K, 6.07.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Soome pani Eesti e-residentsusele õla alla

Siiri Liiva
Soome pani Eesti e-residentsusele õla alla
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Holvi juhatuse esimees Antti-Jussi Suominen ja e-residentsuse programmijuhi Kaspar Korjus avalikustasid eile konverentsil Latitude59, et alustavad koostööd.
Holvi juhatuse esimees Antti-Jussi Suominen ja e-residentsuse programmijuhi Kaspar Korjus avalikustasid eile konverentsil Latitude59, et alustavad koostööd. Foto: Maido Parv

Maailmas laia kõlapinda leidnud Eesti e-residentsuse programm astus eile suure sammu edasi: koostöös Soome e-panganduse firmaga Holvi hakati pakkuma võimalust luua uusi ettevõtteid koos arvelduskontoga ilma Eestisse tulemata.

E-residentsuse programmijuhi Kaspar Korjuse sõnul on programm  katseaja edukalt läbinud ning nüüd saab Eesti pakkuda teenuseid kõikjal üle maailma täiesti digitaalsel kujul.

Seni pidid e-residendid ettevõttele arvelduskonto avamiseks vähemalt korra Eestisse kohale tulema, et tõestada seost Eestiga, ning see tingimus takistas eriti kaugematest riikidest pärit e-residente uusi ettevõtteid loomast.

Tagasi üles