Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
30.05.2017
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Horoskoop Sadadel võib olla õigus kodakondsusele (5) Ergma: mul on idee! (27) Kiviõli linnapea ja diplomaatide vestlus muutus emotsionaalseks Aastaid põllul seisnud üheksatonnine kivi vallandas diplomaatilise skandaali Majandus Novaatorid peavad kodanikupalka vältimatuks Välismajanduse lühid Tallinnas toimub järgmisel nädalal ajalooline sündmus (1) Eesti majanduse lühiuudised Eesti saab piimatööstuse võrra rikkamaks (3) Välismaa Välismaa lühiuudised 30.05 Putin ja Macron vahetasid komplimente Trump kaitses Kushnerit KOHALIK VAADE. Hispaania päikeseenergiaparadiisi tõus ja langus (2) Manchesteri ründaja koolivaheajad möödusid Liibüas Gaddafi vastu mässates Theresa May eduseis leiboristide ees vähenes Ühendriikides mälestati langenud sõjaväelasi Arvamus Ivan Makarov: elame niivõrd demokraatlikus riigis, et genotsiidi soosijad pääsevad kõrgetele kohtadele (49) Erik Gamzejev: Korb lahkub, tema tekitatud probleemid ei kao (4) Madis Vaikmaa: millest Kevadtormi puhul ei räägitud (8) Postimees 1991. aastal: taas rünnati Leedu piiriposti Juhtkiri: Venemaa püüdis Eestis ärgitada järjekordset sambatüli (20) Ahto Lobjakas: Kaljulaidi usk, et Trump jagab meie väärtusi, on üha naiivsem (30) Kultuur Tänavuse Cannes'i filmifestivali võitis rootslane Sport Ultrasport on kannatuste nautimine Cretu: 3. ringis ei küündi keegi Venemaa taseme lähedale Seimide lootus uutest tuultest IWFis läks luhta Fotouudis: piloot pääses õnnetusest terve nahaga Spordi lühiuudised Cretu, Keel ja arvud: kehv vastuvõtt nurjas suure võimaluse Tiitlikaitsja Muguruza pelgab kannatlikku Kontaveiti Tartu Lasteaed saab erakordse katuse Rammumees vedas kaks aastat vallaga vägikaigast ja võitis Tartu mänguväljakute seas jäävad silma üksikud tõrvatilgad Õnnelikud võimlejad peavad suurt kevadist pidu Elva purskkaev saab viimast lihvi Ei tohi tekitada kahju Raadi loodusväärtustele! Ainult raha ei rikasta huviharidust ja -tegevust. Vaja on koostööd Lumi meelitas Tai neiu Eestisse (1) Kunstnikud maalivad ennast meelsamini kui kunagi varem Meelelahutus Koomiks Sudoku

Elva purskkaev saab viimast lihvi

2 min lugemist
Esmaspäeval andis viimistleja Urmo Liiva purskkaevule veel viimast lihvi. FOTO: Kristjan Teedema

Mittetulundusühingul Elva Elama on tükk aega olnud mõttes taastada Elvas vaksali ees purskkaev, mis pole töötanud mitukümmend aastat. Sügisel võttis Elva Elama vastu kindla otsuse, et tänavu lastekaitsepäevaks peab raudteejaama ees purskkaev taas töötama.

Eile päeval andis viimistleja Urmo Liiva purskkaevule viimast lihvi. Vett seal sees veel pole. Elva Elama juhatuse liikme Toomas Laatsiti sõnul on kaevu tehnika Tartus eelkatsetatud ja kolmapäeval proovitakse, kas fontään töötab just nii, nagu peab. 

Esialgu lootis Elva Elama, et purskkaevu ehitus võiks peale hakata aprillis. Kuna muinsuskaitseameti ja Elva linnaga tuli töö kooskõlastada, ehituse algus natuke viibis. Nii saigi tööd alustada alles maikuu alguses.  

Purskkaev on ringikujuline, läbimõõt umbes neli meetrit ja 60 sentimeetrit kõrge. Veejoa kõrgus on poolteist kuni kaks meetrit, mida saab vastavalt ilmale reguleerida. Kaevu keskele on kavandatud valgustusega düüs, mis võimaldab erinevat valguslahendust.

Väga palju on fontääni ehitusse lisaks linnale panustanud nii kohalikud ettevõtjad kui ka eraisikud.

Elva Elama üks juhatuse liikmetest Madis Ess rääkis, et kuna raudteejaama pandi eelmisel aastal täiesti uus valgustus, täpsemalt kollane naatriumvalgus, otsustati, et esi­algu jääb purskkaevu valguslahendus samuti kollaseks. 

Kui palju purskkaevu ehitus täpselt maksma läks, pole veel teada. Madis Essi hinnangul jääb see aga 21 000 euro kanti, mis on 5000 eurot enam, kui esialgu arvestati. Väga palju on fontääni ehitusse lisaks linnale panustanud nii kohalikud ettevõtjad kui ka eraisikud. Essi sõnul on eraisikuilt kaevu tarvis tulnud 8000 eurot. «Järelikult on see oluline asi, mis läheb inimestele hinge, ollakse valmis toetama,» arvas ta. 

Kuigi purskkaev täitub veega ilmselt juba neljapäeva lõunaajal, on selle ametlik avamine sama päeva õhtul kell 21 koos Ivo Linna kontserdiga. Lastekaitsepäeva tähistamine algab Elvas juba varem. Kella 18st saavad lapsed igas vanuses joosta võidu purskkaevumaratonil. 

Seotud lood
29.05.2017 31.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto