Sisukord
Äriuudised
Postimees
29.05.2017
Eesti Provintsi rahus ja rahutuses Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Alates arvutimängudest ja Vaclav Havelist kuni süttimiseni Horoskoop Pedofiiliasüüga mees töötab õppurite üllatuseks koolis edasi Kiltsi lennuväli on kavas lennukorda seada (1) Meelevaldselt ühtegi omavalitsust liita ei tohi (1) Noormehi ajateenistusest vabastanud arst sai süüdistuse (2) Haigekassa plaanib hakata rahastama ravitulemust (1) Koalitsioon jätkab arutelu maksupaketi muutmise üle Eesti lühiuudised 29.05 Majandus majanduse NR uudis Majanduse lühiuudised Hinnalised kogemused lähevad tööturul raisku (2) Suur kasv ehituses tuli erasektori tellimustest Bitcoinʼi pidurdamatu tõus (1) Välismaa Välismaa lühiuudised 29.05.2017 Žanna Nemtsova: iga päev tuleks Boriss Nemtsovi mälestuseks midagi teha (8) Putinil tuleb enne valimisi ootamatult tegeleda käärimisega eliidis Mathias Rusti hulljulgest lennust möödus 30 aastat (1) Arvamus Mihkel Mutt: kunagi võivad meilgi pommid plahvatada (25) Juhtkiri: kas Eestit ja Tallinna juhivad siis köögitüdrukud? (22) Lugeja kirjutab: ainult üks laul laulupeol ei lähenda eestlasi ja venelasi (5) Edasi 1980. aastal: seltsimees Leonid Iljitš Brežnevile ja seltsimees Janos Kadarile Sirje Niitra: kaubanduse kolm veidrust (4) Veiko Berendsen: dokumendiregistrid tuleb sulgeda (1) Kultuur Vanameistri viimane kindaheide rõhuvale režiimile Kas Heddale võiks kaasa tunda? Sport Monacos võitis Vettel, Wehrlein tegi hirmsa avarii Karikafinaalid tõid palsamit mitme tippklubi haavadele Spordi lühiuudised Vollekoondise suvi läks p***e, aga pusle on koos Õige lahenduse otsingud jätkuvad, kaheksapaadile uus väljakutse Tõehetkest, emotsioonist, eurorahast ja Tartu vaimust Ebaõnnestumistest välja murdnud Šadeiko tõusulainel Taas rallipoodiumile roninud Olaf Suuder: lillelõhnalist bensiiniaroomi tundes aeg peatus Tartu Rattapidu tõi nii rõõmu kui kaotuskibedust Eesti lugu ja lootus said võimsalt kirja Mida kevad edasi, seda rohkem pakub soojatootja külma Omanik tahab Sitika veski ümbruse kihama panna Toomas Kapp: aega tuleb väärikalt kasutada, meil kõigil on üheotsapilet Näitus heidab valgust Jaani kiriku kadunud värvidele Mälukild tekitas vaimustuse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hinnalised kogemused lähevad tööturul raisku

4 min lugemist
Kaua Tele2 müügiosakonnas töötanud Silva Laur ütleb, et neljakümnendates aastates töötajad on hinnatud oma kogemuste tõttu. FOTO: Georg Kõrre

Kuigi tööandjad kinnitavad, et tööotsija vanus ei ole neile tähtis, näitab karjäärinõustaja igapäevatöö, et pärast 45. sünnipäeva on tööturul põnevate väljakutsete leidmine keeruline.

Tellijale Tellijale

«Minu juures käib nõustamisel üha enam inimesi, kel vanust rohkem kui 50, 60 või 70 aastat. Mitmed küpsemas eas, 40–50 kandis inimesed, kes on kolinud Eestisse tagasi, teinud välismaal kena karjääri, teostanud end, keeled suus, kogevad Eestis peale enda töötukassas arvele võtmist, et nad ei ole midagi väärt, et neile pole siin sobivat kohta,» tõdes karjäärinõustaja Tiina Saar-Veelmaa, kelle juures käib karjäärile uut sihti seadmas umbes 300 inimest aastas.

«Võiks ju öelda, et ole aktiivne, otsi ise, oled ju välismaal elanud ja naksis, aga siin tuleb ka see vanus mängu, millega juba 45 aasta piiri ületanud spetsialistid kokku puutuvad – neid ei julgeta tööle võtta,» lisas Saar-Veelmaa.

Seda, et pärast 50 sünnipäeva läheb tööturul põhjendamatult raskeks, tuleb ette ka mujal maailmas. Financial Timesi kolumnist Lucy Kellaway kirjutas, kuidas 50-aastaste ja vanemate kohta arvatakse ka Suurbritannias, et neil on töötegemiseks jaksu ja energiat vähem.

27.05.2017 30.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto