Sisukord
Arvamus
Tänane leht
23.05.2017
Eesti Mälumäng Keskerakonna toetus Tallinnas kukub (9) Dilbert Male (1) Horoskoop Palju õnne Põrgulikes oludes elavate laste õppimine sattus löögi alla (3) Tagakülg Koolidirektor: süda valutab Eesti lühiuudised Oodatud on kõik, kel laulud-tantsud selged Esikülg 23. mai Luksusautod kadusid maja eest nupuvajutusega (3) Majandus Maksude avalikustamisega ümbrikupalga vastu Kasumis Transferwise: see on alles algus Komisjon ennustab Eestile tänavu puudujääki Majanduse lühiuudised1 Majanduse lühiuudised2 Seeder tahab mitme maksu ärajätmist (16) Saudi Araabia panustab Trumpi USA-le Välismaa Prantsusmaa heidab valgust natside sunnitöölaagritele (1) Välismaa lühiuudised 23.05. Välisvisiit kujundab Trumpi prioriteedid Lähis-Idas Arvamus Ike Volkov: kodanik Kangro sündroom (18) Ahto Lobjakas: Trump kustutab minevikku (3) Juhtkiri: murettekitavad sõnumid vabariigi valitsuselt (26) Edasi 1985. aastal: vabariiklik novaatorite kokkutulek Avalik pöördumine: kes vastutab meie tervise eest? (5) Priit Pullerits: langenu jääb üksi (1) Kaire Uusen: eestlane on Kohviveski, mitte metsamees Kultuur Julgus minna vastu valitsevat hoovust (1) Moekunstnikud koondasid kirjanike säravad tsitaadid kangavoogudeks Sport Piltuudis: Avati näitus võrkpallurite medalikogust Kangerti niitis rajalt ebaõnn ja tähelepanematus MM-finaalmatšide läbi aegade teise karistusvisete seeria võitis Rootsi Obradovici üheksa tiitlit, Datome pats ja Udoh’ ema Rapla tõi finaali elevust, ent Kalevi valitsemisaeg jätkub Ronaldo võitis ja vihastas Tartu Kas odavpoodide kett Lidl kolib Tartus Prisma naabriks? Eakas mees: aknavahetajad jätsid mu külma tuppa lõdisema Tohoh?! Kas tõesti keelab märk Põlva peale keerata? Kaarsilla olukord osutus arvatust paremaks Õgijakalad asuvad vallikraavi rookima 65 lapsel pole sügisest enam kooli, kus õppida ja elada Kas astuda kuristiku äärelt samm edasi või tagasi? Poksivad mustlasvennad said kulla, hõbeda ja pronksi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kaire Uusen: eestlane on Kohviveski, mitte metsamees

3 min lugemist
Kaire Uusen FOTO: Erakogu

Eestlase maalähedus ja looduslembus, millest tihtipeale räägitakse kui tõsiasjast, on liialdus, kirjutab kolumnist Kaire Uusen.

Tellijale Tellijale

Valdur Mikita vaimustavad kirjutised ning metsaraie ja Rail Balticu vastaste lood on täis kirge nagu lõunamaised armulood, nii head ja veenvad, et tahaks maailmale kuulutada, jah, sellised on eestlased, tõeline loodusrahvas.

Tekib ettekujutus suurest tugevast mehest, kes võib mitu ööd-päeva metsas olla ja karuga võidelda (nagu Bornhöhe «Tasujas»). Tunneb loodust, oskab iga tööd, saab kogu vajaliku toidu loodusest ja võtab elu sellisena nagu see on.

Hetk hiljem lugesin aga artiklit, kus kutsuti inimesi taludesse vabatahtlikuks ja seal oli näide kõigile tuntud Kohviveski suveseiklustest Muhumaal. Ja siis taipasin, et enamik meist pole sugugi Mikita läänemeresoomlase või elutarga metsamehe moodi, vaid kõige tavalisemad Kohviveskid.

22.05.2017 24.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto