Sisukord
Välisuudised
Tänane leht
29.05.2017
Eesti Provintsi rahus ja rahutuses Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Alates arvutimängudest ja Vaclav Havelist kuni süttimiseni Horoskoop Pedofiiliasüüga mees töötab õppurite üllatuseks koolis edasi Kiltsi lennuväli on kavas lennukorda seada (1) Meelevaldselt ühtegi omavalitsust liita ei tohi (1) Noormehi ajateenistusest vabastanud arst sai süüdistuse (2) Haigekassa plaanib hakata rahastama ravitulemust (1) Koalitsioon jätkab arutelu maksupaketi muutmise üle Eesti lühiuudised 29.05 Majandus majanduse NR uudis Majanduse lühiuudised Hinnalised kogemused lähevad tööturul raisku (2) Suur kasv ehituses tuli erasektori tellimustest Bitcoinʼi pidurdamatu tõus (1) Välismaa Välismaa lühiuudised 29.05.2017 Žanna Nemtsova: iga päev tuleks Boriss Nemtsovi mälestuseks midagi teha (8) Putinil tuleb enne valimisi ootamatult tegeleda käärimisega eliidis Mathias Rusti hulljulgest lennust möödus 30 aastat (1) Arvamus Mihkel Mutt: kunagi võivad meilgi pommid plahvatada (25) Juhtkiri: kas Eestit ja Tallinna juhivad siis köögitüdrukud? (22) Lugeja kirjutab: ainult üks laul laulupeol ei lähenda eestlasi ja venelasi (5) Edasi 1980. aastal: seltsimees Leonid Iljitš Brežnevile ja seltsimees Janos Kadarile Sirje Niitra: kaubanduse kolm veidrust (4) Veiko Berendsen: dokumendiregistrid tuleb sulgeda (1) Kultuur Vanameistri viimane kindaheide rõhuvale režiimile Kas Heddale võiks kaasa tunda? Sport Monacos võitis Vettel, Wehrlein tegi hirmsa avarii Karikafinaalid tõid palsamit mitme tippklubi haavadele Spordi lühiuudised Vollekoondise suvi läks p***e, aga pusle on koos Õige lahenduse otsingud jätkuvad, kaheksapaadile uus väljakutse Tõehetkest, emotsioonist, eurorahast ja Tartu vaimust Ebaõnnestumistest välja murdnud Šadeiko tõusulainel Taas rallipoodiumile roninud Olaf Suuder: lillelõhnalist bensiiniaroomi tundes aeg peatus Tartu Rattapidu tõi nii rõõmu kui kaotuskibedust Eesti lugu ja lootus said võimsalt kirja Mida kevad edasi, seda rohkem pakub soojatootja külma Omanik tahab Sitika veski ümbruse kihama panna Toomas Kapp: aega tuleb väärikalt kasutada, meil kõigil on üheotsapilet Näitus heidab valgust Jaani kiriku kadunud värvidele Mälukild tekitas vaimustuse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Putinil tuleb enne valimisi ootamatult tegeleda käärimisega eliidis

4 min lugemist
Venemaa riigiduuma esimees Vjatšeslav Volodin ja Vladimir Putin 2011. aastal, kui Volodin oli veel presidendi administratsiooni personaliülema asetäitja. FOTO: Aleksei Nikolski/AP/SCANPIX

Venemaa võidupüha organiseerimise komitee istung 20. aprillil. Sõna võtab Afganistani sõja invaliidide ülevenemaalise organisatsiooni esimees Andrei Tšepurnoi. President Vladimir Putini juuresolekul hakkab ta ootamatult rääkima, kuidas mõjukas senaator Franz Klintsevitš ähvardab Afganistani sõja veterane, et Venemaa parlamendi alamkoja juht Vjatšeslav Volodin saab Kremli peremeheks ning matab elusalt kõik oma oponendid. Veterani väitel oli senaator Kremli sisepoliitika endise halli kardinali Volodini kohta kasutanud koguni väljendit «Putini järeltulija».

Tellijale Tellijale

«Sel ajal, kui ta seda rääkis, libises üle Putini näo aeg-ajalt kummaline poolnaeratus. See ei olnud hea poolnaeratus,» kirjutas järgmisel päeval ajalehes Kommersant Putini lemmikajakirjanikuks peetav, teda juba üle 15 aasta reporterina saatev Andrei Kolesnikov. «Kuid vaevalt tähendas see, et Volodinile on saabunud halvad ajad. /…/ Pigem oli see Vladimir Putini reaktsioon sellele, et tema juuresolekul niisugune teema üldse tõstatati.»

Volodin oli see mees, kes 2014. aastal, veel Kremlis Venemaa sisepoliitikat kureerides ütles kuulsa lause: «[Kuni] On Putin, [niikaua] on Venemaa; ei ole Putinit, ei ole Venemaad.»

27.05.2017 30.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto