T, 27.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kiviõli linnapea ja diplomaatide vestlus muutus emotsionaalseks

Andres Einmann
, toimetaja
Kiviõli linnapea ja diplomaatide vestlus muutus emotsionaalseks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kiviõli linnapea Nikolai Vojeikin oma kabinetis. Selles kabinetis toimus kohtumine Vene diplomaatide Dmitri Kazjonnovi ja Andrei Surgajeviga, mis väidetavalt viis nende riigist väljasaatmiseni.
Kiviõli linnapea Nikolai Vojeikin oma kabinetis. Selles kabinetis toimus kohtumine Vene diplomaatide Dmitri Kazjonnovi ja Andrei Surgajeviga, mis väidetavalt viis nende riigist väljasaatmiseni. Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik

Kiviõli linnapea Nikolai Vojeikini sõnul rääkisid Venemaa Narva peakonsulaadi diplomaadid Dmitri Kazjonnov ja Andrei Surgajev 18. mail tema kabinetis võimalusest paigutada vandaalide ohvriks langenud Nõukogude lendurite mälestuskivi Küttejõu linnaosas asuvale vennashauale.

Vojeikin ütles intervjuus Postimehele, et vestluses oli emotsioone, kuid ei täpsustanud, kas arutelu väljus viisakuse piiridest. Väidetavalt oli just Vene diplomaatide kohtumine Kiviõli linnapeaga põhjus, miks Eesti riik nad välja saadab.

- Millal kohtumine Vene diplomaatidega aset leidis?

Märksõnad
Tagasi üles