Sisukord
Eesti
Tänane leht
26.05.2017
Eesti Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Ratturid kogunevad, autojuhid põgenevad Tagakülg Mis toimub lühemad lood spaltasse Eksperdid arvustasid osa autokoolide praktikat Tagasihoidlik prügikuningas (1) Anvelt: joodikuid võiks kantseldada omavalitsus (1) Korbi asemik võib tulla väljastpoolt riigikogu (3) Sarapuu klanni pea kaotus Koeru kooli direktor lahkub ametist Mälumäng Kuressaare tänavafestivaliga läheb Saaremaal suvi lahti Kolm meigitud poissi kasiinos ja muud juhtumused Üle ajava prügikasti tagant paistavad Arvo Sarapuu kõrvad Majandus OPEC pettis naftakauplejate ootusi Soome pani Eesti e-residentsusele õla alla Puidutehase planeeringu arutelu võib alata sügisel Eesti majanduse lühiuudised Välismajanduse lühid OPEC pettis naftakauplejate ootusi (2) Välismaa Välismaa lühiuudised 25.05.2017 Reformatsiooni 500. aastapäev tõi Obama Berliini Põhjanaabrid jätsid hüvasti president Mauno Koivistoga Kolm seekordset sõlmpunkti Euroopa Donald ja USA Donald näevad Venemaad erinevalt Kirvesupi meetodil kulus NATO uuele majale üle miljardi euro (2) Trump sõitles NATO alarahastajaid Arvamus Juhtkiri: Keskerakonna viimased päevad (20) Urmas Paet: Keskerakonna juhid on Ühtse Venemaaga sõlmitud lepingu pantvangid (4) Karmo Tüür: Trumpi turnee tagamaad Andrus Karnau: Korb selgitagu, miks ta on NATO liikmesuse vastu (30) Postimees 1940. aastal: metsamajandus veel paremini korda Peeter Espak: president Kaljulaidil pole õigus (62) Nils Niitra: milline näeks välja minu unistuste Balti ekspressrong (8) Kultuur Kultusbänd Mahavok püüab värskete ideedega ka nooremat publikut Korralik voodrilaud otse lauavabrikust Postimees Cannes'is: Kes saab juubelifestivali peaauhinna? «See ei ole linn, vaid vennashaud!» Sport Spordi lühiuudised Kommentaar: Jose Mourinho taastas Manchester Unitedi väärikuse Parim löögirusikas vormitakse katsetades Kosovo oli nii nõrk, et eestlastel hakkas neist väljakul kahju Postimehe videolugu: Lilleküla staadioni uue katuse paigaldus nõuab ehitusmeestelt raudseid närve Videod: Frankensteini koletised vallutavad Eesti rallirajad Balta alustab Teemantliigas: avastart on alati meeldivalt närviline Tallinn Nõmmekad ähvardavad prügi linnavalitsuse ette tassida (1) Tartu Pank jooksutab vanainimesi Aastakümneid tehtud töö saab otsa Hiinalinna potipõllumeeste hulgas on kunstnike järele suur nõudlus Tammeka teeb ajalugu: Tartu vutimehed jahivad karikavõitu ja kohta eurosarjas Alustada tuleb koolidest, teedest, spordihallidest ja laululavast (1) Tuttava sepa mure: kunstnike asemel tegutsevad keevitajate brigadirid Võistlustantsusport on massisport Suveteatrite karussell alustab Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kolm meigitud poissi kasiinos ja muud juhtumused

2 min lugemist

Alustasin Postimehes tööd majandustoimetuse reporterina 1. jaanuaril 1996. Töökoht oli Tallinnas Tatari tänava majas 25, samas kui suurem osa toimetusest asus ning ajalehte trükiti – nagu praegugi – Tartus. Pealinnas tegutses ajalehe Tallinna toimetus.

Tööle värbas mind, toonast Eesti Päevalehe majandustoimetajat, Postimehe majandustoimetuse juht Jaan Kelder. Tema meetod oli lihtne. Põhiasjad läbi räägitud, kutsus ta mind 1995. aasta lõpul Tartusse Postimehe jõulupeole ülikooli kohvikusse. Kui seal oli juba parajalt jõmisetud ja pidu edasi kandunud Postimehe Gildi tänava majja, kutsus toonane Postimehe peatoimetaja Vahur Kalmre tolleks hetkeks juba suhteliselt lõbusas tujus värbamisobjekti oma kabinetti ja pistis töölepingu allkirjastamiseks nina alla. Küsimusi tol hetkel tekkida ei saanud.

1997. aasta sügisel sai peatoimetajaks Moskvast korrespondendi kohalt Eestisse naasnud Marko Mihkelson ja Postimees hakkas Tallinna kolima. Olin veetnud kolm nädalat Ameerikas õppereisil ja kui tagasi tulin, määrati mind pikemalt tseremoonitsemata majandustoimetuse juhatajaks. Kõrgete pagunitega kaasnes ka elu esimene mobiiltelefon Ericsson. Esialgu küsiti sellelt küll rohkem Enno Tammerit kui mind, sest numbri sain Ennolt päranduseks.

Kui olin äsja ülemuseks vormistatud ja enese tähtsaks isikuks pidamine oli väga päevakohane, tõi üks juhtum mind siiski kiiresti maa peale. Nimelt olin jõudnud elus sellesse punkti, et laenasin pangalt raha ja kolisin vanematekodust välja oma korterisse. Ühel õhtul hakkasin siis oma seitset asja Nõmmelt kesklinna viima.

Täpselt sel hetkel, kui tassisime appi tulnud suguseltsiga diivanit treppi mööda üheksandale korrusele, rabas Tiina Joosu ETVs rahvast teatega, et Hansapank ja Hoiupank ühinevad. Seepeale helistas mulle keegi toimetusest, diivan jäi trepile ootama ja mina hakkasin kiirelt tegutsema, et mõne napi minutiga uudis vähemalt mingi nupu kujul lehte saada. Kui ma õigesti mäletan, oli abiks see, et Mart Kadastik oli parajasti Olari Taaliga koos ning sai telefoni talle üle anda. Lugesin need paar-kolm uudiselõiku kellelegi toimetuses telefonitsi ette – mingit arvutit mul ju ei olnud.

1999. aasta riigikogu valimiste järel lahkus Postimehe senine poliitikakorrespondent Urmas Paet erialasele tööle Reformierakonda ning minul tuli seetõttu asuda tegelema vähem majanduse ja rohkem sisepoliitikaga. Nuusutada sain seda juba valimiste eel, kui Postimehel oli koostööprojekt telekanaliga TV1. Olin üks neist Postimehe esindajaist, kes selle saate käigus valimiseelset olukorda kommenteerisid. TV1 stuudio asus Pirita jahtklubi juures ja läksime koos Toomas Sildami ja Urmas Paetiga kohale. Nagu see teles käib, võõbati meile paksult meiki näkku ja siis öeldi, et salvestuse alguseni on veel kõvasti aega. Millega seda sisustada? Astusime olümpiaobjektile sisse ja leidsime kohe ka ühe kasiino. Kolm värskelt meigitud poissi rõõmsalt hasartmängude maailma avastamas – õnneks nägid seda pilti vähesed. Võib koguni olla, et tegu on üldse «alternatiivse faktiga».

Kuna Sildam ja Paet olid valimisõhtul hõivatud järgmise päeva ajalehega, langes minu osaks koostööprojekt TV1ga lõpetada ja koos Enn Soosaarega otse-eetris tulemusi kommenteerida. Algul kulges kõik edukalt, aga valimiste infosüsteemis ilmnes mingi tõrge ja seejärel ei saabunud tükk aega ainumatki infokildu.

Pidime kõik võimed ja varasemad taustateadmised mängu panema, et ekraanil ikka midagi arutada oleks – tulemusi ju ei olnud. Saade venis lõpuks kolme tunni pikkuseks. Omaette lugu oli veel selle esinemise eest TV1 poolt makstud honorariga, mille asjus kutsuti mind kõigepealt maksuametisse, seejärel Lubja tänavale uurija juurde ning lõpuks veel tunnistajana kohtuprotsessile – minu «süü» seisnes selle honorarisumma tuludeklaratsiooni kirjapanemises. 

2003. aastal läksin ma Postimehest Eesti Ekspressi ja naasin kevadel 2009 veel kuueks aastaks, aga see on juba mingi järgmise jutu teema.

Seotud lood
25.05.2017 27.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto