Puidutehase planeeringu arutelu võib alata sügisel

Margus Kohava ja Aadu Polli Est-For Invest OÜ-st tutvustasid jaanuaris pressikonverentsil plaani rajada Eestisse suur puidurafineerimistehas ning investeerida seeläbi Eestisse 1 miljard eurot. Paremalt: Aadu Polli ja Margus Kohava. FOTO: Erik Prozes

Lõuna-Eestisse hinnanguliselt miljard eurot maksma minevat puidurafineerimistehast rajada sooviva Est-For Investi esindajad kohtusid kolmapäeval Tartumaa omavalitsusjuhtidega, et arutada tehase keskkonnamõju ja võimalikku asukohta. Esimesed avalikud eriplaneeringu arutelud võivad tulla tänavu hilissügisel.

Tellijale Tellijale

Est-For Investi juhatuse liikme Margus Kohava sõnul oli õhkkond kokkusaamisel asjalik. «Mõistagi on Tartumaa omavalitsuste juhid väga huvitatud tehase rajamisega seotud protsessist ja esmajoones keskkonnamõju hindamisest. Selgitasime, et lähtuvalt esmasest rahandusministeeriumi infost saame esimestest avalikest eriplaneeringuteemalistest aruteludest rääkida hilissügisel,» ütles Kohava pressiteates.

Kohava sõnul mõistavad puidurafineerimistehase rajamise võimalikkust uurivad investorid, et keskkonnaküsimused on kohalikele elanikele tähtsad. «Eeloleva suve jooksul selgitame Suur-Emajõe piirkonnas elavate inimeste seas enim tehase rajamisega tekkinud küsimusi, et saaksime neile ka vastused leida,» sõnas Kohava.

25.05.2017 27.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto