Sisukord
Kultuur
Postimees
20.02.2020
Osula tarkvarafirma vallutab Aafrika ja Ameerika (3) Eesti Noor hooldekoduelanik: meditsiin hoiab elus neid, kes kunagi elama ei hakka (3) Riigikogu uurib vesinikuenergeetikat (3) Seksuaalsuhe õpilasega viis õpetaja kohtu alla (5) Mälestades Eesti tanki nimega Külli Majandus Yandex.Taxi kavatseb jätkata tegevusloata Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste (1) Välismaa Bloomberg ostis koha USA presidendivalimistel (1) Vene aktivist pani seksiskandaaliga Macroni partei kõikuma Vene humanitaarteadused on rahastamisreeglite tõttu tupikseisus Arvamus Marek Strandberg: miljonilinn Tallinn (12) Andres Herkel: aga Venemaa valmistub sõjaks (15) Vilja Kiisler: ajuvabadus ei tähenda sõnavabadust (11) Juhtkiri: elukvaliteet ja surm (2) Aivar Pau: jagamismajanduse ämber (9) Meie Eesti Kadri Tammepuu: lahendusi perearstide nappusele Asendusarstid päästavad päeva Kultuur Eesti kunst saab erakordse võimaluse Eesti kaasaegsele kunstile on omane väga tugev eksperimentaalsus Kui kirest kasvab katastroof Ühe soovi täitumine Sport Euroopa võrkpallijuhiks pürgiv Pevkur: mõnes suurriigis pole vollet sisuliselt olemas PM Skopjes ⟩ Korvpallifännid mäletavad hirmsat sauna, kuid usuvad nüüd võitu Tarbija Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste (1) Reis Somaalimaa – riik, mida pole olemas Maa Elu Nädala mõte: lapsed metsa (2) Arst maainimeste tervisest: ülekoormuse hind on tervise kadu või siitilmast enneaegne lahkumine Kaitsealuste maade riigile ostmise järjekord lüheneb jõudsalt Teadlane, kes kinkis meile magusama sõstra Palgitöö käsiraamat aitab kooliraha kokku hoida Halba ventilatsiooni saab parandada Mis toimub meie ilmaga? (1) Tatrapliinid lõhetartariga kodumaa sünnipäevaks Salatikasvataja püüab öösel rohkem pilku kui päeval (1) Olukord Peipsil: kõik teevad hirmsasti tööd, aga raha ei teeni keegi Tartu Teatripublikut kimbutab parkimiskitsikus Kuldsete tammelehtedega medali pälvinud päästja riputab vooliku varna Marja tänava kõnniteedel laiutavad autod Tartu ettevõtlusosakonna juhataja läheb pensionile Keskkonna­hoidlikkust järgides võib sattuda rohepesu ohvriks Triin Lellep salvestas Eestile mõeldes loitsulise video Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nädala album. HUNT on RÜTM

2 min lugemist
HUNT FOTO: Kuvatõmmis

HUNT – Fragment of...

HUNT

Hinne: 4

HUNT kõlab nagu HU?. Aga seda puht suurtähtede ja muidu tähtede tõttu. Hannaliisa Uusma ja Brigitta Davidjantsi muusikat on raske kuidagi iseloomustada. Nad ise on kasutanud mõistet indie soul. Elektropopi määratlusega ka kindlasti mööda ei pane, kuigi milline popp ei ole praegu natukenegi elektropopp?

Märksa lihtsam on iseloomustada «Fragment of...’i» kuulates tekkivaid tundeid ja soove. Mul on näiteks hea meel, et HUNT on nüüd olemas, kuna ma olen enesegi teadmata nende olemasolu igatsenud. Päris huntidel on hing, HUNTil on samuti. Hakkasin mõtlema selle üle, kas hunt on pigem loom või ingliskeelne jahtimistegevus. «Fragment of...’is» on peidus mingi salapärane saund, mille kohta tahaks kasutada sõnu nagu müstika, rituaalsus ja esoteerika, aga ilma, et nende sõnadega seostuksid soolapuhumine või Madonna kabala-faas.

Seega on HUNT pigem eesti loom kui mõni verine tegevus, on ju hundist müstilisemat looma Eestis raske leida. Eriti plaadi lõpuosas mürisevad šamaanitrummid pidevalt. Mulle tundub, et loos «Spring» korrataksegi pidevalt fraasi «I’m a Rhythm» ning pigem rütmile ja tundele kui kalkuleeritud harmooniale ongi kogu plaat üles ehitatud. «Whichcraft» kõlab isegi natuke nagu iroonilisem 3Pead.

Tunda on, et HUNT pole oma loomingut kusagilt välja pigistanud, vaid tegu on orgaaniliselt sündinud lugudega, kus ei kardeta eksperimenteerimist. Näiteks üks albumi kõige ilusamaid lugusid «Bangalo» on üles ehitatud väga lihtsale ja korduvale vokaalmeloodiale ning klahvpillidele. Minimalistlikud ja õhulised on teisedki. HUNT ei tee ülemäära lõbusat, aga kindlasti ka mitte liiga nukrat muusikat, elus olemise rõõm on nende lugudes olemas, nagu heas süntpopis ikka.

Päris veidrad on need popmuusikaplaadid, kust mitmelgi kuulamisel ei oska enim kõrva jäänud lugu välja tuua, aga mis ikkagi meeldivad. «Fragment of...» on üks neist. Podiseb ja podiseb ega vaju enne ära, kuni jääb ühel hetkel ootamatult seisma.

Seotud lood
19.02.2020 20.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto