Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
30.05.2017
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Horoskoop Sadadel võib olla õigus kodakondsusele (5) Ergma: mul on idee! (27) Kiviõli linnapea ja diplomaatide vestlus muutus emotsionaalseks Aastaid põllul seisnud üheksatonnine kivi vallandas diplomaatilise skandaali Majandus Novaatorid peavad kodanikupalka vältimatuks Välismajanduse lühid Tallinnas toimub järgmisel nädalal ajalooline sündmus (1) Eesti majanduse lühiuudised Eesti saab piimatööstuse võrra rikkamaks (3) Välismaa Välismaa lühiuudised 30.05 Putin ja Macron vahetasid komplimente Trump kaitses Kushnerit KOHALIK VAADE. Hispaania päikeseenergiaparadiisi tõus ja langus (2) Manchesteri ründaja koolivaheajad möödusid Liibüas Gaddafi vastu mässates Theresa May eduseis leiboristide ees vähenes Ühendriikides mälestati langenud sõjaväelasi Arvamus Ivan Makarov: elame niivõrd demokraatlikus riigis, et genotsiidi soosijad pääsevad kõrgetele kohtadele (49) Erik Gamzejev: Korb lahkub, tema tekitatud probleemid ei kao (4) Madis Vaikmaa: millest Kevadtormi puhul ei räägitud (8) Postimees 1991. aastal: taas rünnati Leedu piiriposti Juhtkiri: Venemaa püüdis Eestis ärgitada järjekordset sambatüli (20) Ahto Lobjakas: Kaljulaidi usk, et Trump jagab meie väärtusi, on üha naiivsem (30) Kultuur Tänavuse Cannes'i filmifestivali võitis rootslane Sport Ultrasport on kannatuste nautimine Cretu: 3. ringis ei küündi keegi Venemaa taseme lähedale Seimide lootus uutest tuultest IWFis läks luhta Fotouudis: piloot pääses õnnetusest terve nahaga Spordi lühiuudised Cretu, Keel ja arvud: kehv vastuvõtt nurjas suure võimaluse Tiitlikaitsja Muguruza pelgab kannatlikku Kontaveiti Tartu Lasteaed saab erakordse katuse Rammumees vedas kaks aastat vallaga vägikaigast ja võitis Tartu mänguväljakute seas jäävad silma üksikud tõrvatilgad Õnnelikud võimlejad peavad suurt kevadist pidu Elva purskkaev saab viimast lihvi Ei tohi tekitada kahju Raadi loodusväärtustele! Ainult raha ei rikasta huviharidust ja -tegevust. Vaja on koostööd Lumi meelitas Tai neiu Eestisse (1) Kunstnikud maalivad ennast meelsamini kui kunagi varem Meelelahutus Koomiks Sudoku

Õnnelikud võimlejad peavad suurt kevadist pidu

2 min lugemist
Kolmanda ja neljanda klassi õpilased proovisid eile läbi oma võimlemiskava, mis on inspireeritud võrku kuduvast ämblikust. FOTO: Kristjan Teedema

Umbes 2200 suurt ja väikest võimlejat kogunevad täna õhtul kell 19 Tamme staadionile, et maha pidada järjekorras kuues kevadine liikumispidu, seekord nimega Õnnetunne.

Peo üks korraldajatest Ebe Kalja rääkis, et nime pakkus välja esimese ja teise klassi kava «Õnneseened» autor Kadri Jukk. 

«Kõik see, mida me siin teeme, tekitab lastes ja noortes õnnelikuks olemise tunde,» selgitas Kalja. «Nad saavad siin olla koos sõpradega, teha midagi lõbusat ning see ei ole võistlus: keegi ei kontrolli, kui hästi või halvasti nad seda teevad.»

Lisaks Tartule ja Tartumaale on osalejaid kõigist Lõuna-Eesti maakondadest, samuti Jõgevamaalt ja Lääne-Virumaalt.

Tänavune võimlemispidu erineb varasematest ennekõike selle poolest, et osalejate ring on märksa laiem. 

Lisaks Tartule ja Tartumaale on osalejaid kõigist Lõuna-Eesti maakondadest, samuti Jõgevamaalt ja Lääne-Virumaalt. 

Ebe Kalja sõnul võiks osalejate arv 2200st suuremgi olla, sest Tamme staadion võib mahutada palju rohkem võimlejaid.

Nõnda nagu kahel viimasel aastal, on ka tänavu Tamme staadioni muru kaitseks lahti rullitud spetsiaalne kate. 

«Eks selle paigaldamine ja transport ole kulukas ja aeganõudev töö ning ega see visuaalselt väga ilus ole, kuid peame hakkama saama,» rääkis Kalja. 

Ta nentis, et mõistagi võimleks nad parema meelega rohelisel murul, kuid midagi pole parata.

«Tartus võiks olla veel mõni plats, kus selliseid üritusi saaks korraldada, ilma et see teisi spordialasid mõjutaks,» lisas Kalja.

Ka eile proovis oma järjekorda oodanud Konguta kooli esimese klassi õpilased Kelis Randver ja Delisa Illus kurtsid, et kõva vaiba peal kukerpalle tehes hakkab otsaesine natuke valutama. 

«Aga muidu on kava põnev, eriti ägedad on pöörded,» kiitsid tüdrukud. 

«Õnneseente» kavaga olid rahul ka Sillaotsa koolis teist klassi lõpetavad Polina Pintšuk ja Huko Kiis, kes kinnitasid, et kava on lõbus ja rasket pole midagi. 

Polina Pintšuk poetas eilses proovis, et on siiski natuke närvis, sest mine sa tea – äkki läheb suurel platsil veel midagi sassi.

Seotud lood
29.05.2017 31.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto