Sisukord
Uudised
Postimees
18.05.2017
Eesti Dilbert Male Mälumäng Palju õnne Tagakülg Horoskoop ERSOst saab vanalinnapäevadel rokkbänd Haigekassa miinust kasvatas talvine haigusteperiood Kaitsetööstused näitasid oma leiutisi lahinguväljal Reformierakond paneks Tallinna TV kinni, teised jätaksid alles (7) Teletornis saab imetleda nostalgiahõngulisi kitleid Autorollo tsiviilasi läheb tagasi ringkonnakohtusse (1) Riigil jäi pagulastega tegelemiseks partner leidmata (2) Võitluslik hiilgeaeg Jaan Tõnissoni juhtimisel Esikülg 18. mai Hea leht teeb ennast ise Stenbocki majast lahkub lühikese aja jooksul viis inimest (5) Majandus Dubai püüab kahe uue tehissaarega meelitada ligi miljoneid turiste Limonaadimaks jõuab Euroopa Komisjoni Amservi omanik: välisettevõtja logib end välja, kui ta ei ole Eesti valitsusega rahul (2) Eesti majanduse lühiuudised Suur aadrilaskmine USA jaekaubanduses Välismaa PERSOON: Peaminister, kellele meeldib poksida Valge Maja skandaalides ilmneb uusi tahke Arvamus Mihkel Mutt: otsus õige, rõõm leige – Kenderi tõttu kannatab kunsti ja kirjanduse maine (48) Kristi Malmberg: IRL enam ei üritagi (7) Juhtkiri: erakonnad kui trollid õiguskultuuriruumis (1) Erkki Bahovski: kus on Euroopa Liidu tasakaalupunkt? (5) Juhan Paadam: eurooptimistlik Eurovisioon. Ootused, lootused ja tegelikkus Postimees 1929. aastal: kui kallis on elu Eesti eri linnades? Kultuur Kaaluta olek. Hüvasti, sõber Arvo Kukumägi (9. VIII 1958 Satse – 16. V 2017 Tallinn) Sport Spordi lühiuudised Kontaveit pani maailma esireketi vabandusi otsima (1) Põlva Servitile tõid 12. Eesti meistritiitli pikem pink ja meister-Varusk Portugali ralli pole seesama, mis Soome või Argentina ehk kruusal ja kruusal on vahe Tallinn ERSOst saab vanalinnapäevadel rokkbänd Tartu Nõo lihatööstus tegi endale Baltimaades ainulaadse juubelikingi Erakool nihutab õppeaasta piire: suvevaheaeg lõpeb juba augustis Esimese rektori mõju ulatub meie päevade haridusellu Säästu-ERM kaob peagi pildilt (1) Kust leida Tartus koolivaheajaks tööots? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kust leida Tartus koolivaheajaks tööots?

3 min lugemist
Riik avab palgatoetuse meetme marjakasvatajatele. FOTO: Kristjan Teedema

Peagi on käes kooliaasta lõpp ja osa noori mõlgutab mõtteid, kuidas ja kus võiks suvel taskuraha teenida. Üks võimalus on minna näiteks mere taha Soome marju korjama, lühikese ajaga võib seal saada korraliku kuupalga. Kes soovib aga kodumaale jääda, siis paljud Tartus tegutsevad poed ja ettevõtted ootavad suveks abikäsi. Mai alguses algas ka kirjapanek töömalevasse, kus samuti kohti jagub.

Kindlasti on paljud märganud laatadel ja festivalidel üle Eesti telke, kus müüakse jääjooke, kartulispiraale ja suhkruvatti. Tartus tegutsev OÜ Funfood pakub selgi aastal 17-aastastele ja vanematele õpilastele võimalust kasvõi suvi läbi tööd teha. Boonuseks on osaleda festivalidel ja üritustel, nagu Viljandi folk, popkooripidu, Tartu hansapäevad või Õllesummer. Ettevõte ootab sooviavaldusi järgmise nädala keskpaigani.

Raske pole

Funfoodi personalijuhi Sigrit Tilga sõnul on noorte huvi igal aastal olnud väga suur. Ta kinnitas, et siiamaani on kõik hästi hakkama saanud. Töö raskusi ei tohiks valmistada, tuleb vaid jooke, snäkke ja suhkruvatti müüa ning neid ise valmistada. Tilk lisas, et õpe on kohapeal ja varasem kogemus pole tähtis, kuid tuleb kasuks. 

Kui palju suveks töötajaid võetakse, personalijuht öelda ei osanud, see sõltub paljuski sellest, kas soov on töötada terve suvi või kuu aega. «Selliseid noori on igal aastal, kes tahavad terve suvi töötada. Samuti on päris palju neid, kes on meil mitu aastat käinud,» lausus Tilk. Seda, kui palju jääjookide ja kartulispiraalide valmistamise-müümise eest makstakse, ta öelda ei tahtnud.

16-aastased ja vanemad saavad suvel taskuraha teenida jäätise müügiga Tartu kesklinnas ja Anne kanali ümbruses. Minimelts Eesti on see aasta toonud Eesti turule koorejäätise, mis ei näe välja nagu tavaline jäätis, vaid koosneb väikestest pallidest. Minimelts Eesti esindaja Katre Teearu loodab suveks leida tööle noori, kes ise tootest vaimustuksid ja seda innuga müüksid. Tunnitasu on kolm eurot, millele saab aktiivse müügiga lisa teenida. 

Ka Minimeltsis sõltub see, kui palju noori suveks tööle võetakse, asjaolust, kas soovitakse töötada suvi läbi, kuu või vähem.  

Töö kaupluses

Paljud kesklinna kohvikud ütlesid, et neil on suvetöötajad enamjaolt olemas, ent abikäsi otsitakse veel suurtes kaubanduskettides, nagu Selver, Coop, Maxima ja Rimi. Oma töösoovist saab teada anda ettevõtete kodulehel või täita kaupluse infoletis vastav ankeet. 

Rimi kommunikatsioonijuht Katrin Bats märkis, et noored on kindlasti suureks abiks kiirel suveperioodil, sest nad õpivad üldjuhul ruttu ning huvi Rimis töötamise vastu on neil varasemail aastail olnud suur. 

Kui palju suveks töötajaid võetakse, oleneb paljuski sellest, kas õpilased soovivad töötada terve suvi või lühemat aega.

Rimi pakub Batsi sõnul võimaluse korral tööd õpilastele alates 15. eluaastast. Nad saavad teha abitöid, näiteks kaupa lahti pakkida ja riiulitele asetada, ka hinnasilte ja etikette kleepida. 

Bats lisas, et praegu otsitakse Tartu kauplustesse eelistatult siiski täisealisi. Nad saaksid täita laialdasemaid tööülesandeid, mis on sarnased tavateenindaja igapäevase tööga, mille hulka kuulub ka kassas töötamine. 

Selver eelistab tööle võtta 17–18-aastaseid noori, sest nemad saavad puhkuste ajal kauplustes asendada pea kõikides töödes. Peamiselt on Selver huvitatud noortest, kes soovivad suvel töötada pikemalt kui paar nädalat, võimaluse korral saab töötada terve suve. 

Mai algusest on Tartu linna 12–19-aastased noored saanud end kirja panna töömalevasse. Esimesed rühmad täitusid küll paari tunniga, kuid üksikuid kohti veel on. Näiteks linnavälistes rühmades, kus korjatakse marju ja rohitakse. Need, kes soovivad siiski malevarühma, mille kohad on praegu täis, saavad end panna ootenimekirja, sest kohti võib igal ajal vabaneda. 

Valik suvetöid noortele

  • Funfood – kartulispiraalide ja suhkruvati valmistamine-müümine. Kandideerijaid oodatakse 25. maini CV Online´i kaudu endast märku andma.
  • Minimelts Eesti – jäätise müümine. Sooviavaldus saata tuleva nädala keskpaigani meiliaadressil katre@nutijaatis.ee.
  • Kaubandusketid Selver, Coop, Maxima ja Rimi. Kandideerimiseks saata CV või taotlusankeet kaupluse kodulehel. Ankeedi saab täita ka poodide infolettides.
  • Vabade kohtadega Tartu noorte töömalevas saab tutvuda leheküljel www.tartunoorte­töömalev.ee.
Seotud lood
17.05.2017 19.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto