Sisukord
Sport
Postimees
31.05.2017
Eesti Aktivistid nõuavad tee-ehitusele ette jääva puu säilitamist (14) Reformierakond ei hakka maksumuudatuste teist lugemist venitama Mälumäng Kaitse all on 217 ühishauda, ei ühtegi mälestuskivi Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Eesti lühiuudised Tagakülg Viru keskuses toimus suurejooneline raamatu- ja robotipidu Hoolekandeasutuse juht omastas puudega inimeste raha (9) Esikülg 31. mai Aafrika IT-liidrid ootavad Eestilt ideid, mida endale sobivaks kohendada Tallinnas tuleb endiste ja Savisaare-järgsete paraad Majandus Majanduse lühiuudised Kõrge euroametnik: Euroopa raudtee puudumine mõjub nagu puue (11) Aafrika IT-liidrid ootavad Eestilt ideid, mida endale sobivaks kohendada Uus juht plaanib Coca-Cola uuestisündi Välismaa Eurojuhid Tallinnas: Euroopa peab võitlema üheskoos Kuuba punkarid nakatasid end vabatahtlikult HIVga Libastumisoht mõjutab May Brexiti-taktikat Välismaa lühiuudised 31.05 KOHALIK VAADE. Vene spioonid käivad värbamas Leedu tudengeid Arvamus Raul Vinni: ükski terve mõistusega saarlane ei saa aru, miks tahetakse kaotada ära kesköine praam (4) Rainer Kuuba: keskkonnaministeerium lõpetagu avalikkuse lollitamine (10) Postimees 1930. aastal: Rakvere sai moodsa staadioni Juhtkiri: hõbepaju pole hõlmikpuu (2) Hanneli Rudi: salasuhkur maksu alla (1) Janno Reiljan: tuleviku arvel ja tulevikuta majandamine (3) Erkki Bahovski: loomulikult on Teine maailmasõda ka venelaste lugu (6) Kultuur Eestis algab Armastuse Suvi! Sport NHLi finaalis purustati rekordeid Spordi lühiuudised Sõudmistüli: haiget mängima pidanud Suursild kurjustab Killinguga Kes täidavad korvpallikoondise hõreda korvialuse? Pariisi tenniseparadiis taastab kadunud hiilgust Kalju ja Infonet kurvastasid teineteist viigiga Tallinn Aktivistid nõuavad tee-ehitusele ette jääva puu säilitamist (14) Tartu Uue põlvkonna suhtedraamad: pidev kontroll telefonis (7) Tartu puhub edasi rattarendi suurt mulli (1) Kodu kaotanud üksikema: «Ma pole seda veel päriselt selgeks mõelnud.» (5) Kallaste linnapea sai mõni kuu enne valimisi hundipassi Haisuga võitlev turg paneb ametisse prügivalvuri Lepatriinu lasteaia mitmemiljoniline uuenduskuur võtab ilmet Treener rabeleb perele kuuluvas spordihoones Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sõudmistüli: haiget mängima pidanud Suursild kurjustab Killinguga

2 min lugemist
Geir Suursild FOTO: Fred Killing

Eelmisel nädalal Tšehhis Racices toimunud sõudmise EMil tegi Eesti neljapaat laupäevase poolfinaali eel vangerduse: Geir Suursilla asemel istus paati Allar Raja. Kui toona põhjendati vahetust Suursilla haigestumisega, siis tegelikult oli tegu näitemänguga, sest peatreener Matti Killingu meelest ei olnud Suursild ülesannete kõrgusel.

Tüli lahvatas eile, kui Suursild kirjutas Facebookis: «Head sõudjad ja sõbrad! Viimastel päevadel on meedia kajastanud EMil toimunud vahetust paatkonnas minu haiguse tõttu. Haiguse näitlemine rahvusvahelise sõudeliidu arstidele oli peatreeneri käsk vahetuse teostamiseks paadis. Kuna minu jaoks läheb Eesti sõudmises rohkem energiat omavaheliste suhete klaarimisele kui sõudmisele ja puudub läbipaistev süsteem, siis olen mõistnud, et peab edasi liikuma. Minu sõudmised on selleks hooajaks sõutud.»

Koondise peatreener Matti Killing selgitas Postimehe palvel juhtunut ja EMil tehtud vahetuse tagamaid: «Kommentaar on lihtne ja lühike. Seoses paatkondade proovimisega sai toodud koosseisu ka nooremaid mehi. Ma ei osanud treenerina ette näha, et sportlane ei saa tiitlivõistluste õhkkonnas hakkama.

Minu lootused olid suuremad kui sportlase võimed. Suursild ei tulnud eelsõidus toime võistluspingega ja tehnilise poolega. Kuna Tõnu Endreksoni haigestudes tekkis olukord, kus Allar Rajal ei olnud enam edasi võistlemiseks võimalust, siis otsustasin Raja viia üle neljapaati ja seda Suursilla asemel.

Sellega üritasin parandada oma viga. Raja lisandudes said ülejäänud neljapaadi liikmed (Sten-Erik Anderson, Kaur Kuslap, Kaspar Taimsoo – toim) võimaluse näidata oma tegelikke võimeid. Eelsõidu järel küsisin ka Suursillalt, miks tema esitus ebaõnnestus. Uurisin, kas tal on tervis korrast ära. Sealt tuli ka see väljend.

Enne koosseisu ümberregistreerimist rääkisin ka Suursillaga ning ta mõistis olukorda. Ta sai aru, et tema etteaste jäi nõrgaks. Võistlustel on teatud reeglid ning nii tuli tal ka arstidele öelda, et tal on enesetunne kehv.

Kokkuvõttes tunnen juhtunus endal süüd. Arvasin Suursilla meeskonda, kuid sellega tõmbasin ka teiste meeste tulemust tagasi. Kui võrrelda eelsõitu ja ülejäänud neljapaadi esitusi, siis minu eksimuse hinnaks oli 15 sekundit sõidu kohta.»

Neljapaadi eessõudja Kaspar Taimsoo selgitas nädalavahetusel Racices toimunut nii: «Peatreener ütles mulle enne neljapaadi vahesõitu, et oleks võimalus teha vahetus ja tuua Allar ka neljasesse. Ütlesin, et tundub vägev ja meie seis kehvemaks kindlasti ei lähe. Kui Allar tuli juurde, siis saime kokku neljapaadi, mis sõitis hooaegadel 2013 ja 2014. Seega toetasin samuti muudatust.

Tunnistan ausalt, et EMi eel meil neljane hästi ei liikunud ning seis oli kehv. Allari paati toomisega tekkis aga võimalus püüda finaalikohta. Kui kõik taandada sportliku tulemuse püüdmise peale, siis oli tegemist mõistliku vahetusega.»

Eelsõidus kehvasti esinenud neljapaat oli poolfinaalis uuenenud koosseisuga sõudes neljas ja jäi B-finaali, mis aga võideti. Nõnda saadi EMil 7. koht. Sõudmiskoondise järgmine etteaste on 15.–18. juunini Poolas, Poznanis MK-sarja teisel etapil.

Seotud lood
30.05.2017 01.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto