Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
31.05.2017
Eesti Aktivistid nõuavad tee-ehitusele ette jääva puu säilitamist (14) Reformierakond ei hakka maksumuudatuste teist lugemist venitama Mälumäng Kaitse all on 217 ühishauda, ei ühtegi mälestuskivi Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Eesti lühiuudised Tagakülg Viru keskuses toimus suurejooneline raamatu- ja robotipidu Hoolekandeasutuse juht omastas puudega inimeste raha (9) Esikülg 31. mai Aafrika IT-liidrid ootavad Eestilt ideid, mida endale sobivaks kohendada Tallinnas tuleb endiste ja Savisaare-järgsete paraad Majandus Majanduse lühiuudised Kõrge euroametnik: Euroopa raudtee puudumine mõjub nagu puue (11) Aafrika IT-liidrid ootavad Eestilt ideid, mida endale sobivaks kohendada Uus juht plaanib Coca-Cola uuestisündi Välismaa Eurojuhid Tallinnas: Euroopa peab võitlema üheskoos Kuuba punkarid nakatasid end vabatahtlikult HIVga Libastumisoht mõjutab May Brexiti-taktikat Välismaa lühiuudised 31.05 KOHALIK VAADE. Vene spioonid käivad värbamas Leedu tudengeid Arvamus Raul Vinni: ükski terve mõistusega saarlane ei saa aru, miks tahetakse kaotada ära kesköine praam (4) Rainer Kuuba: keskkonnaministeerium lõpetagu avalikkuse lollitamine (10) Postimees 1930. aastal: Rakvere sai moodsa staadioni Juhtkiri: hõbepaju pole hõlmikpuu (2) Hanneli Rudi: salasuhkur maksu alla (1) Janno Reiljan: tuleviku arvel ja tulevikuta majandamine (3) Erkki Bahovski: loomulikult on Teine maailmasõda ka venelaste lugu (6) Kultuur Eestis algab Armastuse Suvi! Sport NHLi finaalis purustati rekordeid Spordi lühiuudised Sõudmistüli: haiget mängima pidanud Suursild kurjustab Killinguga Kes täidavad korvpallikoondise hõreda korvialuse? Pariisi tenniseparadiis taastab kadunud hiilgust Kalju ja Infonet kurvastasid teineteist viigiga Tallinn Aktivistid nõuavad tee-ehitusele ette jääva puu säilitamist (14) Tartu Uue põlvkonna suhtedraamad: pidev kontroll telefonis (7) Tartu puhub edasi rattarendi suurt mulli (1) Kodu kaotanud üksikema: «Ma pole seda veel päriselt selgeks mõelnud.» (5) Kallaste linnapea sai mõni kuu enne valimisi hundipassi Haisuga võitlev turg paneb ametisse prügivalvuri Lepatriinu lasteaia mitmemiljoniline uuenduskuur võtab ilmet Treener rabeleb perele kuuluvas spordihoones Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kallaste linnapea sai mõni kuu enne valimisi hundipassi

2 min lugemist
2015. aasta 2. juunist Kallaste linnapeana töötanud Gennadi Kulkovil tuli esmaspäeval amet maha panna, sest kohaliku linnavolikogu viis liiget üheksast avaldasid talle umbusaldust. FOTO: Margus Ansu

Ei tahaks sellest asjast üldse rääkida, ütles Gennadi Kulkov (66), kelle viimaseks tööpäevaks Kallaste linnapeana jäi esmaspäev, 29. mai, kui linnakese viis volikogu liiget üheksast talle umbusaldust avaldasid. 

Kulkovi umbusalduse algatasid linnavolinikud Jaak Üprus, Andres-Andrei Hansman ja Kristina Feklistova. Põhjusteks toodi, et linnapea pole haldusreformi käigus pidanud edukaid ühinemisläbirääkimisi, mistõttu jääb Kallaste sundliitmise tõttu halvimasse võimalikku seisu. 

Ka pole linnapea suutnud rakendada linnale kuuluvat laevaremondislippi, mistõttu on see muutunud linnale vaid majanduslikult koormavaks objektiks. Lisaks heideti Kulkovile ette volikogule ebatäpse info edastamist, millega ta on «demonstreerinud oma suutmatust juhtida omavalitsusüksust avatult ja koostööaltilt».

Ei pea end süüdi

Kulkov pole ülaltooduga päri. «Põhjust üldse ei ole, see on organiseeritud asi, algavad valimised,» väitis ta. «Tahtsime Alatskivi, Peipsiääre ja Vara vallaga ühineda, aga need kolm viskasid meid ühinemisläbirääkimistelt välja. Mina ei ole süüdi, nad tegid rumala otsuse.» 

2014. aasta lõpus eurorahaga valminud laevaremondislipiga, kus seni on vaid ühe korra remondis käinud reisiparvlaev Koidula, on tema sõnul kõik korras. 

«Projekt jätkub,» kinnitas Kulkov. «Leppisime Kallaste Kaluriga (kohalik kalafirma, mille maal linnale kuuluv laevaremondislipp asub – toim) kokku, et nemad teevad sinna linna abiga väikse tee, väikse slipi paatidele teeme ka sinna koos.» 

Mõtlesin, et ma valimistel ei kandideerigi, nüüd aga kindlasti kandideerin. See on põhimõtte küsimus – siis näeme, kes võidab, ütles ametist tagandatud Kallaste linnapea Gennadi Kulkov.

Kulkovi sõnul organiseeris umbusaldamise Peipsiääre vallavanem Aleksandr Širokov. «Ta näeb end juba uue ühendvalla vallavanemana,» ütles Kulkov. «Rahvas on väga vihane selle otsuse peale. Mõtlesin, et ma valimistel ei kandideerigi, nüüd aga kindlasti kandideerin. See on põhimõtte küsimus – siis näeme, kes võidab.» 

Peipsiääre vallavanem Aleksandr Širokovi sõnul polnud tal põhjust Kallaste linnapea Gennadi Kulkovi umbusaldamist korraldada. «Kallaste inimesed on juba aasta aega tahtnud teda maha võtta, ta ei seisnud haldusreformi käigus linna eest,» rääkis Aleksandr Širokov.

«Moodustame valimisteks viie omavalitsuse peale ühise valimisliidu, Kallaste inimesed tahavad selles kandideerida. Nad tahavad uude volikokku oma inimesi, aga Kulkov on Mustveest. Kulkov kindlasti meie valimisliidu nimekirjas ei kandideeri,» ütles Širokov.

Volikogul uus juht

Kallaste linnavolikogu valis esmaspäeval ka uue esimehe, sest korruptsioonis süüdi mõistetud volikogu eelmise juhi Fjodor Plešankovi volitused lõppesid. Kuue häälega üheksast sai volikogu juhiks senine aseesimees Liidia Opikova. Teist kandidaati Jaak Üprust toetas kolm volinikku. 

Kallaste volikogu järgmine istung on juuni lõpus, Liidia Opikova sõnul tuleb siis kinnitada majandusaasta aruanne ja valida uus linnapea, kandidaati tema sõnul pole. Seni täidab Kallaste linnapea ülesandeid linnavalitsuse sotsiaalteenistuse sotsiaaltöö juhataja Viktoria Ivanova.

Seotud lood
30.05.2017 01.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto