Sisukord
Eesti
Tänane leht
25.05.2017
Eesti Mälumäng Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Keda Keskerakond lollitab? (8) Tagakülg Elamustuur «Laste vabariik» alustas eile Kadriorust Meest sõnast – Korb astus tagasi Tallinn puksib BWMi prügiturult minema Eesti keel on ohus ITs ja kõrghariduses Edgar Savisaare terviseekspertiis valmib peagi Teinegi pagulaspere jäi tähtajast kauemaks välismaale Rail Baltic polariseerib Eesti ühiskonda (7) Majandus Eesti Pandipakendi tegevjuht: uus aktsiis nõuab tootjatelt võimatut Gazpromil on uue juhtmega kiire Riigikontrolli kriitika Rail Balticu kokkuleppe kinnitamist ei väära (8) Majanduse lühiuudised Eurotsooni majandus võtab tuure üles (1) Välismaa Trumpi visiit Brüsselis tuleb kui tummfilm PERSOON: Austria Wunderkindist loodetakse päästjat Kriitilises terroriohus Inglismaa otsib selgust Välismaa lühiuudised Arvamus Taavi Minnik: radikaalsest islamist tuleb rääkida ausalt (1) Jaak Jõerüüt: peaminister peab ministri välja vahetama (22) Juhtkiri: Keskerakonnal tuleb valida: kas Putin või Eesti (40) Edasi 1982. aastal: hoidkem rahu! Äli Leijen, Margus Pedaste: kas «eliitkooli» pärast on mõtet nutta? (13) Helen Neider-Veerme: mis on piir ja miks meil seda vaja on? Kultuur Ugalas luuakse kihilist sibulakuplit Süngus ja helgus Imat Suumanni kunstis (1) Sport Rio olümpia tõi kaasa massiliselt «valgeid elevante» Piltuudis: kiiver, mis päästis Tanel Kangerti halvimast Kolmandal katsel tuli tasemevahe välja Spordi lühiuudised Jaan Talts läheb Bangkokis püüdma Eesti spordi ajaloolist saavutust Tarbija Reisi lühiuudised Eestlased põgenevad külma suve hirmus soojale maale (1) Tartu Noor leidur ei saanud signaalpoid terroriohu tõttu tööle panna Maaliotsinguil tuli kapi tagant välja üllatus Miljööalad ja kiirelt kasvav rattaliiklus tekitavad tartlastele suurimat peavalu (2) Korvpallidivisjoni juhtimise võtab üle Priit Kaasik Onu Eskimo elu läks hästi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Keda Keskerakond lollitab?

7 min lugemist
Riigihalduse minister Mihhail Korb käis teisipäeval Haapsalus kohtumas veteranidega, kus ta rakendati Keskerakonna valimisvankri ette. FOTO: Urmas Lauri / Lääne Elu

Viimaste küsitluste järgi Eestis populaarsuselt teiseks erakonnaks langenud Keskerakond peab hakkama veelgi meeleheitlikumalt pingutama, et oma esipositsioon Reformierakonna käest tagasi saada. Vaadates aga Keskerakonna ligi 200 päeva pikkust peaministriparteiks olemise aja käitumist, moondumist, vastuolulisust, on kõigile valijatele ühtviisi meeldida keeruline.

Tellijale Tellijale

«Kui Mihhail Korb on öelnud, et Eesti peaks NATOst välja astuma või et me ei peaks seal olema, siis see on valitsuspartei mõjuka liikme seisukoht ja sellisena muutub see peaministripartei seisukohaks,» tõdes kommunikatsiooniõppejõud Agu Uudelepp. «Keskerakond lollitab ennast ise. Nad ei ole ära harjunud olukorraga, et nende sõnadel on kaal.»

««Keda Keskerakond lollitab?» asemel võiks küsida «Kes see nii loll oli, et uskus Keskerakonna ümbersündi pärast esimehe vahetust?»» imestas sotsioloog Juhan Kivirähk. «Muidugi oleks oodanud, et valitsusse pääsenud erakond vähemalt üritab teeselda üksmeelt ning tuntumad erakonna liikmed väldivad rumalat soleerimist. Aga sellise ühtsuseni jõudmine võtab aega.» (Loe lisaks kommentaare – T. K.)

24.05.2017 26.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto