L, 9.12.2023

Tundlikke isikuandmeid vedeleb riigi registrites kaitsetult virnade kaupa

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Igaüks võib registritest üle leida näiteks sellise dokumendi, ainult, et sellel on tundlikud andmed täiesti loetavad. Selliseid dokumente on saadaval hulgi.
Igaüks võib registritest üle leida näiteks sellise dokumendi, ainult, et sellel on tundlikud andmed täiesti loetavad. Selliseid dokumente on saadaval hulgi. Foto: Repro

IT-spetsialistid avastasid riigiasutuste avalikke dokumendiregistreid kammides, et need kubisevad delikaatsetest isikuandmetest – inimeste koduaadressidest ja passinumbritest puudeastmeni välja.

Nädalavahetusel Tallinnas toimunud ava- ja suurandmete töötlusele pühendatud häkkimismaratonil Garage48 teatas üks võistkond, et ei saa oma töö tulemust avaldada, sest see sisaldab liiga palju liiga isiklikku informatsiooni, millele nad olid komistanud riigi dokumendiregistrites. Selliseid registreid peetakse üle Eesti sadu – oma digitaalne dokumendiregister on kõikidel ministeeriumidel, ametitel, omavalitsustel, koolidel jne.

Neis registrites talletatud vaba ligipääsuga dokumentide analüüsimisel hakkas välja hüppama delikaatseid isikuandmeid, mis kindlasti ei tohiks olla kättesaadavad igaühele, kes otsida oskab.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles