Sisukord
Arvamus
Postimees
26.05.2017
Eesti Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Ratturid kogunevad, autojuhid põgenevad Tagakülg Mis toimub lühemad lood spaltasse Eksperdid arvustasid osa autokoolide praktikat Tagasihoidlik prügikuningas (1) Anvelt: joodikuid võiks kantseldada omavalitsus (1) Korbi asemik võib tulla väljastpoolt riigikogu (3) Sarapuu klanni pea kaotus Koeru kooli direktor lahkub ametist Mälumäng Kuressaare tänavafestivaliga läheb Saaremaal suvi lahti Kolm meigitud poissi kasiinos ja muud juhtumused Üle ajava prügikasti tagant paistavad Arvo Sarapuu kõrvad Majandus OPEC pettis naftakauplejate ootusi Soome pani Eesti e-residentsusele õla alla Puidutehase planeeringu arutelu võib alata sügisel Eesti majanduse lühiuudised Välismajanduse lühid OPEC pettis naftakauplejate ootusi (2) Välismaa Välismaa lühiuudised 25.05.2017 Reformatsiooni 500. aastapäev tõi Obama Berliini Põhjanaabrid jätsid hüvasti president Mauno Koivistoga Kolm seekordset sõlmpunkti Euroopa Donald ja USA Donald näevad Venemaad erinevalt Kirvesupi meetodil kulus NATO uuele majale üle miljardi euro (2) Trump sõitles NATO alarahastajaid Arvamus Juhtkiri: Keskerakonna viimased päevad (21) Urmas Paet: Keskerakonna juhid on Ühtse Venemaaga sõlmitud lepingu pantvangid (4) Karmo Tüür: Trumpi turnee tagamaad Andrus Karnau: Korb selgitagu, miks ta on NATO liikmesuse vastu (30) Postimees 1940. aastal: metsamajandus veel paremini korda Peeter Espak: president Kaljulaidil pole õigus (62) Nils Niitra: milline näeks välja minu unistuste Balti ekspressrong (8) Kultuur Kultusbänd Mahavok püüab värskete ideedega ka nooremat publikut Korralik voodrilaud otse lauavabrikust Postimees Cannes'is: Kes saab juubelifestivali peaauhinna? «See ei ole linn, vaid vennashaud!» Sport Spordi lühiuudised Kommentaar: Jose Mourinho taastas Manchester Unitedi väärikuse Parim löögirusikas vormitakse katsetades Kosovo oli nii nõrk, et eestlastel hakkas neist väljakul kahju Postimehe videolugu: Lilleküla staadioni uue katuse paigaldus nõuab ehitusmeestelt raudseid närve Videod: Frankensteini koletised vallutavad Eesti rallirajad Balta alustab Teemantliigas: avastart on alati meeldivalt närviline Tallinn Nõmmekad ähvardavad prügi linnavalitsuse ette tassida (1) Tartu Pank jooksutab vanainimesi Aastakümneid tehtud töö saab otsa Hiinalinna potipõllumeeste hulgas on kunstnike järele suur nõudlus Tammeka teeb ajalugu: Tartu vutimehed jahivad karikavõitu ja kohta eurosarjas Alustada tuleb koolidest, teedest, spordihallidest ja laululavast (1) Tuttava sepa mure: kunstnike asemel tegutsevad keevitajate brigadirid Võistlustantsusport on massisport Suveteatrite karussell alustab Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1940. aastal: metsamajandus veel paremini korda

1 min lugemist
Üle kolmandiku meie metsadest moodustavad männikud. FOTO: Marko Saarm / Sakala

Laupäeval võis Eesti Metsaühingute Liit tagasi vaadata oma 10 aasta tegevusel. Sel puhul toimus põllutööministeeriumis Liidu pidulik aktus, kus sõnavõtuga esines ka põllutööminister A. Tupits.

Liidu tegelaste otsesel juhtimisel või kaasabil on möödunud 10 aasta jooksul korraldatud 4028 metsapäeva ligi 300 000 osavõtjaga. On asutatud 12 000 ha uut metsa ja üle 25 000 rmtr. taimeaedu, istutatud 162 000 ilu- ja tarbepuud, rajatud ca 182 000 meetrit elavaedu, kaunistatud üle 2000 kodu ja asutuse ümbrust, peetud 2200 metsanduslikku kõnet ja korraldatud 581 õppekäiku. On korraldatud kursusi, loenguid, koostatud metsanduslikke filme ja korduvalt demoniseeritud Soome ja Rootsi metsafilme.

Ajakirjades ja ajalehtedes on pidevalt avaldatud metsandust käsitlevaid artikleid, välja jagatud populaarteaduslikku metsanduslikku kirjandust.

Põllutööminister jätkas, meie teame, kui suur tähtsus on metsal meie üldises majanduselus. Viimaste aastate jooksul on mets saanud olude tõttu suuresti kannatada. Meie ülesandeks on ravida neid haavu. Riigimetsade alal on seda juba edukalt tehtud. Oleks aeg, et seda tehtaks ka talumetsades. Meie põllupidajad peaksid veelgi intensiivsemalt asuma oma metsade ratsionaalsele majandamisele, sest metsandus on kindlamaid kapitalipaigutusi. 26.05.1940

Seotud lood
25.05.2017 27.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto