K, 1.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Riik tahab Haapsalu raudteetammi ettevõtjatelt tagasi osta

Nils Niitra
, reporter
Riik tahab Haapsalu raudteetammi ettevõtjatelt tagasi osta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 14
Praegu lookleb läinud sajandi algul rajatud raudteetammil kergliiklustee – riigi ootuste kohaselt on siin, Turbas, juba järgmisel aastal üle pika aja taas liiprid ja rööpad. Pilt on tehtud teisipäeval.
Praegu lookleb läinud sajandi algul rajatud raudteetammil kergliiklustee – riigi ootuste kohaselt on siin, Turbas, juba järgmisel aastal üle pika aja taas liiprid ja rööpad. Pilt on tehtud teisipäeval. Foto: Eero Vabamägi

Eesti Raudtee lõpetas 1995. aastal reisirongiliikluse Haapsalu ja Riisipere vahel ning raudtee müüdi koos tammiga maha, nüüd aga peaks riigi raudteefirma selle majandus- ja taristuministri hinnangul tagasi ostma.

1990. aastad olid segane aeg ning sestap on nüüd segased lood Riisipere ja Haapsalu vahelise raudteetammiga, mis on õnneks tänini säilinud. Kuna riik tahtis raudtee kaelast ära saada, erastati see koos tammiga 1997. aastal Aarne Taalile. Ettevõtja vedas mõnda aega kaupa ning võttis siis liiprid ja rööpad üles. Nüüdki kuulub raudteetamm Taalile, aga selle all on suuresti reformimata riigimaa. Ometi kuulub ka tammialune maa osaliselt samale mehele.

Märksõnad
Tagasi üles