Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
01.06.2017
Eesti Küllike Rooväli: Minu Postimees Postimehe allutamine Rumm hakkab riigi kuvandit looma (12) TBW pakub konverentsi ja piknikku Aab: valitsusel on õigus kaalutleda, keda sundliita (2) Venemaa nimetas välja saadetavad diplomaadid Parvlaev väljub Virtsust keskööl edaspidigi Haridusministeerium esitas oma töökohtade kolimise kava Majandus Investorite lemmikud on FANG ja FAAANG Majanduskasv kui ohusignaal valitsusele Ettevõtjate liidud paluvad loobuda kolmest maksust Grybauskaitė: e-valimised kujutavad ohtu rahvuslikule julgeolekule (13) Välismaa Kaks kuulsat Küprose kohtuasja: võit Türgi üle ja briti pensionäride halb investeering KOHALIK VAADE: Ühe suurärimehe impeeriumi langus Küproslased siplevad oma ajaloo lõksus Iraaklastest kaksikute süüasi jõuab Soome riigikohtusse EL peab lappima Brexitiga kaasnevat eelarveauku Arvamus Keskkonnaministeeriumi vastulause Rainer Kuubale: metsainfo kohta ei valetata (14) Postimees 1930. aastal: koalitsiooni tülid ja mõju valitsuse töötujule Oleg Pissarenko: empaatia on vaid tugevatele (8) Juhtkiri: inimarengu aruanne, mitte nutulaul Tõnis Oja: hõisata kiire majanduskasvu üle on veel vara (2) Tiit Tammaru: Eesti arengu kolm väljakutset (35) Kultuur Kiire tempo on koomika ema In Memoriam Anna-Stina Treumund 18. VI 1982 – 30. V 2017 Habras naine, kes oli visamast visam 4 päeva, 23 lavastust ja 11 riiki Sport Muguruza: Kontaveit suudab tõusta kõrgeimasse tippu Alusalu aitab suusatajatel uisutehnikat lihvida Anett Kontaveit tõestas: maailma tipp on käega katsuda (2) Maailma pressi hinnang: Kontaveit on tõusev täht! Eesti jalgpallikoondise probleem nr 1: edurivi Pant: Schaap on väga range treener Kalju ja Levadia pälvivad eurosarjas asetuse, Infonet ja Flora jäävad ilma Tallinn TBW pakub konverentsi ja piknikku Tartu Müsteerium! Tabamatu kurinahk lõhub jõe ääres visalt üht ja sama vaateplatvormi (4) Kroonpressis jätkus trükitöö neli tundi pärast põlengu algust Haridusministeerium kolib paarkümmend ametnikku pealinna Tähtvere saab Matteuse platsi Maalieriala lõputööde kaitsmine algas kurvavõitu meeleolus Delta hoone võimalused ehk Lõhkugem seinad inimeste peades Emajõe ööbikud, Vorbuse varblased ja Tartu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kroonpressis jätkus trükitöö neli tundi pärast põlengu algust

2 min lugemist

Teisipäeva õhtul veidi enne kella seitset puhkes Tartus Kroonpressi trükikojas tulekahju. Kroonpressi juhile Andres Kullile teadaolevalt sai põleng alguse tolmu- ja paberjäätmete eemaldamise seadme ülekuumenemisest. 

Ruum, kus põleng tekkis, asub trükikoja paberilao kõrval. Et tuli levis mööda vaheseina üles, pidid päästjad osa välisplekist ja siseseinast lahti lõhkuma. Ohutuse tagamiseks sulges politsei Kroonpressi ees tänavalõigu.

Kustutati tunniga

Ükski inimene põlengus viga ei saanud ning ka trükikoja teised ruumid jäid tulest puutumata. «Mõningaid veekahjustusi said paberilaos põrandal olnud rullid. Neid me enam masinasse ei pane, sest isegi kui paber kuivab, võib see masinas katki minna,» lisas Kull.

Kui esialgu tundus, et eilsed lehed võivad tulekahju tõttu ilmumata jääda, sai trükikoja töö neli tundi pärast põlengu tekkimist jätkuda. 

Enamik väljaandeid, mida Kroonpressis trükitakse, ilmusid ärevast intsidendist hoolimata eile õigel ajal.

Kull oli väga tänulik päästjatele kiire tegutsemise eest, sest tund pärast tulekahju puhkemist oli põleng juba kustutatud. 

«Pärast seda tuulutati ruumid, lülitati majas elekter sisse ning seejärel hakkasime masinaid üles laadima. Töö jätkus neli tundi pärast tulekahju avastamist,» rääkis trükikoja juht. Kell üks öösel töötas Kroonpress juba täisvõimsusel.

Õhtuleht jäi hiljaks

Enamik väljaandeid, mida Kroonpressis trükitakse, ilmusid ärevast intsidendist hoolimata eile õigel ajal. Siiski jäid mõned ajalehed eile tavapärasest palju rohkem hiljaks. Näiteks eilne Õhtuleht, mis trükiti Tallinnas trükikojas Printall, ei jõudnud hommikuks iga tellija postkasti.

«Kindlasti pean vabandama Õhtulehe tellijate ees, kellest osa pole täna kindlasti veel lehte saanud,» selgitas Kull eile hommikul. Et Õhtuleht trükiti Tallinnas, polnud võimalik nii kiiresti transporti ümber korraldada, et leht kõigile tellijatele hommikuks postkasti jõuaks.

Ka eilne Tartu Postimees ei jõudnud väljaspool Tartumaad kõigi tellijateni ning eilne väljaanne peaks nende postkasti potsatama täna.

Eile hommikul vedasid elektrikud põlengust kahjustatud ruumidesse uut juhtmestikku ning siin-seal korjasid töötajad kokku tulekahju tekitatud sodi. «Põlengukahjud likvideerime juba praegu ning see enam tööseisakuid tekitada ei tohiks,» sõnas Kull. Et hoone oli kindlustatud, katab põlenguga tekkinud kahjud kindlustus.

Seotud lood
31.05.2017 02.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto