K, 18.05.2022

Üle ajava prügikasti tagant paistavad Arvo Sarapuu kõrvad

Üle ajava prügikasti tagant paistavad Arvo Sarapuu kõrvad
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Arvo Sarapuu istub linnavalitsuse hooviparklas kapo autosse ja viiakse uurimistoiminguid tegema. Õhtul lasti Sarapuu koju.
Arvo Sarapuu istub linnavalitsuse hooviparklas kapo autosse ja viiakse uurimistoiminguid tegema. Õhtul lasti Sarapuu koju. Foto: Martin Ilustrumm

Siseminister Andres Anvelti (SDE) ootas esmaspäeval töö juures üllatus. Talle alluvate jõuametkondade tööplaanis seisis nädala peamiste tööde hulgas Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu (KE) kinnipidamine.

Väidetavalt oli see esimene kord, kui mõni poliitik sai aimu, et kaitsepolitsei on juba kolm kuud uurinud võimalikku korruptsiooni Tallinna linnavalitsuses, mis on siseministri koalitsioonipartneri ja peaministrierakonna, Keskerakonna võimu all. Et siseministrile esitatav tööplaan on mõeldud üksnes siseministri silmadele ja pealegi riigisaladus, ei saanud Anvelt seda vihjet valitsuspartneritega jagada.

Nii tabas neljapäeva hommikul Brüsselisse jõudnud ja NATO mitteametlikuks tippkohtumiseks valmistunud Jüri Ratast suur ebameeldiv üllatus. Sõnum korruptsioonis kahtlustatava Arvo Sarapuu kinnipidamise kohta edastati peaministrile hetkel, kui ta oli just Brüsseli lennukist maha astunud ja arutas Eesti NATO suursaadiku Lauri Lepikuga võimalikku kohtumist USA presidendi Donald Trumpiga.

Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Tallinn
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tartu Postimees
Tagasi üles