K, 5.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Seimide lootus uutest tuultest IWFis läks luhta

Madis Kalvet
Seimide lootus uutest tuultest IWFis läks luhta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
1975. aastast Rahvusvahelise Tõsteliidu juhtimise juures olnud Tamas Ajan jätkab kindlalt samal kursil.
1975. aastast Rahvusvahelise Tõsteliidu juhtimise juures olnud Tamas Ajan jätkab kindlalt samal kursil. Foto: GOH CHAI HIN/AFP/Scanpix

Bangkokis toimuval Rahvusvahelise Tõsteliidu (IWF) kongressil pandi paika alaliidu president, peasekretär ja asepresidendid. Enne valimisi püsis pikalt õhus lootus, et järgmiseks presidendiks saab Antonio Urso ja toimuvad muutused dopinguvastases võitluses. Tegelikkuses läks aga nii, et taas valiti presidendiks Tamas Ajan, kes on alaliidu juhtimise juures olnud alates 1975. aastast. Seega ei ole dopingupattude küüsis oleval alal suuri muutusi oodata.

Esimese asepresidendi, asepresidendi ja juhatuse liikme kandidaadi kohale pretendeerinud Jaan Talts juunior (pildil) rääkis, et valimiste eel oli Urso veel soosik, kuid viimasel hetkel sai Ajan ikkagi võiduks vajalikud hääled kokku.

Ajan võitis valimised lõpuks häältega 86:61. Hommikul oli Urso leeri arvates neil aga olemas 80-85 liikmesriigi toetus.

Märksõnad
Tagasi üles