Sisukord
Eesti
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (9) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (3) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (1) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (2) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Galeriid ⟩ Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi (1) Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada (2) Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? (1) Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (11) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar (1) Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (45) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama (1) Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi (1) Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Loginov jäi norralaste hammaste vahele Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada (1) Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Arvustus ⟩ Romantiline ja suviselt muretu «Talve» Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tallinnas tuleb endiste ja Savisaare-järgsete paraad

2 min lugemist
Tegevlinnapea Taavi Aas FOTO: Tairo Lutter

Esimestena on oma read sügiseste kohalike valimiste ootuses pealinnas sirgeks saanud kaks suurt, Keskerakond ja Reformierakond, kelle vahel tuleb ka kõige tulisem võitlus. Väiksemad parteid peavad välja käidud esinumbreid ekstegijateks ja üllatusvaeseks valikuks. 

FOTO: Postimees

Paar nädalat tagasi läbi viidud Kantar Emori uuring näitas, et Tallinnas toetab Keskerakonda 39 protsenti valijatest (märtsis oli toetus 48 protsenti) ja Reformierakonda 20 protsenti (märtsis 16 protsenti).

Sotside, keda praegu toetab pealinnas 13 protsenti valijatest, Tallinna linnapea kandidaat on Nõmme hurmur Rainer Vakra. Erakonna juht Jevgeni Ossinovski on olnud viimasel ajal üsna kidakeelne ning kõhkleb, kas ta üldse kohalikel valimistel kandideerib.

Vakra tõdes, et neil on ka teistesse linnaosadesse väärikad, värsked nimed olemas, kuid neid tutvustatakse paari nädala pärast.

«Keskerakonna ja Reformierakonna esinimed on äärmiselt ebahuvitavad, mitte midagi üllatavat ega ootamatut! Meil on seevastu kui mitte esinumber, siis kindlasti nimekirja teine nimi keegi värske, keegi uus, kes sooviks tõesti Tallinnas midagi muuta,» lubas Vakra. «Keskerakonna esinimed on enamasti Edgar Savisaare ajastust ja seda isegi mitte nelja, vaid juba kaheksa aasta tagusest ajast. Reformierakonna peaaegu kõigi kandidaatide juurest on märksõna «endine». See kõik ongi nii endine!»

Kas Vakra ja sotsid oleksid pigem nõus kaasa lööma Kristen Michali või Taavi Aasa juhitud linnavalitsuses? Mõlemat meest on saatnud korruptsiooni ja kilekottides raha kandmise vari.

«Spordimehena lähen kindlasti valimisi võitma ja tegema tulemust, et saada ise linnapeaks. See on fakt,» ütles Vakra. «Pole aga põhjust enne karu laskmist tema nahka jagada. Kui tulemus on 15. oktoobri õhtuks käes, siis tuleb maha istuda ja vaadata, mida Tallinna inimesed on soovinud, kellele hääled andnud. Eelistusi siinkohal ei ütleks.» Vakra soovib Keskerakonna ainuvõimu Tallinnas murda.

Sama soov on ka Reformierakonnal, Isamaa ja Res Publica Liidul (IRL), valimisliitudel Vabaerakonna abiga ning ka Eesti Konservatiivsel Rahvaerakonnal (EKRE), kellel linnapeakandidaat Martin Helme kandideerib Mustamäel. Teised EKRE linnaosade esinumbrid peaksid selguma enne jaanipäeva.

Kahe suurema toetusega partei esinimede valikuid kommenteerides tõdes Helme, et Keskerakond on selgelt välja raalinud kohad, kus töötavad vene hääled, ja linnaosad, kus on tarvis eesti nimesid. «Reformierakonna puhul julgen olla väga skeptiline selles osas, kui palju elevust tekitab Tallinna valijates eksministrite paraad. Minu arusaamist mööda ei anna Reformierakond endale ikkagi aru, et inimestel oli neist kõrini,» leidis Helme, kelle erakonda toetas mais Tallinnas kaheksa protsenti valijatest, samas kui näiteks IRLi toetus oli kaks protsenti.

«Ja veelgi hullem – Reformierakonna kahjuks nendel valimistel Tallinnas räägib valitsusvahetus riigis, kus on näha, et kui vahetad ühe kartellierakonna teise kartellierakonna vastu, siis tegelikult mitte midagi ei muutu. Taavi Aas on selgelt vastutav selle eest, mis on linnas toimunud. Pole võimalik teeselda, et ta on puhas. Ükskõik, kas me räägime juriidilisest või eetilisest küljest – see on tema kui ülemuse vastutus,» jätkas Helme.

IRL pole oma pealinna kandidaate veel välja valinud. 

Seotud lood
15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto