Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
21.02.2020
Isamaa Huawei-ohu koosolekul osales Huawei lobist (4) Eesti Kõlvart usaldab abilinnapead, opositsioon mitte (2) Lavly Perling reformib Ukraina prokuratuuri (3) Kliimamuutus sunnib metsatüli lõpetama Kaitseväest ajapikendust saanud noor: seni on enesetappu takistanud relva puudumine (53) Majandus Sealt tulevad maailma suurimad teemandid (2) Tere alustas Kruuda tehtud võlgade maksmist Helme ennustab Euroopas raskeid eelarvekõnelusi Välismaa Taani annab Misāne Lätile välja (1) Saksa radikaal mõrvas kümme inimest GRU võis korraldada keemiarünnaku ka Sofias Rootsi parlamendi spiiker: meie demokraatiale tehti stressitaluvustest Arvamus Juhtkiri: mida teha kroonijuveelidega? (2) Herman Kelomees: linnainimeste maaelu (1) Martin Mölder: erakondliku eelistuseta valijaist (2) Riina Solman: sõltuvusest peab olema väljapääs (7) Ene-Margit Tiit: Kapatoobri kooli lugu (4) Meie Eesti Aleksei Lotman: metsamajandus kestlikuks – kiiresti! (1) Anu Aug: riigimetsas toimuva üle otsustamine vajab selgeid reegleid (1) Lauri Laanisto: tükeldamise tundlik teadus Kultuur Lelulugu Eesti moodi ehk mida arvata «Sipsikust»? (3) Sport Nurgeri elu Hispaanias: võib-olla ongi parem, et alati treenerist aru ei saa Eesti jõudis MMil paarissegateatesõidus esitosinasse Kontaveidi teekond lõppes veerandfinaalis Tallinn Kõlvart usaldab abilinnapead, opositsioon mitte (2) Tartu Tormituuled uhtusid Peipsi randa tapva taime (8) Ringkonnakohus jättis Martin Halliku hiigelhüvitiseta (2) Ulila rahvas soovib kõnniteed kiiremini kui võimalik (1) Tartlased tähistavad vabariigi aastapäeva mitu päeva Meelelahutus Koomiks Sudoku

Õnnelikud võimlejad peavad suurt kevadist pidu

2 min lugemist
Kolmanda ja neljanda klassi õpilased proovisid eile läbi oma võimlemiskava, mis on inspireeritud võrku kuduvast ämblikust. FOTO: Kristjan Teedema

Umbes 2200 suurt ja väikest võimlejat kogunevad täna õhtul kell 19 Tamme staadionile, et maha pidada järjekorras kuues kevadine liikumispidu, seekord nimega Õnnetunne.

Peo üks korraldajatest Ebe Kalja rääkis, et nime pakkus välja esimese ja teise klassi kava «Õnneseened» autor Kadri Jukk. 

«Kõik see, mida me siin teeme, tekitab lastes ja noortes õnnelikuks olemise tunde,» selgitas Kalja. «Nad saavad siin olla koos sõpradega, teha midagi lõbusat ning see ei ole võistlus: keegi ei kontrolli, kui hästi või halvasti nad seda teevad.»

Lisaks Tartule ja Tartumaale on osalejaid kõigist Lõuna-Eesti maakondadest, samuti Jõgevamaalt ja Lääne-Virumaalt.

Tänavune võimlemispidu erineb varasematest ennekõike selle poolest, et osalejate ring on märksa laiem. 

Lisaks Tartule ja Tartumaale on osalejaid kõigist Lõuna-Eesti maakondadest, samuti Jõgevamaalt ja Lääne-Virumaalt. 

Ebe Kalja sõnul võiks osalejate arv 2200st suuremgi olla, sest Tamme staadion võib mahutada palju rohkem võimlejaid.

Nõnda nagu kahel viimasel aastal, on ka tänavu Tamme staadioni muru kaitseks lahti rullitud spetsiaalne kate. 

«Eks selle paigaldamine ja transport ole kulukas ja aeganõudev töö ning ega see visuaalselt väga ilus ole, kuid peame hakkama saama,» rääkis Kalja. 

Ta nentis, et mõistagi võimleks nad parema meelega rohelisel murul, kuid midagi pole parata.

«Tartus võiks olla veel mõni plats, kus selliseid üritusi saaks korraldada, ilma et see teisi spordialasid mõjutaks,» lisas Kalja.

Ka eile proovis oma järjekorda oodanud Konguta kooli esimese klassi õpilased Kelis Randver ja Delisa Illus kurtsid, et kõva vaiba peal kukerpalle tehes hakkab otsaesine natuke valutama. 

«Aga muidu on kava põnev, eriti ägedad on pöörded,» kiitsid tüdrukud. 

«Õnneseente» kavaga olid rahul ka Sillaotsa koolis teist klassi lõpetavad Polina Pintšuk ja Huko Kiis, kes kinnitasid, et kava on lõbus ja rasket pole midagi. 

Polina Pintšuk poetas eilses proovis, et on siiski natuke närvis, sest mine sa tea – äkki läheb suurel platsil veel midagi sassi.

Seotud lood
20.02.2020 21.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto