Sisukord
Võrkpall
Tänane leht
30.05.2017
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Horoskoop Sadadel võib olla õigus kodakondsusele (5) Ergma: mul on idee! (27) Kiviõli linnapea ja diplomaatide vestlus muutus emotsionaalseks Aastaid põllul seisnud üheksatonnine kivi vallandas diplomaatilise skandaali Majandus Novaatorid peavad kodanikupalka vältimatuks Välismajanduse lühid Tallinnas toimub järgmisel nädalal ajalooline sündmus (1) Eesti majanduse lühiuudised Eesti saab piimatööstuse võrra rikkamaks (3) Välismaa Välismaa lühiuudised 30.05 Putin ja Macron vahetasid komplimente Trump kaitses Kushnerit KOHALIK VAADE. Hispaania päikeseenergiaparadiisi tõus ja langus (2) Manchesteri ründaja koolivaheajad möödusid Liibüas Gaddafi vastu mässates Theresa May eduseis leiboristide ees vähenes Ühendriikides mälestati langenud sõjaväelasi Arvamus Ivan Makarov: elame niivõrd demokraatlikus riigis, et genotsiidi soosijad pääsevad kõrgetele kohtadele (49) Erik Gamzejev: Korb lahkub, tema tekitatud probleemid ei kao (4) Madis Vaikmaa: millest Kevadtormi puhul ei räägitud (8) Postimees 1991. aastal: taas rünnati Leedu piiriposti Juhtkiri: Venemaa püüdis Eestis ärgitada järjekordset sambatüli (20) Ahto Lobjakas: Kaljulaidi usk, et Trump jagab meie väärtusi, on üha naiivsem (30) Kultuur Tänavuse Cannes'i filmifestivali võitis rootslane Sport Ultrasport on kannatuste nautimine Cretu: 3. ringis ei küündi keegi Venemaa taseme lähedale Seimide lootus uutest tuultest IWFis läks luhta Fotouudis: piloot pääses õnnetusest terve nahaga Spordi lühiuudised Cretu, Keel ja arvud: kehv vastuvõtt nurjas suure võimaluse Tiitlikaitsja Muguruza pelgab kannatlikku Kontaveiti Tartu Lasteaed saab erakordse katuse Rammumees vedas kaks aastat vallaga vägikaigast ja võitis Tartu mänguväljakute seas jäävad silma üksikud tõrvatilgad Õnnelikud võimlejad peavad suurt kevadist pidu Elva purskkaev saab viimast lihvi Ei tohi tekitada kahju Raadi loodusväärtustele! Ainult raha ei rikasta huviharidust ja -tegevust. Vaja on koostööd Lumi meelitas Tai neiu Eestisse (1) Kunstnikud maalivad ennast meelsamini kui kunagi varem Meelelahutus Koomiks Sudoku

Cretu, Keel ja arvud: kehv vastuvõtt nurjas suure võimaluse

4 min lugemist
Rait Rikberg tegi, mis suutis, ent Venemaa servid jäid tihti püüdmatuks. FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Kalevi spordihallis viimast MM-valikturniiri mängu vaadanud enam kui 2000 võrkpallifänni olid tunnistajaks, kuidas väike Eesti tegi suure Venemaa mängijate elu väga raskeks. Meie koondise lootused kustutati eelkõige tasavägises teises geimis, kui eestlaste 21:18 eduseisul asus servijoone taha Maksim Žõgalov, kes lõhkus Eesti mängu täielikult ja geimivõit läks Venemaale 25:21.

Meeletut servisurvet said eestlased tunda terve mängu vältel, Eesti vastuvõtt oli vaid 29 protsenti, rünnati 45-protsendiliselt. Just kehva vastuvõtu tõid suurima murekohana välja mitmed mängijad ja ka peatreener.

Tellijale Tellijale

28 korda tuli servil hakkama saada liberol Rait Rikbergil, neist seitsmel tegi kogenud mees vea ja tema protsent oli vaid 18. Nurgaründaja Robert Täht võttis vastu 27 pallingut ja tema protsent oli 44. Teine nurgamees Andrus Raadik 22 palli ja protsendiks 27.

Täht mängis teatavasti kaks viimast hooaega tugevas Poola liigas. Raadik tegi esimese välishooaja Soomes ja Rikberg on kogu karjääri pallinud kodumaal.

Just siit tuleb välja üks suur vahe tipptiimidega, leiab peatreener Gheorghe Cretu. «Peame harjuma, et kõrgel tasemel ongi serv hoopis kõvem kui ollakse harjunud. Peame selleks valmis olema. Venemaa vastu oli hetki, kus jäime serviga suurde hätta. Libero Rait Rikberg on terve klubikarjääri mänginud Eesti liigas ja ühisliigas, kus vastaseks on lätlased. Ta ei saa sellist servisurvet kunagi tunda. Teised mängivad tugevates välisliigades ja saavad sarnast taset tunda igapäevaselt, siit see vahe tulebki,» sõnas juhendaja, kel polnud Rikbergile ühtegi etteheidet. Lihtsalt tasemevahe on selline.

«Rait üritas ja andis kõik, mis tal anda oli, mul pole talle ühtegi etteheidet. See oli tohutu surve, mis servil tema peale langes, aga ta püüdis mängus sees olla. See on väga raske, kui mängid Eesti - Läti liigas ja siis pead järsku vastu võtma olümpiavõitjate serve,» jätkas Cretu.

29.05.2017 31.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto