Sisukord
Kultuur
Postimees
18.02.2020
Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku (3) Saeveskit ähvardab materjalipuudus (1) Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (9) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (13) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (5) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust (4) Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu (3) Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid (5) Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus (1) Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Vaaderpassiga mees ilusalt õudsete fotode keskel Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (5) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot (9) Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi (5) Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja (1) Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nädala plaat. Teine – parem kui esimene

2 min lugemist
Nevesis FOTO: Elo-Liis Parmas

Nevesis

«Pink Magnet Masters»

enda välja antud

Hinne: 4

Paidest pärit Nevesise teine album näitab kooslust värskest küljest. Varem peamiselt riffidele ja kordustele ehitatud stoner-rock’i ja heavy metal’it harrastanud bänd on liikunud vaiksema, mitmekihilisema ja varieeruvama muusika poole.

Uue albumi pealt leiab õrnemaid kitarrihelisid, mis kõlavad psühhedeelselt ja pisut isegi indie’likult ning ka vokaal pole kõigis lauludes enam käre. Kogupildis on ikka alles ka raskema roki elemendid, aga enam ei räägita ainult ühes keeles. Sarnasust võib kohati selgelt leida Iggy Popiga (tõsi, seda võrdlust tehakse vist tihti), aga Eestist endast võib-olla ka Chungini mõne projektiga (tõsi, Nevesis pole nii teatraalne). Isiklikult tuli pähe veel ka võrdlus Televisioniga, aga see võis ka uitmõte olla. Kõlab kõik veidi nagu punk, aga on selleks liiga hästi esitatud, et olla päris punk.

Ja ikkagi see psühhedeelsus! See annab võimaluse olla lugudega kaasas, ei lämmata, kannab. Nootide vahele jääb vajalikus koguses õhku ja ükski instrument ei domineeri nii, et teised ainult taustaks muutuksid. Ilmselt on lood suures osas oma seade saanud loomulikul teel ehk kogu bändiga koos läbimängimise ja jämmide käigus ning peamine eesmärk pole arvatavasti olnud kõlada hästi plaadil, vaid pigem et pillimeestel oleks lõbus. Kui bänd naudib, siis naudib ka publik ja eeldatavasti kontserdid jäävad vähemalt esialgu ka Nevesise parimaks ja kõige loomulikumaks väljundiks.

Nõrkustest, kui üldse neist rääkida, siis võib-olla on albumilt puudu selline stiilipuhas lööklugu, mille kõik inimesed, kes teemaga esimest korda kokku puutuvad, saaksid vaikselt endaga kohe kaasa võtta. Kuna lood on üldiselt üsna keeruka ülesehitusega, siis tekib ehk oht, et muusika puudutab ainult selle muusikastiili tõsiusklikke fänne ja audiofiile, aga sellist žanripiire ületavat ahhaa-hetke ei teki, sest teiste kannatus katkeb enne sisuni jõudmist. Kõige popilikum on vast plaadi kolmas lugu «Rock53», mis oma tempoka kulgemisega võiks kõigile rokisõpradele meeldida. Samas, keskvoolu edu pole vast ka eesmärk omaette ja kuulajatele, kes viitsivad natuke vaeva näha, pakutakse siin rõõmu küllaga. Eriti kui võtta arvesse, et albumi säravaim juveel on peidetud viimasesse, peaaegu täies pikkuses instrumentaalsesse palasse «Livin’ Life In GT», mis on ideaalne maanteemuusika.

Seotud lood
17.02.2020 19.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto