Sisukord
Eesti
Postimees
19.05.2017
Eesti Mälumäng Riik tahab Haapsalu raudteetammi ettevõtjatelt tagasi osta (14) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Eesti lühiuudised Tagakülg Koorijuhid arvustasid Kõlvarti väljaütlemisi Ropkamõisa rahvas korraldas oma peo Esikülg 19. mai Mis toimub 19.05 Uuenenud Balti jaama turg avab täna uksed (1) Võimust ilma jäänud Reformierakond asus pealetungile (31) Nagu ma näen, räägin tühja tooliga... Majandus Tuleva pensionifondid alustasid nigelalt Opositsioon grillis Simsonit raudtee pärast Trumpi mesinädalad turgudega said läbi Majanduse lühiuudised Sõnajalad ostsid Soome tuulikulabade tehase Välismaa Eriuurija võtab sihikule Donald Trumpi ja Venemaa Ekspert: Saksamaa võiks otsekohe kaitsekulud kahe protsendini tõsta Välismaa lühiuudised 19.05.2017 «Karmi» Brexitit lubav May püüab hääli ka vasakult Arvamus Juhtkiri: Eesti valik: edasi või tagasi (2) Edasi 1989. aastal: Emajõel Caroluse hukkumispaigas Ivan Makarov: väike orden Bashar al-Assadile aitaks mõnel erakonnal kindlasti kohalikel valimistel hääli püüda Indrek Tarand: parteilased, kui kaua te meie kannatlikkust veel proovida julgete? (13) Andrus Karnau: mürgine prügiäri Kultuur Kunstnik võtab ette reisi maailma lõppu Paavo Järvi tegi La Scalas erakordse kolmikdebüüdi Mõõdukalt romantiline märul 20. sajandi esimesest genotsiidist Sport Spordi lühiuudised Kris Meeke teeb puust ja punaseks, miks tal on Ott Tänaku ees eelis Soome hokikoondis sai lõpuks oma mängu käima Kas MM-tiitli jagavad M-Sport ja Hyundai? Õhkkond Tänaku-Järveoja WRC-masinas: palju tööd, vähe mula Kontaveidi ründav stiil ja terav serv murravad järjepanu maailma tippe (2) Mustlase püss paugutas Kalevi võidule Tänak: Portugalis peab õnne olema Fenerbahce suur võimalus Tallinn Uuenenud Balti jaama turg avab täna uksed (1) Tartu Tartu kuulsa Vilde söögikoha võtab üle Vein ja Vine (1) Parim nädalavahetus tomatite istutamiseks on käes «Kalevipojast» pilteepost loov hobiarheoloog avastas Kalevi külast põneva muistise Linnavolinik: võtame võimu volikogule tagasi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nagu ma näen, räägin tühja tooliga...

3 min lugemist
Riigikogu ööistung FOTO: Liis Treimann

Riigikogu ööistung on üks parlamentaarse töö liike, mis olmelises mõttes on osalejatele ehk tüütuim tegevus parlamendis, ent tagantjärele meenutades ilmselt üks meeldejäävamaid seiku kogu riigikogu liikmeks olemise ajast. Seda hirmu, et mõni koosseis neist pääseks, pole, ent põhjamaine mõistlikkus välistab ka ohu, et parlamenti tuleks jääda nädalateks.

Tellijale Tellijale

Mõneti meenutavad ööistungid ajateenistuse motiveerimisharjutust: pikkade sõnavõttude ja vaheaegadega drillitakse vähem kogenutele sisse riigikogu töökorraldus kogu selle ilus, valus ja võlus.

Võiks lausa öelda, et vanemad olijad naudivad kogu protsessi. Näiteks pole mitte mingit vahet, kas Reformierakond on koalitsioonis või opositsioonis; ikka võib kindel olla, et ühel hilisel öötunnil esitab oma viiendat riigikogu ametiaega teeniv Igor Gräzin mõne protseduurilise küsimuse. Mõnikord sellise, et see paneb isegi tasakaaluka Ene Ergma omaette «Idioodid!» pobisema.

Näiteks üleeile küsis ta rahandusminister Sven Sesterilt (IRL) nii: «Palun, kas sa saaksid seletada, mida mõeldi selle all, et ma käin liiga tihti fraktsiooniruumis? Millele vihjati?» Sester üritas sellele küsimusele ka vastata, ent pidi peagi tõdema selle mõttetust: «Aga kahjuks ma praegusel hetkel, nagu ma näen, juba räägin tühja tooliga, nii et see hetk on juba minu jaoks ka minevik. Kahjuks vist minu sõnum ei jõudnud hetkel enam härra Gräzinile kohale.»

18.05.2017 20.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto