Sisukord
Uudised
Tänane leht
23.05.2017
Eesti Mälumäng Keskerakonna toetus Tallinnas kukub (9) Dilbert Male (1) Horoskoop Palju õnne Põrgulikes oludes elavate laste õppimine sattus löögi alla (3) Tagakülg Koolidirektor: süda valutab Eesti lühiuudised Oodatud on kõik, kel laulud-tantsud selged Esikülg 23. mai Luksusautod kadusid maja eest nupuvajutusega (3) Majandus Maksude avalikustamisega ümbrikupalga vastu Kasumis Transferwise: see on alles algus Komisjon ennustab Eestile tänavu puudujääki Majanduse lühiuudised1 Majanduse lühiuudised2 Seeder tahab mitme maksu ärajätmist (16) Saudi Araabia panustab Trumpi USA-le Välismaa Prantsusmaa heidab valgust natside sunnitöölaagritele (1) Välismaa lühiuudised 23.05. Välisvisiit kujundab Trumpi prioriteedid Lähis-Idas Arvamus Ike Volkov: kodanik Kangro sündroom (18) Ahto Lobjakas: Trump kustutab minevikku (3) Juhtkiri: murettekitavad sõnumid vabariigi valitsuselt (26) Edasi 1985. aastal: vabariiklik novaatorite kokkutulek Avalik pöördumine: kes vastutab meie tervise eest? (5) Priit Pullerits: langenu jääb üksi (1) Kaire Uusen: eestlane on Kohviveski, mitte metsamees Kultuur Julgus minna vastu valitsevat hoovust (1) Moekunstnikud koondasid kirjanike säravad tsitaadid kangavoogudeks Sport Piltuudis: Avati näitus võrkpallurite medalikogust Kangerti niitis rajalt ebaõnn ja tähelepanematus MM-finaalmatšide läbi aegade teise karistusvisete seeria võitis Rootsi Obradovici üheksa tiitlit, Datome pats ja Udoh’ ema Rapla tõi finaali elevust, ent Kalevi valitsemisaeg jätkub Ronaldo võitis ja vihastas Tartu Kas odavpoodide kett Lidl kolib Tartus Prisma naabriks? Eakas mees: aknavahetajad jätsid mu külma tuppa lõdisema Tohoh?! Kas tõesti keelab märk Põlva peale keerata? Kaarsilla olukord osutus arvatust paremaks Õgijakalad asuvad vallikraavi rookima 65 lapsel pole sügisest enam kooli, kus õppida ja elada Kas astuda kuristiku äärelt samm edasi või tagasi? Poksivad mustlasvennad said kulla, hõbeda ja pronksi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tohoh?! Kas tõesti keelab märk Põlva peale keerata?

1 min lugemist
Kui Tartust Võru poole sõita, on enne suurt Põlva-Reola ristmikku vasakpööret keelav märk. See keelab vasakpöörde põllul olevale väiksele teele, mida kõik juhid ei pruugi märgatagi, ja arvavad, et mõnesaja meetri pärast on keelatud vasakpööre Põlva peale. FOTO: Margus Ansu

​Kui Tartust Võru poole sõita, seisab suure maantee ääres enne Põlva-Reola ristmikku vasakpööret keelav liiklusmärk. Siinkandis võõrale autojuhile võib esimese hooga tunduda, et ta ei tohi mõnesaja meetri pärast Põlva poole pöörata, sest kiiruse pealt ei pruugi sohver vasakul teeservas olevat väikest põlluteed märgata.

Miks on enne suurt ristmikku selline segadust tekitav liiklusmärk üles seatud? Seda enam, et samas kohas on maanteel eraldussaare märgis, millest liiklusseaduse järgi üle sõita ei tohi ehk siis vasakpööre on seal nagunii keelatud.

«Jah, seal on maanteel keelav markeering ning vasakpööret keelav liiklusmärk rõhutab seda,» vastas maanteeameti piirkondliku liikluskorralduse talituse Tartu liikluskorraldaja Andrus Prükk. «Ka möödasõidukeeld on tihti samamoodi tähistatud: maanteel on pidev joon ning maantee kõrval möödasõitu keelav liiklusmärk.»

Et kõnealuses kohas on suurim lubatud sõidukiirus 70 km/h, peaks autojuht tema sõnul märkama vasakule jäävat väikest põlluteed, mis viib ehitusjäätmete ladustamise platsile. «Kes tähelepanelikult sõidab ja liiklusseadust mäletab, see saab aru, millega ses kohas tegu on,» märkis Andrus Prükk. 

Põlluteele vasakpööret keelav märk pandi üles liiklusohutuse auditi põhjal. «Praegu jääb märk sinna alles, telefonikõne pärast me seda maha ei võta,» ütles Andrus Prükk. «Räägime kõigepealt ehitusjäätmete ladustajaga, kui palju autosid sinna platsile üldse käib. Siis võtame otsuse vastu.»

Seotud lood
22.05.2017 24.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto