööstused näitasid oma leiutisi lahinguväljal Reformierakond paneks Tallinna TV kinni, teised jätaksid alles (7) Teletornis saab imetleda nostalgiahõngulisi kitleid Autorollo tsiviilasi läheb tagasi ringkonnakohtusse (1) Riigil jäi pagulastega tegelemiseks partner leidmata (2) Võitluslik hiilgeaeg Jaan Tõnissoni juhtimisel Esikülg 18. mai Hea leht teeb ennast ise Stenbocki majast lahkub lühikese aja jooksul viis inimest (5) Majandus Dubai püüab kahe uue tehissaarega meelitada ligi miljoneid turiste Limonaadimaks jõuab Euroopa Komisjoni Amservi omanik: välisettevõtja logib end välja, kui ta ei ole Eesti valitsusega rahul (2) Eesti majanduse lühiuudised Suur aadrilaskmine USA jaekaubanduses Välismaa PERSOON: Peaminister, kellele meeldib poksida Valge Maja skandaalides ilmneb uusi tahke Arvamus Mihkel Mutt: otsus õige, rõõm leige – Kenderi tõttu kannatab kunsti ja kirjanduse maine (48) Kristi Malmberg: IRL enam ei üritagi (7) Juhtkiri: erakonnad kui trollid õiguskultuuriruumis (1) Erkki Bahovski: kus on Euroopa Liidu tasakaalupunkt? (5) Juhan Paadam: eurooptimistlik Eurovisioon. Ootused, lootused ja tegelikkus Postimees 1929. aastal: kui kallis on elu Eesti eri linnades? Kultuur Kaaluta olek. Hüvasti, sõber Arvo Kukumägi (9. VIII 1958 Satse – 16. V 2017 Tallinn) Sport Spordi lühiuudised Kontaveit pani maailma esireketi vabandusi otsima (1) Põlva Servitile tõid 12. Eesti meistritiitli pikem pink ja meister-Varusk Portugali ralli pole seesama, mis Soome või Argentina ehk kruusal ja kruusal on vahe Tallinn ERSOst saab vanalinnapäevadel rokkbänd Tartu Nõo lihatööstus tegi endale Baltimaades ainulaadse juubelikingi Erakool nihutab õppeaasta piire: suvevaheaeg lõpeb juba augustis Esimese rektori mõju ulatub meie päevade haridusellu Säästu-ERM kaob peagi pildilt (1) Kust leida Tartus koolivaheajaks tööots? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1929. aastal: kui kallis on elu Eesti eri linnades?

1 min lugemist
II maailmasõja eelne Eesti kroon. FOTO: Repro

Statistika keskbüroo abijuhataja A. Tooms on teinud huvitava kokkuvõtte elumaksumusest Eesti linnades 1922.–29. aastate kestel. Kui Tallinna elumaksumuseks 100 arvata, siis on see Narvas ja Petseris 98-99, Valgas 97, Rakveres ja Pärnus 96, Võrus 95, Paides 94, Viljandis ja Haapsalus 93, Tartus 92 ja Kuresaares 91.

Toiduainete maksumuse kõrgusmäär meie linnades oleneb peamiselt linna ümbruskonnast. Elu on kallim neis linnades, kus tagamaa ainult ühest küljest ja teisel pool kas piir või meri. Suuremad liiklemise keskkohad, nagu Tallinna, Narva, Valga ja Pärnu on otsemas sidemes välisriikidega, kus hinnad enamjaolt tunduvalt kõrgemad kui meil, ja see mõjutab ka nende hinnastikku.

Eriline hindade kõrgus meie ida piirivöö linnades on põhjustatud nende kehvast ümbrusest ja transpordi oludest, kuid kaudselt võib siin näha erakordselt kalli hinnastikuga Vene ligidust, kus ametlik elumaksumus ligi 200 ennesõjaaegsetega võrreldes. Üldiselt võiks öelda, et toiduainete maksumus on kõrgem piirilinnades, odavam sisemaal, üldise kallinemissuunaga läänest idasse.

Lõpuks ei ole huvituseta jälgida Tallinna ja Riia hindade vahet. Riias on need üldiselt kallimad, isegi kuni 20 protsendi võrra. 18.05.1929

Seotud lood
17.05.2017 19.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto