Sisukord
Uudised
Postimees
25.05.2017
Eesti Mälumäng Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Keda Keskerakond lollitab? (8) Tagakülg Elamustuur «Laste vabariik» alustas eile Kadriorust Meest sõnast – Korb astus tagasi Tallinn puksib BWMi prügiturult minema Eesti keel on ohus ITs ja kõrghariduses Edgar Savisaare terviseekspertiis valmib peagi Teinegi pagulaspere jäi tähtajast kauemaks välismaale Rail Baltic polariseerib Eesti ühiskonda (7) Majandus Eesti Pandipakendi tegevjuht: uus aktsiis nõuab tootjatelt võimatut Gazpromil on uue juhtmega kiire Riigikontrolli kriitika Rail Balticu kokkuleppe kinnitamist ei väära (8) Majanduse lühiuudised Eurotsooni majandus võtab tuure üles (1) Välismaa Trumpi visiit Brüsselis tuleb kui tummfilm PERSOON: Austria Wunderkindist loodetakse päästjat Kriitilises terroriohus Inglismaa otsib selgust Välismaa lühiuudised Arvamus Taavi Minnik: radikaalsest islamist tuleb rääkida ausalt (1) Jaak Jõerüüt: peaminister peab ministri välja vahetama (22) Juhtkiri: Keskerakonnal tuleb valida: kas Putin või Eesti (40) Edasi 1982. aastal: hoidkem rahu! Äli Leijen, Margus Pedaste: kas «eliitkooli» pärast on mõtet nutta? (13) Helen Neider-Veerme: mis on piir ja miks meil seda vaja on? Kultuur Ugalas luuakse kihilist sibulakuplit Süngus ja helgus Imat Suumanni kunstis (1) Sport Rio olümpia tõi kaasa massiliselt «valgeid elevante» Piltuudis: kiiver, mis päästis Tanel Kangerti halvimast Kolmandal katsel tuli tasemevahe välja Spordi lühiuudised Jaan Talts läheb Bangkokis püüdma Eesti spordi ajaloolist saavutust Tarbija Reisi lühiuudised Eestlased põgenevad külma suve hirmus soojale maale (1) Tartu Noor leidur ei saanud signaalpoid terroriohu tõttu tööle panna Maaliotsinguil tuli kapi tagant välja üllatus Miljööalad ja kiirelt kasvav rattaliiklus tekitavad tartlastele suurimat peavalu (2) Korvpallidivisjoni juhtimise võtab üle Priit Kaasik Onu Eskimo elu läks hästi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Miljööalad ja kiirelt kasvav rattaliiklus tekitavad tartlastele suurimat peavalu

3 min lugemist
Baeri tänava alguse parkla asemele maja ehitamise plaan tõi ühe paljudest vastuväidetest linna uuele üldplaneeringule. Ettepanekute hulgas kordus parkimisteema sageli, suur rõhk oli aga ajalooliste linnapiirkondade miljöö kaitsel ja ka tormiliselt areneval jalgrattaliiklusel. FOTO: Sille Annuk

Kümned eraisikud, asutused, seltsid  ja muud ühendused tegid Tartu uue üldplaneeringu kohta sadu märkusi ja parandusettepanekuid. Kuid nagu abilinnapea Jarno Laur kordas varasemat tõdemust, on huvid vastandlikud ja kõiki korraga toetada ei saa.

Tellijale Tellijale

Ettepanekute esitajaid oli sadakond ja ettepanekud koos linna kommentaaridega võtavad enda alla 175 lehekülge. Temaatiliselt mitmekesisest materjalist joonistuvad selgelt välja mõned fookusteemad.

«Hinnatakse miljööväärtust. On ka loobumisi, kuid enamikus ettepanekutes soovitakse säilitada miljöö senises ulatuses,» ütles Tartu üldplaneeringu ja arenguteenistuse juhataja Indrek Ranniku. «Teine kandev teema märkustes on kergliiklus. See näitab, et kergliiklus on valuteema.» 

24.05.2017 26.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto