P, 4.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Puidutehase planeeringu arutelu võib alata sügisel

BNS
Puidutehase planeeringu arutelu võib alata sügisel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Margus Kohava ja Aadu Polli 
Est-For Invest OÜ-st tutvustasid jaanuaris pressikonverentsil plaani rajada Eestisse suur puidurafineerimistehas ning investeerida seeläbi Eestisse 1 miljard eurot. Paremalt: Aadu Polli ja Margus Kohava.
Margus Kohava ja Aadu Polli Est-For Invest OÜ-st tutvustasid jaanuaris pressikonverentsil plaani rajada Eestisse suur puidurafineerimistehas ning investeerida seeläbi Eestisse 1 miljard eurot. Paremalt: Aadu Polli ja Margus Kohava. Foto: Erik Prozes

Lõuna-Eestisse hinnanguliselt miljard eurot maksma minevat puidurafineerimistehast rajada sooviva Est-For Investi esindajad kohtusid kolmapäeval Tartumaa omavalitsusjuhtidega, et arutada tehase keskkonnamõju ja võimalikku asukohta. Esimesed avalikud eriplaneeringu arutelud võivad tulla tänavu hilissügisel.

Est-For Investi juhatuse liikme Margus Kohava sõnul oli õhkkond kokkusaamisel asjalik. «Mõistagi on Tartumaa omavalitsuste juhid väga huvitatud tehase rajamisega seotud protsessist ja esmajoones keskkonnamõju hindamisest. Selgitasime, et lähtuvalt esmasest rahandusministeeriumi infost saame esimestest avalikest eriplaneeringuteemalistest aruteludest rääkida hilissügisel,» ütles Kohava pressiteates.

Kohava sõnul mõistavad puidurafineerimistehase rajamise võimalikkust uurivad investorid, et keskkonnaküsimused on kohalikele elanikele tähtsad. «Eeloleva suve jooksul selgitame Suur-Emajõe piirkonnas elavate inimeste seas enim tehase rajamisega tekkinud küsimusi, et saaksime neile ka vastused leida,» sõnas Kohava.

Märksõnad
Tagasi üles