Sisukord
Eesti
Tänane leht
02.06.2017
Eesti Kaljulaid Vene telekanalile: Venemaa tahab Eestile fašisti silti kleepida (3) Opositsiooni katse Sesterit umbusaldada kukkus läbi (9) Muuseumisõbra tiitli saab Rein Veidemann Presidendi ametitunnus oleks peaaegu Eestisse jõudnud (9) Kontorirotid jooksevad riskinoorte hüvanguks Tartu taevas lendab asju Majandus Inimarengu aruanne: ettevõtjad hakkavad tootmist Eestist ära viima Viljandimaa veinitalunik pani püsti hipsterimajakesed Mõis: Ühistupank on naljanumber, mida ei ole ega tule Ericssonile on saabumas äratus (1) Välismaa Sõda Süürias inspireerib filmitegijaid Filipiinid pistavad rinda islamivõitlejatega Ekspert: Põhja-Korea kaitseb tuumarelvaga end Liibüa saatuse eest (4) Põhjamaade riigipead tähistasid põhjanaabrite juures juubeliaastat KOHALIK VAADE. Leedu hakkab alkoholitarbimist karmide võtetega piirama (6) Arvamus Urve Palo: e-valimistel pole häda midagi (30) Karmo Tüür: meile on kuulutatud sõda (34) Juhtkiri: Savisaare mõttetu pank (6) Urmas Viilma: kristlased on Eesti suurim vähemusgrupp, keda riik ei tohi eirata (51) Edasi 1979. aastal: dušš kosmoses Andrus Karnau: kiire majanduskasvu juures rahandusministri umbusaldamine on kummaline (4) Evelyn Kaldoja: Chanel N°3 Kultuur Õpetajate õpetaja lahkumine (1) Uute tantsijate tulek Sport Spordi lühiuudised Konstantin Vassiljev trillervooru eel: kui juhtub midagi erilist, võidame tiitli Hiina Taipei ja Tuneesia: kes on Eesti salapärased vastased Maailmaliigas? Kes tõuseb Serena valvsa pilgu all troonile? Tallinn Kontorirotid jooksevad riskinoorte hüvanguks Tartu Nõo rahva tahe jõudis ministriteni Populaarse Uue Õue asemel võtab tänavu koha sisse Magasini tänava Suvila Bussifirma läks Tartu linnaliinide hanke pärast kohtusse Tartu võmmid laulavad kui linnukesed (1) Kergejõustiklased näitavad Tamme staadionil vormi Tartu linna üldplaneering kui unistuste sünnitusmaja ja surnuaed (4) Konkursi korras lasteaeda tööle. Püüdmatu unelm? Imat Suumann ületab Tartut maalides aegruumi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kaljulaid Vene telekanalile: Venemaa tahab Eestile fašisti silti kleepida

2 min lugemist

President Kersti Kaljulaid ütles Vene telekanalile Dožd antud intervjuus, et Vene võimud üritavad meeleheitlikult näidata, et Eestis on fašistid ja selleks on nad valmis neid isegi vajadusel riiki sisse tooma.

«On tulud ette juhtumeid, kus kellelgi on olnud tarvis tingimata näidata, et Eestis on fašistid. Ja neid oli vaja siia tuua kuskilt mujalt, kuna Eestist ei õnnestunud neid leida. Me saame väga hästi aru, kust see tuleb – see on Vene propaganda,» ütles Kaljulaid.

Taolisest juhtumist kirjutas ka kaitsepolitsei oma tänavuses aastaraamatus. Venemaa eriteenistused toimetasid mullu juulis Sinimägede lahingute mälestusüritusele Peterburis elava skinheedi, et ta paljastaks seal Venemaa telekanalite kaamerate ees oma haakristitätoveeringud.

Riigipea ütles, et Eestis võib ju olla inimesi, kelle seas on Venemaa populaarne, kuid keegi ei soovi ärgata Venemaal ja osutuda Vene Föderatsiooni kodanikuks.

«Kõik tahavad elada euroopalike standardite järgi. See tähendab vabadust ja väärtusi, mis lubavad panna oma auto külge mistahes lipu, mis ei pruugi käia kokku ametliku seisukohaga, kuid ei saa selle eest karistada,» ütles Kaljulaid ja lisas, et liberaalset demokraatiat hindavad kõik.

President märkis, et Venemaa propaganda ei ole suunatud vaid Eesti ja teiste Balti riikide vastu. Ta tõi näiteks niinimetatud Lisa juhtumi Saksamaal, mis leidis aset selle aasta alguses. Vene päritolu 13-aastane Lisa rääkis, et teda peksid ja vägistasid ühes korteris pagulase välimusega mehed ja hoidsid üle ööpäeva kinni. Teema eskaleerus sotsiaalmeedias ja Venemaa telekanalites ning tõi Saksamaal tänavatele sajad meeleavaldajad. Hiljem selgus, et sellist juhtumit ei ole olnud.

Dožd on Venemaa sõltumatu telekanal, mis alustas tegevust 2010. aastal. Laiemat tuntust kogus kanal 2011. aasta presidendivalimistel aset leidnud rikkumiste ja järgnenud meeleavalduste kajastamisega. 2014. aastal lülitasid Vene võimud kanali välja enamikust Venemaa satelliit- ja kaabeltelevisioonivõrkudest.

Seotud lood
01.06.2017 03.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto