K, 6.12.2023

Opositsioon grillis Simsonit raudtee pärast

Rait Piir
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Öine istung Riigikogus kolmapäeval.
Öine istung Riigikogus kolmapäeval. Foto: Liis Treimann

Eile öö läbi kestnud riigikogu maratonistungil läbis esimese lugemise Rail Balticu ratifitseerimise seaduse eelnõu, majandus- ja taristuminister Kadri Simson (KE) kaitses projekti nii EKRE kui ka Vabaerakonna kriitiliste märkuste vastu. Opositsioon tegi ettepaneku eelnõu tagasi lükata, see aga ei õnnestunud.

Eelnõu läks arutamisele natukene enne kella kolme öösel, pärast seda, kui juba tunde kõnepuldis seisnud ja valitsuse uut eelarvestrateegiat vihaste rünnakute eest kaitsnud rahandusminister Sven Sester (IRL) andis sõnajärje üle Simsonile. Reformierakondlased olid selleks ajaks juba protesti märgiks saalist lahkunud.

Järgnenud küsimuste käigus tuli Rail Balticu kohta kriitikat väga erinevatest suundadest. Kui vabaerakondlased olid projekti suhtes pigem skeptilisel ja kõhkleval seisukohal, siis EKRE oli oma arvamustes palju ründavam.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles