Peeter Langovitsi tagasivaade: Ahtisaari riigivisiit Eestisse

Ahtisaari riigivisiit Eestisse FOTO: Peeter Langovits

Soome Vabariigi kümnes president Martti Ahtisaari astus ametisse 1. märtsil 1994 ja saabus 31. mail koos abikaasa Eevaga kahepäevasele riigivisiidile Eestisse. Enne Eestit oli ta jõudnud külastada Lõuna-Aafrika Vabariiki ja Venemaad.

Tellijale Tellijale

Presidendipaari delegatsioon saabus erilennuga. Kell 11 võtsid neid Kadriorus vastu president Lennart Meri ja proua Helle Meri, kõrged ametnikud ja diplomaatiline korpus. Kohtumiste keskmes olid suhted Venemaaga, Eesti olukord ja integreerumine Euroopaga.

Aega jätkus ka linnaga tutvumiseks. Käidi Toomkirikus ja vaateplatvormil, kus Meri külalistele vanalinna näitas. Samal ajal jõudsid Eeva Ahtisaari ja Helle Meri suursaadikuproua Kaarina Kaurinkoski seltsis tutvuda lossipargiga, kuulata kontserti Niguliste kirikus ja külastada Soome Instituuti ning rahvusraamatukogu. Ühiselt käidi raekojas, õhtupoolikul asetas Ahtisaari pärja Vabadussõjas hukkunute mälestuseks reaalkooli mälestusmärgi juurde. President Meri andis Soome presidendi auks piduliku õhtusöögi Sakala keskuses.

26.05.2017 29.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto