Sisukord
Majandus
Postimees
01.06.2017
Eesti Küllike Rooväli: Minu Postimees Postimehe allutamine Rumm hakkab riigi kuvandit looma (12) TBW pakub konverentsi ja piknikku Aab: valitsusel on õigus kaalutleda, keda sundliita (2) Venemaa nimetas välja saadetavad diplomaadid Parvlaev väljub Virtsust keskööl edaspidigi Haridusministeerium esitas oma töökohtade kolimise kava Majandus Investorite lemmikud on FANG ja FAAANG Majanduskasv kui ohusignaal valitsusele Ettevõtjate liidud paluvad loobuda kolmest maksust Grybauskaitė: e-valimised kujutavad ohtu rahvuslikule julgeolekule (13) Välismaa Kaks kuulsat Küprose kohtuasja: võit Türgi üle ja briti pensionäride halb investeering KOHALIK VAADE: Ühe suurärimehe impeeriumi langus Küproslased siplevad oma ajaloo lõksus Iraaklastest kaksikute süüasi jõuab Soome riigikohtusse EL peab lappima Brexitiga kaasnevat eelarveauku Arvamus Keskkonnaministeeriumi vastulause Rainer Kuubale: metsainfo kohta ei valetata (14) Postimees 1930. aastal: koalitsiooni tülid ja mõju valitsuse töötujule Oleg Pissarenko: empaatia on vaid tugevatele (8) Juhtkiri: inimarengu aruanne, mitte nutulaul Tõnis Oja: hõisata kiire majanduskasvu üle on veel vara (2) Tiit Tammaru: Eesti arengu kolm väljakutset (35) Kultuur Kiire tempo on koomika ema In Memoriam Anna-Stina Treumund 18. VI 1982 – 30. V 2017 Habras naine, kes oli visamast visam 4 päeva, 23 lavastust ja 11 riiki Sport Muguruza: Kontaveit suudab tõusta kõrgeimasse tippu Alusalu aitab suusatajatel uisutehnikat lihvida Anett Kontaveit tõestas: maailma tipp on käega katsuda (2) Maailma pressi hinnang: Kontaveit on tõusev täht! Eesti jalgpallikoondise probleem nr 1: edurivi Pant: Schaap on väga range treener Kalju ja Levadia pälvivad eurosarjas asetuse, Infonet ja Flora jäävad ilma Tallinn TBW pakub konverentsi ja piknikku Tartu Müsteerium! Tabamatu kurinahk lõhub jõe ääres visalt üht ja sama vaateplatvormi (4) Kroonpressis jätkus trükitöö neli tundi pärast põlengu algust Haridusministeerium kolib paarkümmend ametnikku pealinna Tähtvere saab Matteuse platsi Maalieriala lõputööde kaitsmine algas kurvavõitu meeleolus Delta hoone võimalused ehk Lõhkugem seinad inimeste peades Emajõe ööbikud, Vorbuse varblased ja Tartu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Grybauskaitė: e-valimised kujutavad ohtu rahvuslikule julgeolekule

5 min lugemist
  • Balti riigid peavad andma selge sõnumi, et Rail Balticuga minnakse lõpuni.
  • Klaipeda LNG terminal tagas leedulastele Venemaast sõltumatu poliitika.
  • Riigid, kes olid proovinud e-valimisi, võtsid selle suhtes kriitilise hoiaku.
Leedu presidet Dalia Grybauskaitė FOTO: Georg Kõrre

Venemaa üha agressiivsema käitumise taustal näib eestlastele suurt eneseuhkust pakkuvate e-valimistele kasutamine poliitiliselt enesetapjaliku käitumisena, rääkis tuleval esmaspäeval Eestisse riigivisiidile saabuv Leedu president Dalia Grybauskaitė Postimehele.

Tellijale Tellijale

Mis puudutab energeetikasõltumatust, siis pole Balti riikidel Grybauskaitė sõnul kehtivat kokkulepet, mille kohaselt peaks regionaalne LNG-terminal kerkima Soome lahe kaldale. Eestisse, kus gaasi tarbimine väheneb ja eelistatakse taastuvenergiat, poleks Leedu presidendi hinnangul LNG terminali rajamine majanduslikult mõttekas, sest Klaipeda terminal suudab teenindada kõiki Balti riike.

Eestis on ühise Euroopa raudtee Rail Balticu rajamine tekitanud palju teravaid arutelusid. Milline on teie nägemus riskidest, et Euroopa Liit ei jätka suurprojekti rahastamist oodatud mahus, ehitamine kallineb ja vedusid ei tule lõpuks piisavalt?

Teie poolt nimetatud kaalutlused tõusevad arutluse alla iga majandusliku investeerimisprojekti puhul. Vastuste otsimisel me peame vaatama, kas me ootame ennekõike majanduslikku kasumlikkust või midagi enamat. Euroopa Liit finantseerib ennekõike riikidevahelisi projekte ja tavaliselt neid, mis pole tavapäraste investeerimisvahenditega majanduslikult tasuvad.

Kui me vaatama meie kolme Balti riigi võimalusi, siis oma vahenditega me pole suutelised rajama raudteed, mis tuleks turupõhiste arvutustega toime.

Kui me vaatame Rail Balticut, siis pole see üksnes majanduslik projekt, vaid ettevõtmine,  mis peab toetama integratsiooni, reisimist, kultuurivahetust. Me vajame seda raudteed mitte üksnes kolmele riigile vaid viiele, sest sellega haakuvad ka Poola ja Soome. Tegemist on just sellise ettevõtmisega, mis vajab Euroopa toetust.

31.05.2017 02.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto