Sisukord
Arvamus
Postimees
01.06.2017
Eesti Küllike Rooväli: Minu Postimees Postimehe allutamine Rumm hakkab riigi kuvandit looma (12) TBW pakub konverentsi ja piknikku Aab: valitsusel on õigus kaalutleda, keda sundliita (2) Venemaa nimetas välja saadetavad diplomaadid Parvlaev väljub Virtsust keskööl edaspidigi Haridusministeerium esitas oma töökohtade kolimise kava Majandus Investorite lemmikud on FANG ja FAAANG Majanduskasv kui ohusignaal valitsusele Ettevõtjate liidud paluvad loobuda kolmest maksust Grybauskaitė: e-valimised kujutavad ohtu rahvuslikule julgeolekule (13) Välismaa Kaks kuulsat Küprose kohtuasja: võit Türgi üle ja briti pensionäride halb investeering KOHALIK VAADE: Ühe suurärimehe impeeriumi langus Küproslased siplevad oma ajaloo lõksus Iraaklastest kaksikute süüasi jõuab Soome riigikohtusse EL peab lappima Brexitiga kaasnevat eelarveauku Arvamus Keskkonnaministeeriumi vastulause Rainer Kuubale: metsainfo kohta ei valetata (14) Postimees 1930. aastal: koalitsiooni tülid ja mõju valitsuse töötujule Oleg Pissarenko: empaatia on vaid tugevatele (8) Juhtkiri: inimarengu aruanne, mitte nutulaul Tõnis Oja: hõisata kiire majanduskasvu üle on veel vara (2) Tiit Tammaru: Eesti arengu kolm väljakutset (35) Kultuur Kiire tempo on koomika ema In Memoriam Anna-Stina Treumund 18. VI 1982 – 30. V 2017 Habras naine, kes oli visamast visam 4 päeva, 23 lavastust ja 11 riiki Sport Muguruza: Kontaveit suudab tõusta kõrgeimasse tippu Alusalu aitab suusatajatel uisutehnikat lihvida Anett Kontaveit tõestas: maailma tipp on käega katsuda (2) Maailma pressi hinnang: Kontaveit on tõusev täht! Eesti jalgpallikoondise probleem nr 1: edurivi Pant: Schaap on väga range treener Kalju ja Levadia pälvivad eurosarjas asetuse, Infonet ja Flora jäävad ilma Tallinn TBW pakub konverentsi ja piknikku Tartu Müsteerium! Tabamatu kurinahk lõhub jõe ääres visalt üht ja sama vaateplatvormi (4) Kroonpressis jätkus trükitöö neli tundi pärast põlengu algust Haridusministeerium kolib paarkümmend ametnikku pealinna Tähtvere saab Matteuse platsi Maalieriala lõputööde kaitsmine algas kurvavõitu meeleolus Delta hoone võimalused ehk Lõhkugem seinad inimeste peades Emajõe ööbikud, Vorbuse varblased ja Tartu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1930. aastal: koalitsiooni tülid ja mõju valitsuse töötujule

1 min lugemist
9.07.1929 kuni 12.02.1931 oli ametis Otto Strandmani teine valitsus. FOTO: Wikipedia.org

Teravused rühmituste vahel süvenevad. Kaua see nii kestab? «Küll aga valetavad!» - «Küll on häbematust!» - «Saamamehed mures.» - «Kogumeeste karuteene põllumajandusele.» Sarnased on «meelitussõnad», mis praegu kuuldavale tulevad.

Kui neid laseks vastasrind valitsuse või koalitsioonirühmade arvel, poleks suurt imestada. Aga need hüüded kostavad just koalitsiooni-rühmade omavahelistes tülides ja sellepärast on nad ka tähelepanu väärt.

Ei ole meie praegune valitsuskoalitsioon rahupäevi kaua maitsta saanud. Tülid on ikka vahele kippunud. Iseäranis sellest ajast saadik, kui põllumeeste kogud sotsialistidega maavalitsuste kujundamiseks käed kokku lõid. See asjaolu pahandas väga asunike koondust, sest kogude ja sotsialistide koostöö tagajärjeks oli – muidugi mitte kogemata – as. koonduse tegelaste väljalangemine maavalitsustest. Ühest ainsast sarnasest juhust oli küllalt, et p.-kogude ja as.-koonduse vahekorda põhjani rikkuda. Kõlasid üksvahe juba soovide, et kohapealsete koalitsioonide kohaselt peaks ka valitsus-koalitsioon ümber kujundatama, s.t. p.-kogud ja sotsialistid peaks ka riigikogus käed kokku lööma ja uue valitsuse tegema.

Asjade arenemiskäik pole nende kahe rühma vahekordadesse seni mingisugust paranemist toonud. Hoopis ümberpöördult: vihakarikasse on veel uusi tilku langenud. Maanteede-seaduse pärast tehakse vastastikku etteheiteid.

1.06.1930

Seotud lood
    31.05.2017 02.06.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto