R, 9.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Theresa May eduseis leiboristide ees vähenes

The Times/PM
Theresa May eduseis leiboristide ees vähenes
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Theresa May ja Jeremy Corbyn.
Theresa May ja Jeremy Corbyn. Foto: JOHN THYS/AFP/scanpix

Suurbritannia peaministri Theresa May konservatiivide ja Jeremy Corbyni juhitud leiboristide toetusarvud pole alates May võimulesaamisest möödunud aasta juulis olnud kordagi nii võrdsed kui praegu, poolteist nädalat enne 8. juuni üldvalimisi, vahendab The Times.

YouGovi avaliku arvamuse küsitluse järgi toetab konservatiive 43 protsenti ja leiboriste 38 protsenti hääleõiguslikest kodanikest. Väiksematest erakondadest tõusis liberaaldemokraatide toetus kümne protsendini ning paremäärmuslikul Iseseisvusparteil püsis see nelja protsendi juures.

Enne möödunud nädala esmaspäeva aset leidnud Manchesteri terrorirünnakut läbi viidud küsitlusega (18.–19. mai – toim) võrreldes on leiboristide pooldajate hulk tõusnud nüüd kolme protsendipunkti võrra, samas langes konservatiivide toetus ühe protsendipunkti. Leiboristide viimane tulemus on seega parim alates Corbyni Tööpartei etteotsa astumisest 2015. aasta septembris.

Sellegipoolest usaldavad britid praeguse kõige päevakajalisema küsimuse – kaitse- ja julgeolekuteemade lahendamise – pigem konservatiivide hoolde. Nimelt leidis 55 protsenti küsitluses osalenutest, et terroriohu tingimustes suudab Suurbritannia turvalisena hoida ja õigeid otsuseid langetada Theresa May. Jeremy Corbynit usaldas küsimuses 33 protsenti vastanustest. Nii võib tooride langust arvamusküsitlustes seostada pigem May väljakäidud radikaalse sotsiaalhooldekandereformiga kui äsjase terrorirünnakuga.

YouGovi küsitluse põhjal selgus, et britid soovivad terrorismi ohjeldamiseks karmikäelisemat poliitikat. Näiteks sõnas 66 protsenti küsitluses osalenutest, et loata Süüriat külastanud brittidel tuleks Suurbritanniasse naasmine keelata.

Üleüldiselt pidas Mayd paremaks peaministriks 45 protsenti vastanutest, Corbynit eelistas 28 protsenti.

24.–25. mail korraldatud YouGovi küsitluses osales 2052 inimest. The Times / PM

Märksõnad
Tagasi üles