Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
29.05.2017
Eesti Provintsi rahus ja rahutuses Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Alates arvutimängudest ja Vaclav Havelist kuni süttimiseni Horoskoop Pedofiiliasüüga mees töötab õppurite üllatuseks koolis edasi Kiltsi lennuväli on kavas lennukorda seada (1) Meelevaldselt ühtegi omavalitsust liita ei tohi (1) Noormehi ajateenistusest vabastanud arst sai süüdistuse (2) Haigekassa plaanib hakata rahastama ravitulemust (1) Koalitsioon jätkab arutelu maksupaketi muutmise üle Eesti lühiuudised 29.05 Majandus majanduse NR uudis Majanduse lühiuudised Hinnalised kogemused lähevad tööturul raisku (2) Suur kasv ehituses tuli erasektori tellimustest Bitcoinʼi pidurdamatu tõus (1) Välismaa Välismaa lühiuudised 29.05.2017 Žanna Nemtsova: iga päev tuleks Boriss Nemtsovi mälestuseks midagi teha (8) Putinil tuleb enne valimisi ootamatult tegeleda käärimisega eliidis Mathias Rusti hulljulgest lennust möödus 30 aastat (1) Arvamus Mihkel Mutt: kunagi võivad meilgi pommid plahvatada (25) Juhtkiri: kas Eestit ja Tallinna juhivad siis köögitüdrukud? (22) Lugeja kirjutab: ainult üks laul laulupeol ei lähenda eestlasi ja venelasi (5) Edasi 1980. aastal: seltsimees Leonid Iljitš Brežnevile ja seltsimees Janos Kadarile Sirje Niitra: kaubanduse kolm veidrust (4) Veiko Berendsen: dokumendiregistrid tuleb sulgeda (1) Kultuur Vanameistri viimane kindaheide rõhuvale režiimile Kas Heddale võiks kaasa tunda? Sport Monacos võitis Vettel, Wehrlein tegi hirmsa avarii Karikafinaalid tõid palsamit mitme tippklubi haavadele Spordi lühiuudised Vollekoondise suvi läks p***e, aga pusle on koos Õige lahenduse otsingud jätkuvad, kaheksapaadile uus väljakutse Tõehetkest, emotsioonist, eurorahast ja Tartu vaimust Ebaõnnestumistest välja murdnud Šadeiko tõusulainel Taas rallipoodiumile roninud Olaf Suuder: lillelõhnalist bensiiniaroomi tundes aeg peatus Tartu Rattapidu tõi nii rõõmu kui kaotuskibedust Eesti lugu ja lootus said võimsalt kirja Mida kevad edasi, seda rohkem pakub soojatootja külma Omanik tahab Sitika veski ümbruse kihama panna Toomas Kapp: aega tuleb väärikalt kasutada, meil kõigil on üheotsapilet Näitus heidab valgust Jaani kiriku kadunud värvidele Mälukild tekitas vaimustuse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti lugu ja lootus said võimsalt kirja

3 min lugemist
Läinud reedel istus õpetaja Kristina Ude (keskel) koos oma noorte kaaslaste Kärt Kaasiku (vasakult), Karl Gustav Adamsoo, Martin Sõgeli ja Lauri Kepleriga Poska gümnaasiumis Tartu rahulepingu sõlmimise toas uhke ovaalse laua taha. Just siia kogunes seltskond mullu novembris arutama, kuidas panna noored kirjutama lugusid Eestist. FOTO: Margus Ansu

Kas Eestil on oma lugu või oleme hoopiski loota, hellitades lootust seda kusagilt leida? Brüsselis eesti keele ja kirjanduse õpetajana töötav Kristina Ude keerutas terve läinud sügise peas oma sõbranna õhkuvisatud mõtet küsida noortelt, kes hakkab nende arvates homme jutustama Eesti lugu.

Tellijale Tellijale

Novembris otsis ta üles oma kunagised õpilased Tartu Jaan Poska gümnaasiumist ja tegi neile ettepaneku: kutsume noori üle ilma kirjutama esseesid Eesti loost ja lootusest. Paradoksaalselt taipas Ude ühel õhtul, enne magama jäämist, et sõnal «lootus» on kaks tähendust.

«Olen tähele pannud, et Eestis ei ole põhjust Eesti peale väga mõelda, sest see tundub nii iseenesestmõistetav,» rääkis neli aastat kodust eemal viibinud õpetaja. «Aga kui oled kodumaalt ära, sinu ümber plahvatavad pommid, siis näed, et see ei ole enam vaba Euroopa, kus me elame. Kuid vabadus siin tundub nii iseenesestmõistetav.»

27.05.2017 30.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto