Üle ajava prügikasti tagant paistavad Arvo Sarapuu kõrvad

Arvo Sarapuu istub linnavalitsuse hooviparklas kapo autosse ja viiakse uurimistoiminguid tegema. Õhtul lasti Sarapuu koju. FOTO: Martin Ilustrumm

Siseminister Andres Anvelti (SDE) ootas esmaspäeval töö juures üllatus. Talle alluvate jõuametkondade tööplaanis seisis nädala peamiste tööde hulgas Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu (KE) kinnipidamine.

Tellijale Tellijale

Väidetavalt oli see esimene kord, kui mõni poliitik sai aimu, et kaitsepolitsei on juba kolm kuud uurinud võimalikku korruptsiooni Tallinna linnavalitsuses, mis on siseministri koalitsioonipartneri ja peaministrierakonna, Keskerakonna võimu all. Et siseministrile esitatav tööplaan on mõeldud üksnes siseministri silmadele ja pealegi riigisaladus, ei saanud Anvelt seda vihjet valitsuspartneritega jagada.

Nii tabas neljapäeva hommikul Brüsselisse jõudnud ja NATO mitteametlikuks tippkohtumiseks valmistunud Jüri Ratast suur ebameeldiv üllatus. Sõnum korruptsioonis kahtlustatava Arvo Sarapuu kinnipidamise kohta edastati peaministrile hetkel, kui ta oli just Brüsseli lennukist maha astunud ja arutas Eesti NATO suursaadiku Lauri Lepikuga võimalikku kohtumist USA presidendi Donald Trumpiga.

25.05.2017 27.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto