Sisukord
Arvamus
Postimees
22.05.2017
Eesti Riik ähvardab eesti keele õpetajalt kodakondsuse võtta (1) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakülg Horoskoop ERRi nõukogu ei jaga Veidemanni hirme (1) Talgulised tegid korda Tõnissoni sünnikodu õue ja aidalaka Eesti lühiuudised Majanduse lühiuudised Kaitseväe suurõppusel Kevadtorm seitse vigastatut (1) SEB Maijooksul lustisid sportlikud daamid Käbidest arvutiteni – Eestis on iga asja jaoks muuseum Tänavafestival terakese muuseumikultuuriga Postimees sõidab rongiga Berliini: Pikk päevatee Kaunasest Berliini (6) Majandus Ansip: elame mobiilside hinnavõbelused üle Väino Kaldoja Enefitist: need kingad jäid meile suureks (1) Majanduse lühiuudised Korruptsiooniskandaalid räsivad Brasiilia majandust Välismaa Välismaa lühiuudised 21.05.2017 Siiditee laiendab Hiina mõjuvõimu Arvamus Artur Talvik: mis siis ikkagi on Vabaerakonna maailmavaade? (57) Postimees 1993. aastal: esimene Iisraeli relvalaadung proovil Eesti kaitseväe käes Valka ajakirjanik: «alkoparadiisist» Läti elanike pilgu läbi (4) Juhtkiri: õigusriigil peab olema ka inimlik pale (3) Priidu Pärna: vanad haavad vajavad rahu, Heimar Lenk! (11) Kultuur Manet’ piknik Nõukogude Eestis Filmifestival, see on nagu viisteist kontserti päevas Kultuuri lühid Sport Vatanen: Tänak pole enam mees, kes näitab oivalist aega ja seejärel sõidab kraavi Spordi lühiuudised Kommentaar: kas Tänak on Ogier’ või Sordo masti mees? Kommentaar: Ragnar Klavan tõestas taset. See tase on kõva! Ilusad pikad poisid, hüppavad nagu loomad ehk Venemaa näitas maailma tipptaset Ränk kukkumine purustas Kangerti lootused karjääri tippsaavutusest Tänak: parem on finaal võita ja jääda neljandaks kui finaal kaotada ja jääda kolmandaks Aubameyang alistas Lewandowski, Juventusele 33. meistritiitel Tänaku kaardilugeja meenutab legendaarset Fafet: põrutas kõvasti ja pea käis vastu istet Tarbija Teaduskülje lühiuudised Tartu Möödub aasta abilinnapea kinnipidamisest. Mis on kriminaalasjast saanud? (4) Grillipeol sai naadikotlette ja avokaadosse pistetud muna Tartus algasid katsed leedlampidega Riin Lumiste palve rattureile ja jalakäijaile: mõelge end teineteise nahka (3) Juhtkiri: bussiga ei saa toime, trikitame trammiga Kvissentali kerkivad päikesepaneelidega elumajad Maikuust alates tegutseb Emajõelinnas uus toidukullerifirma Lihatööstuse juht Toomas Kruustük: tööd tuleb teha, sest loteriiga võidavad vähesed Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1993. aastal: esimene Iisraeli relvalaadung proovil Eesti kaitseväe käes

1 min lugemist
See 15. septembril 1994 ilmunud pilapilt peaminister Laarist oli Urmas Nemvaltsi esimene karikatuur Postimehes. FOTO: Repro

Laupäeva varahommikul teeb Eesti kaitsevägi oma õppepolügoonil esimese tuleproovi Iisraelist ostetud relvadega ütles Postimehele peaministri nõunik Tiit Pruuli.

Eesti valitsuse ja Iisraeli riikliku relvatööstuskontserni esindaja kirjutasid kümnetesse miljonitesse dollaritesse ulatuvale relvahankelepingule Tallinnas alla juba jaanuari algul, kuid Iisraeli palvel ei soovinud valitsus lepingu sõlmimist avalikustada enne esimese relvapartii jõudmist Eestisse.

Läinud esmaspäeval saabus Estonian Airi lennukiga Ülemiste lennuväljale esimene partii käsirelvi, lahingutehnikat ja laskemoona.

Nädal aega on kaitseväelased neid tundma õppinud ja täna näidatakse Iisraeli kuulipritside võimeid peaminister Mart Laarile, kaitseminister Hain Rebasele ja kaitseväe staabiülemale Ants Laaneotsale.

Tiit Pruuli nimetas relvatehingut otsustavaks läbimurdeks, sest see võimaldab Eesti kaitseväel üle minna NATO standarditele ja vältida sõltuvust Vene sõjatehnikast.

Kinnitamata andmeil müüb Iisrael Eestile raketisüsteeme, õhutõrjekahureid, suurtükke, granaadiheitjaid, kergekuulipildujaid, snaiperpüsse, kuulipildujaid, revolvreid ja laskemoona. Relvade eest ei tule tasuda kohe vaid osade kaupa mitme aasta jooksu.

22.05.1993

Seotud lood
20.05.2017 23.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto