Sisukord
Majandus
Tänane leht
30.05.2017
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Horoskoop Sadadel võib olla õigus kodakondsusele (5) Ergma: mul on idee! (27) Kiviõli linnapea ja diplomaatide vestlus muutus emotsionaalseks Aastaid põllul seisnud üheksatonnine kivi vallandas diplomaatilise skandaali Majandus Novaatorid peavad kodanikupalka vältimatuks Välismajanduse lühid Tallinnas toimub järgmisel nädalal ajalooline sündmus (1) Eesti majanduse lühiuudised Eesti saab piimatööstuse võrra rikkamaks (3) Välismaa Välismaa lühiuudised 30.05 Putin ja Macron vahetasid komplimente Trump kaitses Kushnerit KOHALIK VAADE. Hispaania päikeseenergiaparadiisi tõus ja langus (2) Manchesteri ründaja koolivaheajad möödusid Liibüas Gaddafi vastu mässates Theresa May eduseis leiboristide ees vähenes Ühendriikides mälestati langenud sõjaväelasi Arvamus Ivan Makarov: elame niivõrd demokraatlikus riigis, et genotsiidi soosijad pääsevad kõrgetele kohtadele (49) Erik Gamzejev: Korb lahkub, tema tekitatud probleemid ei kao (4) Madis Vaikmaa: millest Kevadtormi puhul ei räägitud (8) Postimees 1991. aastal: taas rünnati Leedu piiriposti Juhtkiri: Venemaa püüdis Eestis ärgitada järjekordset sambatüli (20) Ahto Lobjakas: Kaljulaidi usk, et Trump jagab meie väärtusi, on üha naiivsem (30) Kultuur Tänavuse Cannes'i filmifestivali võitis rootslane Sport Ultrasport on kannatuste nautimine Cretu: 3. ringis ei küündi keegi Venemaa taseme lähedale Seimide lootus uutest tuultest IWFis läks luhta Fotouudis: piloot pääses õnnetusest terve nahaga Spordi lühiuudised Cretu, Keel ja arvud: kehv vastuvõtt nurjas suure võimaluse Tiitlikaitsja Muguruza pelgab kannatlikku Kontaveiti Tartu Lasteaed saab erakordse katuse Rammumees vedas kaks aastat vallaga vägikaigast ja võitis Tartu mänguväljakute seas jäävad silma üksikud tõrvatilgad Õnnelikud võimlejad peavad suurt kevadist pidu Elva purskkaev saab viimast lihvi Ei tohi tekitada kahju Raadi loodusväärtustele! Ainult raha ei rikasta huviharidust ja -tegevust. Vaja on koostööd Lumi meelitas Tai neiu Eestisse (1) Kunstnikud maalivad ennast meelsamini kui kunagi varem Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tallinnas toimub järgmisel nädalal ajalooline sündmus

6 min lugemist
Eesti Panga president Ardo Hansson. FOTO: SANDER ILVEST/Scanpix

Järgmisel neljapäeval alates kella poole neljast on kogu maailma finantsturgude tähelepanu koondunud Tallinna reaalkoolile, kus toimub Euroopa Keskpanga (EKP) nõukogu istungi järgne pressikonverents. Tallinna tulevad kõigi euroala 19 riigi keskpanga juhid ning EKP juhatus eesotsas president Mario Draghiga. Istungi ettevalmistustest ja meie majanduse olukorrast räägib Eesti Panga president Ardo Hansson.

Tellijale Tellijale

Istungijärgsest pressikonverentsist teevad otseülekande telekanalid Bloomberg, CNBC ja võib olla veel mõned. Turud ootavad vihjeid EKP varaostuprogrammi ehk rahatrüki lõpetamise kohta, mistõttu see, mida Draghi ütleb, paneb liikuma euro kursi ja Euroopa börsid. Investoritele tähendab see miljoneid või miljardeid eurosid, dollareid või jeene. Märkimisväärset mõju avaldavad Tallinnas tehtavad otsused ka meie eluasemelaenude intressidele.

-Ega ma ei eksi, kui ütlen, et see Euroopa Keskpanga Tallinna istung on rahareformi ja eurole ülemineku järel Eesti Panga ajaloos tähtsuselt kolmas sündmus?

Sümboolselt on see kindlasti väga oluline. Esimest korda toimub Euroopa Keskpanga nõukogu koosolek Eestis ja see on sündmus, mis toimub kord kahekümne aasta jooksul. Loodame, et suudame pakkuda tehniliselt väga hästi ettevalmistatud koosolekut. Siia tuleb palju inimesi, loodame, et osalejad jäävad rahule ja et saame neile ka veidi Eestit tutvustada. Paljudele osalejatele on kindlasti esimene kord siin olla.

29.05.2017 31.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto