Kangerti niitis rajalt ebaõnn ja tähelepanematus

Tanel Kangert FOTO: Fotoreporter Sirotti Stefano/imago/Sirotti

JALGRATAS. Itaalia velotuuril üldarvestuses seitsmendat kohta hoidnud jalgrattur Tanel Kangert kukkus üleeile sõidetud 15. etapil kümmekond kilomeetrit enne finišit ja murdis küünarliigese piirkonnas õlavarreluu. Hiljem selgus, et peale selle nihestas eestlane paremat õlga ning sealgi oli luumurd. Ühtlasi teatati, et Kangerti hooaeg on lõppenud. Postimees uuris endiselt profiratturilt Jaan Kirsipuult, mis Girol Astana esinumbriks tõusnud Kangertile saatuslikuks sai.

Tellijale Tellijale

Kuigi videokordus täielikku ülevaadet ei anna, sest algab vahetult enne kukkumist, ütles Kirsipuu, et kukkumise põhjused on tähelepanematus ning ebaõnn. «Ta oli Ilnur Zakarini tuules ning ringteelt välja tulles ei näinud, et seal on üks ohutussaar veel. Ta usaldas Zakarinit, kuid ka temale tuli ohutussaar üllatusena. Siiski jõudis ta sellest paremalt mööda põigata. Kangert proovis teha sama liigutuse, aga tal jäi kümme sentimeetrit puudu,» ütles Kirsipuu.

Kangert oli kukkumise hetkel grupi tagaotsas, kuid tavaliselt üritavad üldarvestuses kõrgele kohale sõitvad ratturid riskide hajutamiseks pigem grupi ees püsida. Kirsipuu hinnangul polnud aga põhjust arvata, et eestlase positsioonivalik sel sõidul mingisuguseid lisariske kaasa tooks.

22.05.2017 24.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto