Tartu mänguväljakute seas jäävad silma üksikud tõrvatilgad

2013. aastal rajatud mänguväljakul Anne tänaval on liumäe kõrval laiuva kummikatte sisse tekkinud suur auk. Eile sealt mäest tõukeratastel alla sõitnud poisid juba oskasid august mööda manööverdada, et mitte rattaga ninali käia. FOTO: Margus Ansu

Kümme aastat tagasi alustas Tartu traditsiooni rajada igaks lastekaitsepäevaks üks mänguväljak. Igal aastal kulub linnal kümneid tuhandeid eurosid, et loomuliku kulumise ja noorte kukkede vägitegude jälgi parandada.

Tellijale Tellijale

Näiteks sel aastal on mänguväljakute remondiks ja välitrenažööride uuendamiseks spordiradadel linnaeelarves ette nähtud 70 000 eurot. Linna haljastus- ja puhastusteenistuse juhataja Eda Põldma sõnul peab hooldusfirma iga päev kõik linna mängu- ja spordiväljakud üle vaatama ja selle raha piires neid korras hoidma.

«Kui on ohtlik, tuleb ohutuks teha. Kas siis midagi ära võtta või tellida parandustööd,» rääkis Põldma. Eile tehtud ringkäigul mänguplatsidel hakkas kõige teravamalt silma Anne tänaval Saare poe kõrval asuv mänguväljak, mille linn rajas 2013. aastal.

29.05.2017 31.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto