Sisukord
Uudised
Tänane leht
26.05.2017
Eesti Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Ratturid kogunevad, autojuhid põgenevad Tagakülg Mis toimub lühemad lood spaltasse Eksperdid arvustasid osa autokoolide praktikat Tagasihoidlik prügikuningas (1) Anvelt: joodikuid võiks kantseldada omavalitsus (1) Korbi asemik võib tulla väljastpoolt riigikogu (3) Sarapuu klanni pea kaotus Koeru kooli direktor lahkub ametist Mälumäng Kuressaare tänavafestivaliga läheb Saaremaal suvi lahti Kolm meigitud poissi kasiinos ja muud juhtumused Üle ajava prügikasti tagant paistavad Arvo Sarapuu kõrvad Majandus OPEC pettis naftakauplejate ootusi Soome pani Eesti e-residentsusele õla alla Puidutehase planeeringu arutelu võib alata sügisel Eesti majanduse lühiuudised Välismajanduse lühid OPEC pettis naftakauplejate ootusi (2) Välismaa Välismaa lühiuudised 25.05.2017 Reformatsiooni 500. aastapäev tõi Obama Berliini Põhjanaabrid jätsid hüvasti president Mauno Koivistoga Kolm seekordset sõlmpunkti Euroopa Donald ja USA Donald näevad Venemaad erinevalt Kirvesupi meetodil kulus NATO uuele majale üle miljardi euro (2) Trump sõitles NATO alarahastajaid Arvamus Juhtkiri: Keskerakonna viimased päevad (20) Urmas Paet: Keskerakonna juhid on Ühtse Venemaaga sõlmitud lepingu pantvangid (4) Karmo Tüür: Trumpi turnee tagamaad Andrus Karnau: Korb selgitagu, miks ta on NATO liikmesuse vastu (30) Postimees 1940. aastal: metsamajandus veel paremini korda Peeter Espak: president Kaljulaidil pole õigus (62) Nils Niitra: milline näeks välja minu unistuste Balti ekspressrong (8) Kultuur Kultusbänd Mahavok püüab värskete ideedega ka nooremat publikut Korralik voodrilaud otse lauavabrikust Postimees Cannes'is: Kes saab juubelifestivali peaauhinna? «See ei ole linn, vaid vennashaud!» Sport Spordi lühiuudised Kommentaar: Jose Mourinho taastas Manchester Unitedi väärikuse Parim löögirusikas vormitakse katsetades Kosovo oli nii nõrk, et eestlastel hakkas neist väljakul kahju Postimehe videolugu: Lilleküla staadioni uue katuse paigaldus nõuab ehitusmeestelt raudseid närve Videod: Frankensteini koletised vallutavad Eesti rallirajad Balta alustab Teemantliigas: avastart on alati meeldivalt närviline Tallinn Nõmmekad ähvardavad prügi linnavalitsuse ette tassida (1) Tartu Pank jooksutab vanainimesi Aastakümneid tehtud töö saab otsa Hiinalinna potipõllumeeste hulgas on kunstnike järele suur nõudlus Tammeka teeb ajalugu: Tartu vutimehed jahivad karikavõitu ja kohta eurosarjas Alustada tuleb koolidest, teedest, spordihallidest ja laululavast (1) Tuttava sepa mure: kunstnike asemel tegutsevad keevitajate brigadirid Võistlustantsusport on massisport Suveteatrite karussell alustab Meelelahutus Koomiks Sudoku

Võistlustantsusport on massisport

2 min lugemist
  • Juba teist aastat peetakse võistlustantsu maailmakarikaetapi võistlused Tartus.
Eile kleepisid ürituse korraldajad Martin Parmas ja Gerli Padar parketile läheneva võistlustantsupeo logo. Neid abistas kaheaastane Camilla Miranda Parmas. FOTO: Sille Annuk

​Võistlustants ei ole massisport, kaugeltki mitte. Prestige’i tantsukooli peatreener, rahvusvahelise kategooria võistlustantsukohtunik Martin Parmas, kes ise on olnud üheksakordne Eesti meister koos oma võistlustantsupartneri Kaisa Ojaga, teab seda suurepäraselt.

Pigem on võistlustants midagi elitaarset, üks tõelisi nišialasid.

«Aga sel ühel päeval, 27. mail võib öelda küll, et tants on massisport,» ütleb Parmas. «Kuna mass on Tartus!»

Enam kui 700 paari

Juba teist aastat korraldab Martin Parmas koostöös Eesti tantsuspordi liidu ja maailma tantsuspordi föderatsiooniga maailmakarikavõistluste etapi võistlusvoorud Emajõelinnas. Võistlusele registreerunud paare on 756.

«Võrreldes eelmise aastaga on seda enam kui 100 paari rohkem,» ütleb ta. «See on kõige suurema osavõtjate hulgaga tantsuvõistlus terves Eestis, ma arvan, et vist isegi Baltikumis.»

Martin Parmas märgib, et meie võistlejate seisukohalt on erakordne see, et siinsamas Eestis saavad nad end näidata sedavõrd suurele hulgale väliskohtunikele. Kohal on ligi 30 kohtunikku kokku 12 riigist.

«Kui tavaliselt on Eesti karikavõistlustel väliskohtunikke kaks või kolm, siis meil on vastupidi: Eesti kohtunikke on ehk kaks või kolm,» räägib Parmas. «Paarid saavad panna end tõsiselt proovile ning vastutasuks võtta siit kaasa üpris ausa ettekujutuse sellest, kus nad maailmataset arvestades õigupoolest oma arengus on.»

Kahes saalis korraga

Tartu ülikooli spordihoones on korraga kasutusel kaks saali. Ühes tulevikulootused ehk Eesti karikavõistlustest osavõtjad: lapsed alates viiendast eluaastast, E-, D- ja B-klassi võistlejad ning päris algajad.

Teine on maailmakarikavõistluste etapi saal, kus hommikupoolses osas tantsivad C-klassi paarid ning kus kell 12.30 algavad võistluste eelvoorud. Avatseremoonia algab kell 16.

Võistlustantsu MK-etapp 27. mail taas Tartus kohal. / Sille Annuk FOTO: SILLE ANNUK/PM/SCANPIX BALTICS

Võistluste kaaskorraldaja on Martin Parmase elukaaslane Gerli Padar.

Need, kes mullu Tartus maailmakarikavõistluste etapil kohal olid, mäletavad, et finaalvoorude ajal laulis Gerli Padar, saateks muusika, mille võlus oma masinaist välja DJ Maksy. 

Solist Gerli Padarist ja võistlustantsumuusika DJ Maksyst sündis läinud aastal uus kooslus MG Project. Nüüd kutsutakse neid juba Soome, Leetu, Venemaale, Kasahstani ja paljudesse Euroopa maadesse, kus tantsuspordivõistlusi korraldatakse.

Gerli Padar ütleb, et on saanud kõikjalt väga meeldivat tagasisidet. «Juba tantsijate silmist on näha, kuidas nad naudivad elavat muusikat,» räägib ta. «Kuigi mulle on tuldud ütlema sedagi, et tantsida on üpris keeruline, sest tahaks hoopis solisti esinemist jälgida.»

Missugused Eesti kõige säravamad paarid Tartusse tulevad?

Martin Parmas loetleb: «Konstantin Gorodilov ja Dominika Bergmannova, Madis Abel ja Aleksandra Galkina.» 

Seejärel nimetab Padar  Junior II paari Robert Veidet ja Amanda Rebeca Padarit ning veel üht väga noort ja paljutõotavat Juvenile paari Emil Korotinit ja Evelina Bondarenkot.

Küsimuse peale, kuidas Martin Parmas ise end selles möllus tunneb ja kas ta igatseks veel, number selja peal, üle parketi libiseda, vastab ta, et siiski mitte.

«Aga tantsupisik ei kao ju kuhugi,» lisab ta. «Mul on hea meel selle üle, et ma olen treener, ning see tähendab, et tantsukingad käivad mul ikka jalas ning ma saan oma teadmisi edasi anda uutele tantsijatele.»

WDSF Tartu Open

  • 27. mail Tartu ülikooli spordihoones (Ujula 4a).
  • Päev algab kell 9, võistlused kahes saalis.
  • Kell 16 maailmakarikavõistluste etapi pidulik avamine ja esimesed finaalid.
  • Õhtul elav muusika Gerli Padarilt koos DJ Maksyga.
  • Päev kestab vähemalt kella 22.30ni.
  • Korraldab tantsukool Prestige koostöös Eesti tantsuspordi liidu ja maailma tantsuspordi föderatsiooniga (WDSF).
  •  Postimees.ee otseülekanne sündmusest algab kell 13.
Seotud lood
25.05.2017 27.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto