Sisukord
Eesti
Postimees
30.05.2017
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Horoskoop Sadadel võib olla õigus kodakondsusele (5) Ergma: mul on idee! (28) Kiviõli linnapea ja diplomaatide vestlus muutus emotsionaalseks Aastaid põllul seisnud üheksatonnine kivi vallandas diplomaatilise skandaali Majandus Novaatorid peavad kodanikupalka vältimatuks Välismajanduse lühid Tallinnas toimub järgmisel nädalal ajalooline sündmus (1) Eesti majanduse lühiuudised Eesti saab piimatööstuse võrra rikkamaks (3) Välismaa Välismaa lühiuudised 30.05 Putin ja Macron vahetasid komplimente Trump kaitses Kushnerit KOHALIK VAADE. Hispaania päikeseenergiaparadiisi tõus ja langus (2) Manchesteri ründaja koolivaheajad möödusid Liibüas Gaddafi vastu mässates Theresa May eduseis leiboristide ees vähenes Ühendriikides mälestati langenud sõjaväelasi Arvamus Ivan Makarov: elame niivõrd demokraatlikus riigis, et genotsiidi soosijad pääsevad kõrgetele kohtadele (49) Erik Gamzejev: Korb lahkub, tema tekitatud probleemid ei kao (4) Madis Vaikmaa: millest Kevadtormi puhul ei räägitud (8) Postimees 1991. aastal: taas rünnati Leedu piiriposti Juhtkiri: Venemaa püüdis Eestis ärgitada järjekordset sambatüli (20) Ahto Lobjakas: Kaljulaidi usk, et Trump jagab meie väärtusi, on üha naiivsem (30) Kultuur Tänavuse Cannes'i filmifestivali võitis rootslane Sport Ultrasport on kannatuste nautimine Cretu: 3. ringis ei küündi keegi Venemaa taseme lähedale Seimide lootus uutest tuultest IWFis läks luhta Fotouudis: piloot pääses õnnetusest terve nahaga Spordi lühiuudised Cretu, Keel ja arvud: kehv vastuvõtt nurjas suure võimaluse Tiitlikaitsja Muguruza pelgab kannatlikku Kontaveiti Tartu Lasteaed saab erakordse katuse Rammumees vedas kaks aastat vallaga vägikaigast ja võitis Tartu mänguväljakute seas jäävad silma üksikud tõrvatilgad Õnnelikud võimlejad peavad suurt kevadist pidu Elva purskkaev saab viimast lihvi Ei tohi tekitada kahju Raadi loodusväärtustele! Ainult raha ei rikasta huviharidust ja -tegevust. Vaja on koostööd Lumi meelitas Tai neiu Eestisse (1) Kunstnikud maalivad ennast meelsamini kui kunagi varem Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ergma: mul on idee!

3 min lugemist
Ene Ergma. FOTO: Marko Saarm/Sakala

Isamaa ja Res Publica Liidust (IRL) läinud aastal pagenud ja nüüd kohalikel valimistel Reformierakonna ridades Tartus kandideeriv endine riigikogu esimees Ene Ergma lubab inimõiguste aktivisti Martin Luther Kingi kuulsa lause «Mul on üks unistus!» («I have a dream!») vaimus oma üllatusideed.

Tellijale Tellijale

Ergma idee on ilusalt intrigeeriv ja mujal maailmas üsna tuntud, kuid lubadus seda mitte avalikustada on kindel, seega jäägu mõte sobival hetkel Ergma enese tutvustada.

- Initsiatiiv jälle kandideerida tuli teie või Reformierakonna poolt?

Reformierakondlasest Tartu linnapea Urmas Klaas on pikka aega minu hea sõber olnud ja tegelikult ei peagi rääkima initsiatiivist, vaid ma ei näe enam ühtegi teist parempoolset erakonda Eestis. Mul ei ole usku Rahvaliidu järglastesse, mul ei ole usku IRLi, ja Vabaerakond on minu jaoks üldse üks suur arusaamatus. Seal on väga palju kenasid inimesi, aga kas teie olete neist aru saanud?

29.05.2017 31.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto